Premierowe "Marzenia do spełnienia"

Dsc00758
Premierowe "Marzenia do spełnienia"

Premierowe „Marzenia do spełnienia” to projekt łączący w jednym przedsięwzięciu młodzież z różnych grup i kół zainteresowań działających w MDK Radomsko. 15 września przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej odbyła się pierwsza prezentacja spektaklu „Marzenia do spełnienia”.

Na scenie wystąpiło ponad 60 wykonawców – to dzieci i młodzież, którzy przez blisko dwa miesiące przygotowywali widowisko pt. „Marzenia do spełnienia” w ramach jubileuszu 45lecia istnienia MDK Radomsko. Reżyserem i autorem scenariusza jest Sylwia Oksiuta - dramatopisarka i scenarzystka, pedagog - arteterapeutka, aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie Akademii Teatralnej, absolwentka Krakowskiej Szkoły Filmu i Komunikacji Audiowizualnej (kierunek scenopisarstwo) oraz Akademii Jana Długosza w Częstochowie (kierunek terapia pedagogiczna z arterapią). Choreografię opracowuje Artur Żymełka – choreograf i pedagog, który współpracował z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Wrocławską, Theatre de l’Espace de Pierre Cardin w Paryżu. Oprawę muzyczno-wokalną przygotowuje Justyna Kopiszka absolwentka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie kierunek Pedagogika Społeczna i Terapia Pedagogiczna, a także Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej. Obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Warto nadmienić, że „Marzenia do spełnienia” to spektakl zaliczony przez Łódzki Dom Kultury do tegorocznych „Łódzkich Spotkań Teatralnych 2013 – teatralny Festiwal Festiwali”.

Przedstawienie otrzymało dofinansowanie w wysokości 20 000 zł w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura Interwencje.

Zobacz co zobaczysz