13.09.2014 - "CARMEN FUNEBRE"

13.09.2014 - "CARMEN FUNEBRE"

Łódzkie Spotkania Teatralne zostały zainaugurowane 13 września, spektaklem „Carmen Funebre” na Pl. 3 Maja w Radomsku.
Późnym wieczorem zgromadzona na placu publiczność obejrzała niezwykle przejmujący spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Biuro Podróży: Marty Strzałko, Agaty Elsner, Jarosława Siejkowskiego, Tomasza Wrzalika, Bartosza Borowskiego, Łukasza Kowalskiego, Piotra Wojtyniaka, Radosława Garncarka. Inspiracją do powstania tego przestawienia były nasilające się konflikty etniczne, wybuchy nacjonalizmu i wojna w Bośni.

Po spektaklu, w galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, odbyło się spotkanie aktorów z publicznością oraz dyskusja ph. „Kontynuatorzy i aroganci" (o społecznej roli teatru dawniej i dziś). Prowadząca spotkanie Paulina Ilska niejednokrotnie nawiązywała do teatru Grotowskiego i Kantora, którzy podobnie jak Paweł Szostak ( reżyser i założyciel Teatru Biuro Podróży), wypracowali własny, niepowtarzalny styl teatralny.

Zobacz co zobaczysz