1.07.2015 – PIERWSZA WYCIECZKA Z KOLOROWĄ LOKOMOTYWĄ

1.07.2015 – PIERWSZA WYCIECZKA Z KOLOROWĄ LOKOMOTYWĄ
2.07.2015r.
08:13 11:02

1 lipca dzieci z Radomska, uczestniczyły w wycieczce do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, zorganizowanej przez Miejski Dom Kultury w Radomsku w ramach projektu Łódzkiego Domu Kultury „Kolorowa Lokomotywa”. W miejscowości Strońsko czekała na nas Pani Wanda Pogorzelska - przewodnik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. W ciekawy i przystępny sposób opowiedziała o walorach przyrodniczych i kulturowych parku, który zwiedzaliśmy w ramach projektu. W Strońsku odwiedziliśmy również Kościół pod wezwaniem św. Urszuli i 11 tysięcy dziewic. Pani przewodnik przybliżyła historię jego powstania, opowiedziała o licznych przebudowach i irytującym wezwaniu. Następnie udaliśmy się do pobliskiego parku na plenerowe warsztaty, które poprowadzili instruktorzy z Łódzkiego Domu Kultury. Dzieci podzielone zostały na trzy grupy. Pracownicy ŁDK zaprosili uczestników do udziału w warsztatach plastycznych, w ramach których mogli wybrać malowanie lub lepienie z gliny. Trzecia grupa, pod czujnym okiem fotografów, uczyła się jak prawidłowo korzystać z aparatu cyfrowego i w jaki sposób wykonać dobre i ciekawe zdjęcia.

Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Kolejny przystanek „Kolorowej Lokomotywy” już 9 lipca o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Warsztaty sztuki ludowej i rękodzieła: plecionkarstwo, papieroplastyka i rzeźba poprowadzą twórcy ludowi z województwa łódzkiego.

Fotorelacja z wycieczki do Strońska

Zobacz co zobaczysz