21.01.2018 - AKWARELE SŁAWOMIRA JAGŁY - WERNISAŻ

Dsc_1147
21.01.2018 - AKWARELE SŁAWOMIRA JAGŁY - WERNISAŻ

21 stycznia o w Galerii MDK odbył się wernisaż wystawy malarstwa pt. "Akwarele Sławomira Jagły". Podczas otwarcia autor tłumaczył, że inspirację czerpie z fascynujących radomszczańskich podwórek oraz swojego hobby, jakim jest żeglarstwo. Wśród prac nie zabrakło też portretów i pejzaży. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał prezydent Jarosław Ferenc, który zauważył, że prace Sławomira Jagły prezentują szeroki zakres tematyczny, a te - które przedstawiają Radomsko - pozwalają spojrzeć na miasto z innej, ciekawej perspektywy.

Sławomir Jagła – rocznik 1966 r., zodiakalny lew. Od 30 lat związany z bankowością; wcześniej związany z harcerstwem, żeglarstwem; w wielu kręgach znany jako „Chińczyk”. Lubi ciekawą książkę, dobrą muzykę i film. Uważa, że polski film powinien obejrzeć każdy. Jak sam mówi o sobie - coś tam sobie maże pędzelkiem – akwarelką amatorską. Ostatnio coraz częściej, mając więcej czasu. Dlaczego maluje? Bo uważa, że jest to najszybszy sposób wypowiadania swoich uczuć; opowiadania. W ten sposób też odpoczywa. Dlaczego akwarela? Bo kiedyś na rynku kupił od „ruskich” takie farbki w kostkach i pędzelki… i tak już zostało. Dlaczego? Bo w końcu rozejrzał się dookoła i stwierdził, że jest tyle powodów by się spóźnić. Dlatego, że w taki dzień jak dziś Marco Polo wyruszył do Chin, a jakie są Wasze plany na dziś?

Zobacz co zobaczysz