30-31.08 - SENIORALIA 2014

Dsc04402
30-31.08 - SENIORALIA 2014

30 i 31 sierpnia 2014 r. w Radomsku odbył się po raz pierwszy radomszczańskie Senioralia.
W imprezie wzięły także udział grupy seniorskie z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku: Klub Złotej Jesieni oraz Chór Seniora Złota Nutka. W godzinach dopołudniowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się wykłady i porady dla seniorów. Po południu spotkali się przed Miejskim Domem Kultury, gdzie powitała ich Orkiestra Dęta z Żytna i wystawa zabytkowych samochodów. Po krótkim koncercie barwny korowód przemaszerował pod Urząd Miasta. Tam Prezydent Radomska Anna Milczanowska symbolicznie przekazała seniorom klucz do bram naszego miasta. Od godz. 17.00 na Pl.3 Maja wystąpiły m.in.:Chór Seniora Złota Nutka, Chór Złocisty Promień , Zespół Ludowy Dziepółlanki oraz młodzież z Fundacji Promień Radości. Występom towarzyszyły kiermasze rękodzieła artystycznego, punkt medyczny (badanie ciśnienia i poziomu cukru) oraz degustacja radomszczańskiej zalewajki. W niedzielę w ramach Senioraliów w MDK odbył się pokaz par tanecznych, nauka tańca towarzyskiego oraz dyskoteka poprowadzona przez najsłynniejszą seniorkę w Polsce –DJ –kę Wiki oraz DJ Lewego.

Zobacz co zobaczysz