20.09.2015 - WIEDEŃSKA GALA OPEROWA Z UDZIAŁEM UTALENTOWANEJ MŁODZIEŻY

Dsc00325
20.09.2015 - WIEDEŃSKA GALA OPEROWA Z UDZIAŁEM UTALENTOWANEJ MŁODZIEŻY

Wyjątkowa „Wiedeńska Gala Operowa” pt.”Pożegnanie lata” odbyła się 20 września w MDK Radomsko. Dla radomszczańskiej publiczności zagrała Orkiestra Solistów Wiedeńskim pod dyrekcją Piotra Gładkiego, którym towarzyszyli młodzi uzdolnieni muzycy. Gwiazdą wieczoru była mezzosopranistka Katerina Hebelkova.

W pierwszej części koncertu wystąpiła radomszczańska młodzież (w tym stypendyści Fundacji Inicjatyw Kulturalnych), która brała udział w Mistrzowskim Kursie Interpretacji w MDK Radomsko prowadzonym przez Maestro Piotra Gładkiego i prof. Stanisława Pasierskiego czyli: Laura Normand, Kinga Kabzińska, Marysia Molenda, Natalia Miarka, Hubert Grabowski, Ola Walicka, Mikołaj Wiewióra. Potem, salę koncertową wypełnił wspaniały głos operowy Kateriny Hebelkovej, która mezzosopranem zaśpiewała arie m.in. z „Wesela Figara”, „Kopciuszka” czy „Carmen”, a Orkiestra Solistów Wiedeńskich mistrzowsko wykonała utwory m.in. G. Bizeta, G. Verdiego, G. Delibesa, J. Straussa czy J. Offenbacha.

„Czym jest muzyka? Może po prostu niebem z nutami, zamiast gwiazd” – słowami Ludwika Jerzego Kerna, na zakończenie swoich muzycznych prezentacji, utalentowana młodzież wyraziła wdzięczność Maestro Piotrowi Gładkiemu i prof. Stanisławowi Pasierskiemu za bezcenne wskazówki i lekcje muzyki. Z kolei Piotr Gładki podziękował Prezydentowi Miasta Radomsko – Annie Milczanowskiej i Dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury – Elżbiecie Kwiatkwoskiej za życzliwość i wyjątkową wrażliwość muzyczną. Zaprezentował także radomszczańskiej publiczności Złotą Płytę pt. „Szlakiem Straussa”, którą otrzymali Orkiestra Solistów Wiedeńskich i Chór Puellae Orantes (pod dyrekcją Wolfganga Sobotki i Piotra Gładkiego) 13 maja 2015 r.

Niedzielny koncert był ucztą dla radomszczańskich melomanów, niecodziennym muzycznym wydarzeniem. Dał możliwość wypromowania młodych talentów, którymi Radomsko może się szczycić oraz zestawienia ich z gwiazdami – Orkiestrą Solistów Wiedeńskich. Teraz każdy z nas ma szansę wspierania utalentowanych, młodych ludzi wpłacając dowolną kwotę na rzecz Fundacji Inicjatyw Kulturalnych:
ESBANK BANK SPÓŁDZIELCZY W RADOMSKU 37 8980 0009 2001 0072 7053 0001

Sponsorzy Wiedeńskiej Gali Operowej:

Balllogo

Pgk Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku