MDK

Top-foto

14.10.2017 - MICHAŁ BAJOR - OD KOFTY...DO KORCZA

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października 2017 o godz. 18.00 MDK Radomsko zaprasza na koncert Michała Bajora. Występ artysty będzie jednocześnie promocją Jego najnowszej płyty "Od Kofty ... do Korcza" wydanej 21 kwietnia 2017 r.
Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.
Kolekcja "Od Kofty... do Korcza", niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, to dwudziesta pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: "Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek".
Na repertuar jubileuszowego zestawu składają się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi
Bajora.


Bilety:
60 zł - przedsprzedaż
70 zł - w dniu koncertu

RÓŻEWICZ OPEN FESTIWAL 2017
R%c3%b3%c5%bcewicz%20open%20festiwal

Stanisławowi, Januszowi i Tadeuszowi Różewiczom dedykowany jest Różewicz Open Festiwal. Cykliczne, organizowane przez MDK Radomsko i Miasto Radomsko przedsięwzięcie, które promuje Ich twórczość. W tym roku Różewicz Open Festiwal będzie trwać o 4 do 9 października. 

W planach m.in. rozstrzygnięcie IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Różewicza, konkursy plastyczne i recytatorskie, konkurs na mural. Zostanie on namalowany na ścianie budynku, gdzie kiedyś mieściła się szkoła do której chodzili bracia. A co na scenie? Przyjedzie Teatr Narodowy w Warszawie. Pokaże swoją interpretację jednego z najbardziej znanych dramatów Tadeusza Różewicza, „Białego Małżeństwa”. W obsadzie m.in. Zbigniew Zamachowski i Edyta Olszówka. „Przyj dziewczę przyj” to z kolei propozycja grupy teatralnej BAT-Scena Dorosłych z bełchatowskiego Miejskiego Centrum Kultury. Program poetycki „Jestem poszukiwaczem poezji” zaprezentuje Scena Poezji MDK w Radomsku. Spektakl dyplomowy „Kup kota w worku. Work in progress” pokażą studenci Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. I jeszcze „Ja wiem, że ty tego nie widzisz – sceny z Różewicza” – czyli propozycja łódzkiego Teatru Pod Lupą. A już prawie na finał Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice" zaprasza na autorską interpretację dramatu „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”. Zaplanowano też pokaz etiud aktorskich, reżyserskich studentów z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, a także prezentacje instalacji scenograficznych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Będą też koncerty inspirowane twórczością Tadeusza Różewicza. Jazzowa aranżacja pt. „Bramy do ogrodu” w wykonaniu Marka Bałaty, Krzysztofa Ścierańskiego i Igora Obłozy oraz klasyczna interpretacja Stanisława Kiernara i Michała Rota. Jak co roku Radomsko odwiedzi popularyzatorka twórczości Tadeusza Różewicza, Maria Dębicz, a w Muzeum Regionalnym wybrane utwory poety przedstawi Grzegorz Gierak. W Miejskiej Bibliotece Publicznej zaplanowano rozmowę o teatrze, którą poprowadzi krytyk teatralny Janusz Majcherek. Swój udział zapowiedzieli m.in. Maja Komorowska, Bogusław Kierc i Olgierd Łukaszewicz. Zobaczymy też filmy Stanisława Różewicza i Andrzeja Sapiji. Jak co roku dyrektorem artystycznym Różewicz Open Festiwal jest prof.Barbara Osterloff, wieloletni pedagog na wydziale aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej, a koordynatorem wszystkich działań Krystyna Michalska z radomszczańskiego MDK. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny, na niektóre trzeba jednak rezerwować wejściówki.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM NA STRONIE WWW.ROZEWICZOPEN.PL

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2017
Edda5

08.09.2017, godz. 17.00, sala widowiskowa
Dni Kultury Romskiej: pokaz filmu i wykład Agaty Kossek „Romowie”

10.09.2017, godz. 16.00
Spacer historyczny po Radomsku – przewodnik Artur Szponder
Zbiórka przed MDK Radomsko

10.09.2017, godz. 17.00 sala widowiskowa
Dni Kultury Romskiej: Wieczór Filmowy. Przegląd filmów dokumentalnych połączony z dyskusją na temat kultury romskiej z udziałem aktorki Anny Grażyny Suchockiej, politologa Romana Wiśniewskiego, Kamili Zielińskiej – prezesa Stowarzyszenia Społeczności Romskiej „Zefiryn”

16.09.2017, godz. 17.00, sala kameralna
Dni Kultury Żydowskiej: „Wiera Gran” - spektakl Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”

16.09.2017, godz. 18.30 sala kameralna
Dni Kultury Żydowskiej: „Żydowskie motywy” - przegląd filmów o tematyce żydowskiej: „Przy Planty 7/9”, reż. M. Jaskulski, L. Loewinger (Polska, USA, 86 min) oraz „Na ringu życia”, reż. U. Borreda (Izrael, 60 min.)

17.09.2017, godz. 16.00
Dni Kultury Żydowskiej: zwiedzanie cmentarza żydowskiego – przewodnik Agnieszka Kuligowska
Zbiórka przed kirkutem

17.09.2017, godz. 17.00 Sala widowiskowa
Koncert i uroczyste podsumowanie X edycji pleneru malarskiego ph. "Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej – spotkajmy się w powiecie radomszczańskim"
Wstęp wolny

SENIORZY I JUNIORZY Z MIKROFONEM - KONKURS PIOSENKI
40932_xvii-powiatowy-konkurs-piosenki-dzieciecej_1

Konkurs wokalny "Seniorzy i juniorzy z mikrofonem" to inicjatywa integrująca pokolenia. Konkurs skierowany jest do duetów wielopokoleniowych (w skład duetu wchodzi: jeden uczestnik poniżej 25 roku życia oraz jeden powyżej 40 roku życia). Zadaniem konkursowym jest prezentacja jednego utworu muzycznego z lat 70-tych lub 80-tych w stylizowanych kostiumach. Konkurs odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku 7 września 2017 w godzinach 16.00 - 20.00. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta Radomska lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres promocja@radomsko.pl. Szczegółowe zasady konkursu określa regulamin.

Konkurs piosenki "Seniorzy i juniorzy z mikrofonem" organizowany jest w ramach projektu "Pomost dla pokoleń" z II edycji Budżetu Obywatelskiego w Radomsku.

Organizatorzy: Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku

Do pobrania - regulamin i karta zgłoszenia

20.08 - OSTATNI PORANEK FILMOWY Z FLORKĄ
681539_1.2

"Nuda", "Basen", "Wiatr" i "Przedszkole" to tytuły odcinków, które będzie można obejrzeć 20 sierpnia podczas ostatniego Poranka Filmowego z Florką. Seans rozpocznie się o godz. 10.30, po bajkach odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci. Bilety: 5 zł.

Sezon 2.odc. 10 NUDA
Florka mimo obfitości zabawek strasznie się nudzi. Rodzice w ramach rozrywki proponują jej zajecie się bliźniakami, ale Florka woli się nudzić w grupie rówieśników. Idzie na plac zabaw, gdzie dołącza do równie znudzonych kosztaniczek. Próbują wspólnie wymyślić jakąś fajną zabawę, niestety bez skutku. Gra w klasy, łapanie zajączków i śledzenie pani Dzięciołowej kończą się klęską. Wszystko się zmienia, kiedy spotykają Klemensa, który właśnie znalazł… sznurek. Nic wielkiego, ale nagle nuda pryska! Zwykły szary sznurek zamienia się w gumę do skakania, drabinkę, lasso, pajęczynę… Czy to sprawka sznurka czy może czegoś zupełnie innego?
Sezon 2.odc. 11 BASEN
Tata – mimo oporów Florki i żony - postanawia zapisać córkę na basen. Lekcje u pana Żaby początkowo podobają się Florce, ale kiedy musi zanurzyć ryjek pod wodę – odmawia. Boi się, że się utopi. Mama ją popiera i prosi pana Żabę o znalezienie innego sposobu na nauczenie Florki pływania. Tym razem odmawia pan Żaba – nie zna innego sposobu, bo go nie ma. Tata uspokaja zdenerwowanego pana Żabę, tłumacząc, że żona nie umie pływać. W tej sytuacji Pan Żaba oferuje Florce i mamie wspólne lekcje pływania, które kończą się nie tylko oswojeniem wodnych lęków, ale też zakupem sprzętu do nurkowania. Tym razem przerażony jest tata.

Sezon 2.odc. 12 WIATR
Tata robi Florce latawiec. Florka z Klemensem próbują go puścić, jednak bezskutecznie – latawiec nie chce polecieć. Klemens uważa, że to wina latawca – jego tata zrobiłby lepszy. W tym momencie latawiec podrywa się do lotu. Wszystko z nim w porządku – po prostu nie było wiatru! Wiatr przybiera na sile, latawiec lata jak szalony, aż w końcu wiatr wyrywa go z łapek Florki. Florka wraca do domu – tak będzie bezpieczniej, bo wiatr zamienił się w wichurę – za oknem latają papiery i śmieci. Przeleciał nawet pan Zając z żoną. Czy będzie już tak wiało zawsze?
Sezon 2.odc. 13 PRZEDSZKOLE
Rodzice mają dla Florki nowinę – tacie kończy się urlop macierzyński i wraca do pracy. Tym samym Florka musi pójść do przedszkola. Florka kategorycznie odmawia. Ponieważ rodzice są nieprzejednani, w przedszkolu stosuje bierny opór – nie chce się z nikim bawić (chociaż zwierzątka ją zapraszają), nie je podwieczorku (chociaż są ulubione muchy w czekoladzie), nie wychodzi na plac zabaw (chociaż jest tam piękna zjeżdżalnia). Wymaga to wielkiego wysiłku, dlatego po powrocie do domu Florka dzwoni do babci, żeby przyjechała i uratowała ją od tego okropnego przedszkola. I to już jutro, bo jutro do przedszkola iść nie może, bo bardzo się boi. „Czego?” – pyta babcia. „Tego, że mi się tam spodoba” – odpowiada Florka.

20.08 - SPEKTAKL KOMEDIOWY W PARKU ŚWIĘTOJAŃSKIM
Sex%20prochy%20i%20rock

Teatralny akcent w Parku Świętojańskim czyli monokomedia "Sex, prochy i rock'n'roll" 20 sierpnia 2017 r. w wykonaniu znakomitego aktora Teatru im. S. Jaracza w Łodzi - Huberta Jarczaka. Przedstawienie rozpocznie się o godz.17.00. Spektakl dla widzów dorosłych.

Dowcipny tekst utrzymany w konwencji monodramu podzielony został na pięć monologów, w których każdy z bohaterów obrazuje wizję swojego życia. Pośród galerii różnych typów znajdzie się kloszard, mężczyzna uzależniony od seksu czy młody chłopak z ogromnym kacem po sobotnim wieczorze kawalerskim. Monologom wszystkich bohaterów towarzyszy seks i prochy, i chociaż wydaje się, że wszyscy dobrze się bawią w swoich mikro światach, każdy pod maską pewności siebie skrywa wewnętrzną pustkę i niemożność odnalezienia się we współczesnym świecie.

Hubert Jarczak ur. 22.08.1984 r. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Studia ukończył w 2009 roku. Debiutował w Teatrze Polonia w Warszawie w spektaklu „Bagdad Cafe” w reżyserii Krystyny Jandy. Aktualnie Huberta można zobaczyc na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zagrał w filmach takich jak: ''Afonia i pszczoły'', ''Wenecja'' Jana Jakuba Kolskiego czy ''Łóżko'' Carlosa Kasuskiego. W serialu ''Pierwsza miłość'' wcielał się w postać Aleksa.

"Tekst jest szalenie aktualny, prowokacyjny, dowcipny. Wcielam się w różne postaci, barwne postaci. Jestem pewien, że będziecie długo wspominać ten wieczór spędzony ze mną i z Bogosianem." - Hubert Jarczak

obsada: Hubert Jarczak
oprawa graficzna: Marzena Wojtczuk
scenografia i kostiumy: Marzena Wojtczuk
reżyseria: Hubert Jarczak
przekład: Sławomir Michał Chwastowski
autor: Eric Bogosian
czas trwania: 1h20m

25.08 - PROMOCJA ZESZYTÓW RADOMSZCZAŃSKICH
Rysunek1

Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku serdecznie zapraszają na promocję Zeszytów Radomszczańskich – Tom XIII.

25 sierpnia godz. 17.00 sala kameralna.

27.08 - EKOPORANEK FILMOWY
Kaktus

W ostatnią niedzielę sierpnia (27.08.2017) o godz.10.30 Kino Pasja zaprasza najmłodszych na EkoPoranek Filmowy czyli serię bajek pt. "Kaktus i Mały". Poranek zakończy się warsztatami ekologiczno-plastycznymi. Bilety: 5 zł

Niesforny Kaktus i jego koleżanka Kaśka poznają otaczającą ich rzeczywistość oraz zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego. Dzieci szukają rozwiązania wielu problemów dotyczących ekologii. Usiłują zgłębić naturę świata i znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich kwestie. Z pomocą często przychodzą im dorośli. O przygodach małych bohaterów opowiada ich 9-letni przyjaciel Mały. Każdy z odcinków poświęcony jest oddzielnemu zagadnieniu przyrodniczemu.

27.08 - EKOPIKNIK Z KONCERTEM FOLKOWYM
Ekopiknik_2017

Koncert zespołu folkowo - poetyckiego "Chwila nieuwagi" to jedna z atrakcji, która czeka na publiczność w Parku Świętojańskim 27 sierpnia 2017 podczas Ekopikniku. Muzyka zespołu to żywiołowość folkloru szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu, klimatyczność jazzu i nastrojowość piosenki poetyckiej.W programie artystycznym, który rozpocznie się o godz. 17.00 zaplanowano również m.in. koncert zespołu młodzieżowego TRZY CZTERNAŚCIE z II LO w Radomsku, warsztaty ekologiczne dla dzieci, zbiórkę baterii, puszek i starych telefonów, kiermasz produktów ekologicznych. 

ORGANIZATORZY: Miasto Radomsko, MDK, Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, Martela Bike, Panaceum Fitness Club

1.09 - ZA JAKIE GRZECHY, DOBRY BOŻE? - KINO NA LEŻAKACH
Za-jakie-grzechy-b1-plakat

Na zakończenie wakacji Kino Pasja zaprasza 1 września o godz. 20.00 do Parku Solidarności na komedię "Za jakie grzechy, dobry Boże?" w ramach spotkania filmowego "Kino na leżakach". "Za jakie grzechy, dobry Boże" to największy francuski przebój 2014 roku: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w reszcie Europy, sale kinowe pękające w szwach i zanoszące się śmiechem. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową? O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców - żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Wstęp wolny

9.09.2017 – OTWARCIE WYSTAWY PRAC JANA RAFAŁA SEDLACZKA
Plakat%20na%20stron%c4%99

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy prac Jana Rafała Sedlaczka. Wernisaż odbędzie się w Galerii MDK 9 września 2017 r. o godz. 17.00.
Wstęp wolny.

Jan Rafał Sedlaczek – rzeźbiarz i malarz
Urodził się w Łodzi 3.05.1964 r. Studia ukończył na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego gdzie uzyskał tytuł magistra geografii. Następnie podjął studia artystyczne w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby, uzyskując tytuł magistra sztuki. W czasie studiów wykonywał prace rzeźbiarskie m.in. w pracowniach konserwacji zabytków.
Po ukończeniu studiów zamieszkał we wsi Janów koło Zelowa, w miejscu, które stanowi niezmiennie inspirację dla twórczości artysty. W ogrodzie koło domu znalazła się przestrzeń dla ekspozycji rzeźb plenerowych m.in. pracy dyplomowej – siedmiu rzeźb w kamieniu. Jest to grupa symbolizująca siedem kontynentów. Autor przedstawił zarysy postaci pierwotnych mieszkańców tych kontynentów. Mogą się one kojarzyć z pradawnymi kulturami, w których dominowały wierzenia w magiczną moc i siłę kamienia.
Artysta posługuje się również innym naturalnym materiałem rzeźbiarskim jakim jest drzewo. Nawiązując do tematyki rzeźb kamiennych, oraz wykorzystując pnie lipy i olchy stworzył m.in. mitologiczne postacie, jak również barwne instalacje rzeźbiarskie, nawiązujące do kultury wierzeń ludzi pierwotnych. Drewniane kolosy czuwają teraz nad obejściem, natomiast kolorowe konstrukcje wpisują się w łąkowo leśne otoczenie wzbogacając jego naturalną urodę.
Równolegle Jan zajmuje się malarstwem, dla którego inspiracją jest natura. Przeważnie są to motywy z otaczającej przyrody, pełne spokoju, ciepła, blasku zachodzącego słońca. Obrazy wykonuje używając farb akrylowych nanoszonych na płótno za pomocą szpachli. Ostatnia wystawa prac Jana Sedlaczka, której wernisaż odbył się 2 maja 2014 r., miała miejsce w Domu Kultury w Zelowie.

Renata i Agnieszka Latour, Wiadomości Ziemiańskie Nr 69, wiosna 2017 r.

9.09 - ŻNIWA - SPEKTAKL POLSKIEGO TEATRU TAŃCA
Andrzej_grabowski_%c5%bbniwa%20%20(3)

"Żniwa" to spektakl Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, który zostanie zaprezentowany radomszczańskiej publiczności 9 września 2017 w ramach  Programu Teatr Polska 2017 Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Widowisko rozpocznie się o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. 

Spektakl nawiązuje do obrzędów towarzyszących żniwom oraz cyklu prac rolnych, natury i życia człowieka - zarówno w planie etnograficznym (inspirowanym m.in. pracami Oskara Kolberga oraz "Rokiem Polskim" Zofii Kossak), jak i w szerszym ujęciu antropologicznym i filozoficznym. Fabularną oś spektaklu wyznacza motyw powrotu Odysa, na podstawie eposu Homera, oraz "Powrotu Odysa" Stanisława Wyspiańskiego.

Wykonawcy - tancerze Polskiego Teatru Tańca, oraz aktor, wcielą się w role protagonistów, eksplorując różne warianty wydarzeń w przestrzeni ruchu i słowa. Fizyczna i psychologiczna intensywność działań wkomponowana została w ascetyczną oprawę wizualną spektaklu. W warstwie muzycznej wykorzystano kompozycje Eugeniusza Rudnika,pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Partie wokalne, w oparciu o motywy polskiej muzyki tradycyjnej - Adam Strug.Dramaturgia i reżyseria: Igor Gorzkowski
Kompozycje muzyczne i wokalne: Eugeniusz Rudnik i Adam Strug
Choreografia: Iwona Pasińska oraz artyści Polskiego Teatru Tańca
Kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Realizacja świateł: Przemysław Gapczyński, Mariusz Porada
Projekt dźwięku: Michał Garstecki (Free Flay Music)
Asystent spektaklu: Katarzyna Rzetelska
Artyści: Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka,
Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Jerzy Kaźmierczak,
Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin
Motyl, Michał Przybyła, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan,
Dominik Więcek, Emily Wong oraz gościnie Maciej Cymorek

Sala widowiskowa

Bilety:

15 zł – przedsprzedaż
20 zł – w dniu imprezy

KONKURS PLASTYCZNY INSPIROWANY UTWOREM TADEUSZA RÓŻEWICZA
Plastyczny%20konkurs

Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym - wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wybranym utworem Tadeusza Różewicza. Konkurs ogłoszony w ramach Różewicz Open Festival 2017 trwa do 29 września 2017 r. Prace należy dostarczyć do Miejskiego Domu Kultury (Dział Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez) wraz z załączonym i wypełnionym formularzem zgłoszeniowym.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

MURAL - KONKURS NA PROJEKT W RAMACH RÓŻEWICZ OPEN FESTIWAL
Konkurs_mural

Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają do udziału w konkursie na PROJEKT MURALU inspirowanego twórczością Tadeusza Różewicza. Konkurs organizowany jest w ramach Różewicz Open Festiwal 2017 ph.„Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy. Z zamkniętymi oczyma widzę miłość, wiarę, prawdę...” Lokalizacja muralu to ściana budynku przy ul.Bugaj 4. Istotny jest kontekst miejsca - to dawny budynek szkoły podstawowej, do której uczęszczali Bracia Różewiczowie. Konkurs adresowany jest do UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I DOROSŁYCH. Projekty (max trzy) wraz z metryczką należy przesyłać na adres MDK Radomsko, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko lub mailem na adres rozewiczopen@mdkradomsko.pl do 28 sierpnia 2017 r. Przed przystąpieniem do konkursu organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Do pobrania REGULAMIN

Do pobrania METRYCZKA

MÓWIĘ RÓŻEWICZEM - KONKURS RECYTATORSKI
Recytatorski%20konkurs

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim, którego założeniem jest przygotowanie wybranego utworu poetyckiego Tadeusza Różewicza. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych posiadających zdolności recytatorskie. Aby wziąć udział w konkursie należy do 20 września 2017 r. dostarczyć do MDK Radomsko czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia. Przesłuchania konkursowe i wyłonienie laureatów odbędzie się 4 października 2017 o godz. 10.00 w MDK Radomsko. Szczegóły dotyczące konkursu w Regulaminie Konkursu.

 REGULAMIN KONKURSU

 KARTA ZGŁOSZENIA

PORANKI FILMOWE - WAKACJE Z FLORKĄ
Florka%20sierpie%c5%84

Kino Pasja zaprasza na "Wakacje z Florką" - Niedzielne Poranki Filmowe "Mała Pasja". W każdą niedzielę odbędą się projekcje trzech bajek oraz warsztaty artystyczne dla dzieci. Po seansie - warsztaty artystyczne. Bilety - 5zł, sala widowiskowa.

W „Pamiętniku Florki” świat pokazany jest z perspektywy kilkuletniego dziecka z całą jego naiwnością, a jednocześnie zachwytem i świeżością spojrzenia. Florka jest pilną i ciekawską obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. W poznawaniu świata i siebie samej towarzyszą Florce trzy przyjaciółki – koszatniczki Celestyna, Albertyna i Michalina. Ale najważniejszą rolę pełni dom rodzinny – ostoja bezpieczeństwa i spokoju.


HARMONOGRAM PROJEKCJI:

23.07.2017r. godz. 10.30
odc. CZTEROLISTNA KONICZYNA
odc. PODRÓŻ
odc. SEN

30.07.2017r. godz. 10.30
odc. STARSZA SIOSTRA
odc. REMONT
odc. RYBKA

06.08.2017r. godz. 10.30
odc. NIEBO
odc. BARBARA
odc. TEATR

13.08.2017r. godz. 10.30
odc. CHOROBA
odc. STARE I NOWE
odc. ZAKUPY
odc. POTWORNY BAŁAGAN

20.08.2017r. godz. 10.30
odc. NUDA
odc. BASEN
odc. WIATR
odc. PRZEDSZKOLE

BĘDZIE REMONT SALI TANECZNEJ MDK
Dsc03734

Miejski Dom Kultury w Radomsku pozyskał 80 000 zł dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont sali tanecznej. W planach między innymi wykonanie wentylacji i klimatyzacji sali.

WAKACJE - WYCIECZKI DLA DZIECI
Wycieczki

L I P I E C

12.07.2017
Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego – wycieczka po parku oraz warsztaty malarstwa, fotografii i tworzenia gobelinu w ramach projektu Kolorowa Lokomotywa

(bez opłat - zapisy Dział Edukacji Kulturalnej)


24.07.2017
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Łodzi i warsztaty artystyczne w ramach projektu Kolorowa Lokomotywa

(bez opłat - zapisy Dział Edukacji Kulturalnej)


27.07.2017
Wycieczka do Osikowej Doliny – artystyczne warsztaty z wiórków drewna osikowego dla dzieci w wieku 7 -12 lat

(odpłatność 40 zł/os.- zapisy Dział Edukacji Kulturalnej)


S I E R P I E Ń

02.08.2017
Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego i warsztaty malarstwa, fotografii i tworzenia gobelinów w ramach projektu Kolorowa Lokomotywa

(bez opłat - zapisy Dział Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez)


09.08.2017
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Łodzi i warsztaty artystyczne w ramach projektu Kolorowa Lokomotywa

(bez opłat - zapisy Dział Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez)

24.08.2017

Wycieczka do Czarodziejskiej Zagrody i warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

(odpłatność 30 zł / os. - zapisy Dział Edukacji Kulturalnej)


ZAPISY NA WYCIECZKI OD 19 CZERWCA 2017 - DO WYCZERPANIA MIEJSC

ORGANIZATORZY:

MDK RADOMSKO

ŁÓDZKI DOM KULTURY

JYSK

LIPIEC – SIERPIEŃ 2017 – V KOLOROWA LOKOMOTYWA
Logo%20lokomotywa%202017-01

Po raz kolejny w region wyrusza „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2016 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.To już 5. edycja projektu, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury.
Zadaniem projektu jest połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. W oparciu o kształtowaną świadomość ekologiczną uczestnicy zostaną ukierunkowani na obudzenie talentów i pasji w działaniach artystycznych inspirowanych przyrodą regionu. Dodatkowo projekt ukierunkowany jest na promocję walorów przyrodniczych regionu na teranie 7 Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Odbiorcy projektu edukowani będą z tradycji, potencjału i możliwości jakie płyną z materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu łódzkiego bazującego na plonach ziemi. Tworzone artefakty artystyczne będą stricte ekologiczne, warsztaty realizowane bowiem będą przede wszystkim poprzez zużycie materiałów naturalnych oraz wtórnych.
W tym roku uczestnikami projektu będą dzieci z 14 miast województwa łódzkiego: Tomaszowów Mazowiecki, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Wieluń, Tuszyn, Bełchatów, Sieradz, Skierniewice, Sulejów, Opoczno, Zelów, Kutno, Zduńska Wola i Łódź.

W ramach projektu odbędą się trzy typy spotkań ekologiczno-artystycznych:
- warsztaty ekologiczno-artystyczne w 14 miejscowościach w regionie, każde ze spotkań warsztatowych składać się będą z 3 typów warsztatów: plecionkarstwo, papieroplastyka oraz rzeźba,
- wycieczki ekologiczne do 7 Parków Krajobrazowych w województwie, podczas których odbędą się w plenerze: warsztaty fotograficzne, warsztaty malarstwa (gra malarska) oraz gobelin ekologiczny,
- wizyta w Skansenie botanicznym Ogrodu Botanicznego w Łodzi, podczas której odbędą się
- 4 typy warsztatów: o zasługach małej pszczoły, ekologia na wiejskim podwórku, opowieści
o drewnianej zagrodzie oraz podziwiam i chronię przyrodę.

Ponadto uczestnicy będą brać udział w 3 konkursach tematycznych, które podsumowane zostaną na wystawie finałowej w Łódzkim Domu Kultury:
1. Konkurs fotograficzny pn. „Natura oczami dziecka”.
2. Konkurs plastyczny pn. „Przyroda wokół nas”.
3. Konkurs sztuki ludowej i rękodzieła pn. „Sztuka bliska naturze”.

Projekt „Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2017 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Partnerami projektu są: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki oraz Ogród Botaniczny w Łodzi

Miejski Dom Kultury w Radomsku podjął współpracę przy realizacji projektu „Kolorowa Lokomotywa” . W tegorocznej edycji dzieci z Radomska uczestniczyć będą:

LIPIEC

12.07.2017, godz. 8.30 - Wycieczka – Spalski Park Krajobrazowy – zbiórka w MDK.
20.07.2017 godz. 10.00 - Warsztaty sztuki ludowej i rękodzieła - MDK.
24.07.2017, godz. 8.00 - Wycieczka – Ogród Botaniczny w Łodzi - zbiórka w MDK.

SIERPIEŃ

2.08.2017, godz. 8.30 - Wycieczka – Spalski Park Krajobrazowy – zbiórka w MDK .
9.08.2017, godz. 8.00 - Wycieczka – Ogród Botaniczny w Łodzi - zbiórka w MDK.
10.08. 2017 godz. 10.00 - Warsztaty sztuki ludowej i rękodzieła - MDK.

Prosimy rodziców o spakowanie dzieciom w dniu wycieczek do plecaków: kanapek, napojów, kurtek przeciwdeszczowych lub parasoli.

SZTUKA W PARKU ŚWIĘTOJAŃSKIM - WAKCYJNE KONCERTY, SPEKTAKLE, ANIMACJE
Perla_romano

LIPIEC

2.07.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” - koncert „Imieniny u Boryny czyli Biesiada z Reymontem”

16.07.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” - koncert „Nigdy nie jest za późno” w wykonaniu słuchaczy Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”

23.07.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” - Dzień Kultury Romskiej – koncert zespołu "Perła i Bracia" oraz warsztaty artystyczne dla dzieci (org.Stowarzyszenie na Rzecz Społeczności Romskiej "Zefiryn" z Piotrkowa Tryb.)

30.07.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” - Koncert Powstańczy w wykonaniu Pawła OrkiszaSIERPIEŃ

13.08.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” - Koncert Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej i Gości20.08.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” – monokomedia „Sex prochy i rock’n’roll” w wykonaniu Huberta Jarczaka27.08.2017, godz.17.00, Park Świętojański
"Sztuka w Parku Świętojańskim" - EKOPIKNIK – koncert zespołu „Chwila nieuwagi” oraz animacje dla dzieci


ORGANIZATORZY:
MIASTO RADOMSKO
MIEJSKI DOM KULTURY W RADOMSKU

WSPÓŁORGANIZATORZY:
PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ W RADOMSKU SP. Z O.O.
PANACEUM FITNESS CLUB RADOMSKO
STOWARZYSZENIE NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI ROMSKIEJ "ZEFIRYN" Z PIOTRKOWA TRYB.