Rozpoczyna się w 23 Godziny, 52 Minuty

22 Październik 2021 20:00 / 22:00

  KINO NIEME W DRODZE

  Ideą projektu jest ukazanie klasyków kina niemego wzbogaconych o współczesne muzyczne ilustracje, zaprezentowane na żywo. To zestawienie klasyki filmowej ze współczesną aranżacją muzyczną. W ten sposób uwaga odbiorców skupia się na znaczeniu i roli muzyki w obrazie filmowym zastępując tradycyjny sposób akompaniowania do obrazu niemego przez tapera, współczesną wykorzystującą wiele instrumentów muzycznych ilustracją.

  22 października | godz. 20.00 | Radomsko
  Kino Pasja, Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
  Bezpłatne wejściówki w kasie MDK

  ZAGINIONY ŚWIAT (1925) w reż. Harry O’Hoyt.
  Na żywo zagra zespół The Washing Machine.

  Przed każdym seansem odbędzie się spotkanie z ekspertem filmowym – Agnieszką Hawryluk, która wprowadzi Was w świat kina niemego, przybliży jego historię oraz sylwetki twórców prezentowanego filmu.
  Agnieszka Hawryluk – filmoznawczyni UŁ, co tydzień uczestniczy w godzinnej audycji „Co jest grane” u Bartka Lichawskiego na antenie Radio Złote Przeboje, gdzie opowiada o premierach filmowych. Współorganizatorka Festiwalu Kamera Akcja od 9 lat, producentka projektu Akcja Edukacja, koordynatorka konkursów i biura festiwalowego Festiwalu Kamera Akcja

  ZAGINIONY ŚWIAT
  Szczytowe osiągnięcie filmów science-fiction w okresie kina niemego. Pierwsza z ośmiu dotychczasowych adaptacji powieści Arthura Conana Doyle’a. Reporter Edward Malone (w tej roli Lloyd Hughes) pragnie poślubić Gladys Hungerford (Alma Bennett). Natomiast Gladys marzy o tym, aby poślubić mężczyznę „wielkich czynów”. Dlatego też Edward prosi redaktora naczelnego swojego pisma, o zadanie przeprowadzenia wywiadu z Profesorem Challengerem (Wallace Beery), który planuję wyprawę do „Zaginionego Świata”. Malone wraz z profesorem jadą do Południowej Ameryki. W czasie wyprawy Malone zakochuje się w innej kobiecie, Pauli White (Bessie Love). Na miejscu znajdują prehistoryczny świat, pełen dinozaurów. Ledwo uchodzą z życiem, ale udaje im się przywieść jednego dinozaura do Londynu. Bestia jednak ucieka i zaczyna terroryzować miasto…..

  THE WASHIG MACHINE
  Zespół powstał w 2007 roku w Łodzi. Debiutancki album zatytułowany „Into the Sun” ukazał się nakładem Polskiego Radia w listopadzie 2011 roku. Na swoim koncie grupa odnotowała występy na wielu Festiwalach muzycznych w kraju. W 2010 roku jako jedyny polski zespół wzięli udział w koncertach organizowanych przez brytyjskie wytwórnie muzyczne i media, których celem było zaprezentowanie młodych, obiecujących zespołów. The Washing Machine to nie tylko spece od alternatywnego grania, ale także doskonali taperzy potrafiący wprowadzać nastrój grozy. Od 2013 roku zespół regularnie prezentuje na żywo muzykę do klasycznych dzieł kina niemego.
  Skład zespołu stanowią: Łukasz Drewniak – gitara, Krzysztof Drewniak – gitara basowa, Adrian Szymajda – gitara, klawisze, Michał Kowalczyk – perkusja, elektronika.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

  obrazek