28.08.2015 - PODSUMOWANIE OSTATNIEGO TYGODNIA "HISTORII JEDNEJ FOTOGRAFII"

Img_20150824_104019
28.08.2015 - PODSUMOWANIE OSTATNIEGO TYGODNIA "HISTORII JEDNEJ FOTOGRAFII"

W piątek 28 sierpnia 2015 dzieci zakończyły dwutygodniowe warsztaty w ramach projektu „Historia jednej fotografii”. W poniedziałek ostatniego tygodnia zajęć uczestnicy odwiedzili Chatę Tatarską, poznały historię chaty i tatarczucha oraz dawnej tradycji mieszkańców Stobiecka Miejskiego. W Chacie odbyły się również warsztaty, podczas których dzieci robiły kwiaty z bibuły oraz ozdobne firanki. Następnego dnia grupa dziennikarska projektu skupiła się na budynku Klasztoru oo. Franciszkanów, gdzie powstawały kolejne ujęcia do filmu o zabytkach Radomska. W tym czasie fotografowie uwieczniali na zdjęciach Stary Cmentarz. Plastycy natomiast tworzyli niezwykłe obrazy kamienic wyklejane gazetami. Potem wszyscy wzięli udział w grze miejskiej w Parku Świętojańskim przygotowanej przez harcerzy. W kolejnym dniu dziennikarze ruszyli w miasto by w radomszczańskich "Jatkach" odtworzyć scenę handlu mięskiem. Grupa fotografów skupiła się w swoich pracach na kościele Marii Magdaleny, a plastycy tworzyli unikatowe odbitki kamienic. Pod koniec zajęć odbyły się warsztaty historyczne. Dzieci dowiedziały się kim byli Słowianie, jak wyglądała zbroja rycerza i jak się walczyło w średniowieczu. Następnie słuchacze samodzielnie wykonali miecze, tarcze oraz spróbowaliśmy stworzyć fragment kolczugi. Najodważniejsi odbyli pokazowy pojedynek. Ostatni dzień warsztatów to finalizowanie prac: dziennikarze realizowali filmową historię św.Jadwigi, która odwiedziła Kinemę, fotografowie kończyli mapę Radomska, na której umieszczali autorskie zdjęcia, a plastycy przygotowywali prace plastyczne na wrześniową wystawę. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i zaproszenia na oficjalne podsumowanie projektu. "Historia jednej fotografii" okazała się nie tylko świetną zabawą ale także dała nam możliwość poznania historii Radomska.

SZCZEGÓŁY NA TEMAT REALIZOWANEGO PRZEZ MIEJSKI DOM KULTURY W RADOMSKU I ŁÓDZKI DOM KULTURY MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ

Zobacz co zobaczysz