Miejski Dom Kultury
w Radomsku

Rozpoczyna się w


28 Wrzesień 2023

18:00

LIMBO / 2D napisy

Dyskusyjny Klub Filmowy
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 14 zł grupowy

reżyseria: Ivan Sen
scenariusz: Ivan Sen
gatunek: dramat
produkcja: Australia 2023
czas trwania: 108 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

„Limbo” z Simonem Bakerem, któremu sławę przyniosła tytułowa rola w serialu „Mentalista„, to nie tylko wciągający kryminał noir, ale także wymowny portret codziennego rasizmu, jakiego doświadczają rdzenni mieszkańcy Australii.

Travis Hurley (w tej roli Simon Baker) to wypalony zawodowo detektyw, zmagający się z własnymi demonami. Mężczyzna przybywa do odległego górniczego miasteczka w południowej Australii, by raz jeszcze przyjrzeć się nierozwikłanej sprawie, która wstrząsnęła mieszkańcami tego osobliwego miejsca przed dwudziestoma laty.

Doszło wtedy do tajemniczego morderstwa aborygeńskiej dziewczynki Charlotte Hayes. Sprawcy nie złapano, a pobieżnie prowadzone śledztwo szybko zakończono. Travis nie daje jednak za wygraną, choć dla miejscowych udzielanie jakichkolwiek informacji białemu policjantowi nie jest tak oczywiste. Bohater dociera do rozbitej rodziny ofiary, żyjących świadków oraz samotnego brata głównego podejrzanego, zyskując nową perspektywę spojrzenia na wydarzenia sprzed lat.

Prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw w tej intymnej opowieści o próbie radzenia sobie ze stratą oraz podejściu wymiaru sprawiedliwości do rdzennych mieszkańców Australii.

obrazek

28.09.2023, godz. 18.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

Skip to content