27.10.2017 - XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY "MIŁOŚĆ PISZE SIĘ JEZUS"

Konkursjezus2
27.10.2017 - XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY "MIŁOŚĆ PISZE SIĘ JEZUS"

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 27 października 2017 r. o godz. 9.00 rozpoczął się pierwszy etap XX Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Miłość pisze się Jezus”. Do jubileuszowej edycji dyktanda zaprosiliśmy m.in.: prezydenta Radomska Jarosława Ferenca, dyrektorów szkół, przedstawicieli lokalnych mediów, instytucji oraz Fundacji Inicjatyw Kulturalnych. Do napisania dyktanda w tym roku przystąpiło 125 uczestników. Teksty dyktand przygotowała dr Joanna Przyklenk z Instytutu Języka Polskiego UŚ w Katowicach, która wraz z polonistkami z radomszczańskich szkół podstawowych: Aldoną Wawrzonek, Żanetą Śliwiok, Martą Margołą, Katarzyną Braszczyńską, Jolantą Stępień, Danutą Zawadzką, Anną Huber, Barbarą Gnoińską, Magdaleną Krakowską – Gieroń sprawdzała pisane przez uczestników prace. W drodze 3-stopniowych eliminacji wyłonieni zostali laureaci konkursu oraz tegoroczny Mistrz Ortografii.

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii  XX Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Miłość pisze się Jezus” otrzymała  Joanna Hawełek z Bielska Białej.

II miejsce - Alicja Soczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Radomsku, przygotowana przez Panią Barbarę Orsicz

III miejsce - Natalia Kawka z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Radomsku, przygotowana przez Panią Monikę Małachowską i Pana Radosława
Kowalskiego

IV miejsce- Adam Kleniewski z Dzierzążni