13.01.2017 –WYSTAWA POPLENEROWA „PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ”

Dsc07754
13.01.2017 –WYSTAWA POPLENEROWA „PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ”

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 13 stycznia 2017 r. odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej”. Wystawie towarzyszyło spotkanie z przedstawicielami gminy powiatu radomszczańskiego, władz miasta i powiatu. Tematem było omówienie realizacji projektu X Jubileuszowego Pleneru Malarskiego „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej”, który odbędzie się na terenie naszego powiatu.
Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu duetu Karoliny Derwisz i Dominiki Smyły, uczennic II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

Prezentowane na wystawie obrazy powstały podczas IX Pleneru Malarskiego Pejzaż malowany ziemi łódzkiej – spotkajmy się w powiecie zgierskim” zorganizowanego w dniach 4 – 10 lipca 2016 r. w Dobieszkowie. Autorzy to 30 artystów z Polski i zagranicy - uczestnicy pleneru stacjonarnego oraz 40 uczestników pleneru otwartego.

Zobacz co zobaczysz