14.06.2015 - II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA RADOMSKO

Ott%202015

W niedzielę, 14 czerwca br. w Hali Sportowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Radomsko ETIUDA 2015, Organizatorami Turnieju byli: Miejski Dom Kultury w Radomsku i Studio Tańca „Etiuda” z MDK w Radomsku.
W turnieju wzięło udział ponad z 100 par tanecznych z kilkunastu klubów tanecznych z całej Polski. Gościliśmy tancerzy m.in. z: Łodzi, Krakowa, Warszawy, Mykanowa, Kluczborka, Częstochowy, Sosnowca, Zabrza, Dąbrowy Górniczej, Rybnika, Tarnowskich Gór, Gliwic, Pabianic, Radomia, Skarżyska – Kam., Wodzisławia Śl., Płońska, Oławy, Żor, Jaworzna, Kielc, Koluszek, Praszki, Tomaszowa Maz. i Radomska.
Prezentacje odbywały się w trzech blokach tanecznych. Już od godz. 10.00 swoje umiejętności prezentowali najmłodsi tancerze z grup wiekowych: 8-9, 10-11, 12-13, 14-15 lat, w klasach tanecznych H oraz E. Drugi blok taneczny o godz. 14.00 zarezerwowany został dla grup wiekowych 12-13, 14-15 i pow. 15 lat w klasach tanecznych D i E.
O godz. 18.00 rozpoczęła się gala finałowa, podczas której na parkiecie prezentowały się pary taneczne w klasach C i B. Tancerki i tancerze uwodzili publiczność nie tylko w pięknymi strojami ale i wysokim poziomem prezentacji tańców w stylach standardowych i latynoamerykańskich. Każda prezentacja nagradzana była przez widzów brawami.
Podczas gali finałowej wystąpił również Zespół Tańca Nowoczesnego "Extasa" z Miejskiego Domu Kultury, który zaprezentował dwa układy taneczne w choreografii Anety Bus - instruktora tańca.
Wyniki turnieju dostępne są na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Tanecznego http://www.taniec.pl/ zakładka: Turnieje/ wyniki turniejów

Zobacz co zobaczysz