2.03 - 14 KATEDR - KONCERT PASYJNY W KLASZTORZE FRANCISZKANÓW

2.03 - 14 KATEDR - KONCERT PASYJNY W KLASZTORZE FRANCISZKANÓW
2.03.2018r.
18:30

Miejski Dom Kultury w Radomsku, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Radomsku i Fundacja "Zatrzymać Czas" zapraszają 2 marca 2018 o godz.18.30 na koncert pasyjny pt."14 Katedr". Na program koncertu składa się medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna "Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu", które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Udział w wydarzeniu biorą: uznany aktor teatralny i filmowy Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble (muzycy - liderzy Baltic Neopolis Orchestra). Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona.

Wydarzenie będzie prezentowane w okresie Wielkiego Postu w ramach projektu 14 KATEDR, w 14 katedrach i świątyniach w Polsce. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej. W Radomsku koncert odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Radomsku (Klasztor Franciszkanów).

Wydarzenie objęła patronatem Poseł na Sejm Anna Milczanowska

Zobacz co zobaczysz