Miejski Dom Kultury
w Radomsku

Rozpoczyna się w


1 Październik 2023

18:00

Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza na spektakl operetkowy pt. „Wiedeńska krew” Johanna Straussa

1 października 2023, godz. 18.00

Miejski Dom Kultury w Radomsku

 GWIAZDORSKA OBSADA SOLISTÓW, pełny III aktowy SPEKTAKL OPERETKOWY, ZNAKOMITA ORKIESTRA Arte Creatura Teatru Muzycznego, gustowne kostiumy, cudowne głosy i NAJPIĘKNIEJSZE WIEDEŃSKIE WALCE!

 

BILETY: 90 i 100 zł  w MDK oraz na https://www.artecreatura.art.pl/ 

KUP.BILECIK: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/100883/Radomsko/Wiede%C5%84ska+krew+J.+Straussa/

BILETYNA: https://biletyna.pl/event/view/id/336414

 

Jedyna w Polsce okazja, by zobaczyć roztańczony spektakl operetkowy pt. „Wiedeńska krew” Johanna Straussa w gwiazdorskim wykonaniu. Na scenie w rytmie walca pulsuje gorąca wiedeńska krew głównych bohaterów, rozbrzmiewają cudowne głosy i znane na całym świecie melodie. Każdy spektakl kończy się owacjami na stojąco i na długo zapada widzom w pamięć. 

Przedstawiamy pełny spektakl muzyczny z zachwycającymi, barwnymi kostiumami, dopracowaną choreografią i niebanalną scenografią, bez skrótów i okrojonych wersji koncertowych! Na scenie występują soliści międzynarodowych scen muzycznych, którzy zachwycają widzów znakomitymi głosami, rozbawiają do łez perypetiami głównych bohaterów, i porywają do roztańczonego Wiednia. Towarzyszy im Orkiestra Teatru Arte Creatura złożona z wybitnych muzyków, wirtuozów swych instrumentów, pod dyrekcją uznanych dyrygentów.

            Wiedeńska krew Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru.          Fabuła Wiedeńskiej krwi jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, rozstają się i na powrót do siebie wracają. Całość opowiedziana jest niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię słomianego wdowca – hrabiego Zedlau, który zyskał sławę  pierwszorzędnego uwodziciela i casanovy, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i żona, która wraca do domu. Tymczasem hrabia stara się o wdzięki innej damy. Jak to bywa w operetkach wszystko kończy się szczęśliwie, a każdy znajduje upragnioną miłość.

            W główne role wcielą się wspaniali soliści międzynarodowych scen operowych z towarzyszeniem znakomitej Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura.

            W spektaklu wystąpią artyści Arte Creatura Teatru Muzycznego m.in.: Jarosław Wewióra, Beata Kraska-Kosiara / Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk, Chaoran Zuo / Michał Dziedzic / Piotr Brożek, Magdalena Czarnecka / Agnieszka Styblińska, Adam Żaak, Grażyna Bieniek-Żaak, Monika Mazur, Anna Mucha, Piotr Rybak.

Libretto: Victor Léon i Leo Stein

Przekład: Janusz Minkiewicz, Jan Brzechwa, Artur Tur

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

Choreografia: Anna Siwczyk

Projekt scenografii i kostiumów: Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Kostiumy: Dorota Wewióra

Produkcja: Jarosław Wewióra

obrazek
Plakat zapraszający na spektakl operetkowy pt. "Wiedeńska krew" Johanna Straussa
Skip to content