18.10.2014 - XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI im. ks. Jerzego Popiełuszki „ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ”

Dsc05587

18 października 2014 r., w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się XX Konkurs Recytatorski im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”. Przed rozpoczęciem przesłuchań na placu kolegiaty św. Lamberta pod tablicą pamięci ks. Jerzego Popiełuszki. złożone zostały kwiaty.
Uczestnicy tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu mogli zaprezentować się w trzech kategoriach: turnieju recytatorskim, turnieju poezji śpiewanej i "wywiedzione ze słowa". Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Barbara Chutkiewicz (przewodnicząca), Andrzej Kucharski, Arkadiusz Chybalski, Ks. Andrzej Filipecki, która spośród 37 uczestników wyłoniła laureatów przyznając:

w Turnieju Poezji Śpiewanej (6 wykonawców)

I miejsce – Natalii Stolarskiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowanej przez Panią Marzannę Lempart
II miejsce – Komisja nie przyznała
III miejsce – Karolinie Zajdzie z Liceum Ogólnokształcącego w Szczercowie, przygotowanej przez Panią Karolinę Kamińską

Wyróżnienie – Ewie Kołodziejskiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
przygotowanej przez Panią Marzannę Lempart

Komisja przyznała także Nagrodę Specjalną Pani Elżbiecie Żabińskiej z Częstochowy
za wierność ideałom Ks. Jerzego Popiełuszki.

w Turnieju Recytatorskim ( 29 recytatorów)

I miejsce – Adrianowi Półtorakowi z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowanemu przez Panią Agatę Andrzejewską

II miejsce ex aequo – Magdalenie Wolskiej z Uniwersytetu Łódzkiego i Piotrowi Zbroińskiemu z Radomska

III miejsce – Michałowi Trojnarowi z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowanemu
Przez Panią Agatę Andrzejewską

Wyróżnienia otrzymali:
- Arkadiusz Wasiel z Politechniki Łódzkiej
- Klaudia Pietrzyk z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowana przez
Panią Agatę Andrzejewską
- Marta Suwart z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie
- Paulina Bąk z Poetyckiej Sceny Młodych z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
przygotowana przez Panią Małgorzatę Wesołowską
- Bartosz Cudak z Poetyckiej Sceny Młodych z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowany przez Panią Małgorzatę Wesołowską

W Turnieju „Wywiedzione ze słowa” (2 wykonawców) – komisja nie przyznała miejsc.

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

Nagrody ufundowali:
- Miasto Radomsko
- Powiat Radomszczański
- Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA”
- PPUH „KONSTALEX” sp. z o.o.
- Ball Packaging Europe
- Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”
- Międzyszkolna Komisja Oświaty NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Powiatu Radomszczańskiego
- Jasnogórska Fundacja „Pro Patria”
- Pan Lech Ciszewski
- Miejski Dom Kultury w Radomsku

Tegorocznemu konkursowi towarzyszyły dwie wystawy. Pierwsza poświęcona 30. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, przegotowania przez NSZZ Solidarność w Łodzi, druga to przypomnienie prezentacji konkursowych z dwudziestu lat jego organizacji w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Zobacz co zobaczysz