5 Lipiec 2021 00:00

  NOC THRILLERÓW

   

  Jeden gniewny człowiek

  Reżyseria i scenariusz

   
  Obsada:
  Jason Statham
   
  Opis filmu:Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H (Jason Statham) milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Wkrótce ulice LA spłyną krwią, bo dla H „oko za oko” to za mało. 

  Ci, którzy życzą mi śmierci

  2D, Thriller, czas trwania: 100 minut / od 15 lat / USA 2021

  Premiera: 18 czerwca 2021 (Polska)

  Reżyseria i scenariusz

  Taylor Sheridan

  Michael Koryta

  Obsada:

  Angelina Jolie

  Jon Bernthal

  Opis filmu: Nagrodzona Oscarem Jolie („Przerwana lekcja muzyki”, seria filmów „Czarownica”) wciela się w rolę Hannah, strażaczki rozpamiętującej śmierć trzech osób, których nie zdołała uratować przed ogniem. Pewnego dnia na swej drodze spotyka roztrzęsionego dwunastoletniego chłopca po ciężkich przeżyciach, dla którego staje się ostatnią deską ratunku.

   

  Małe rzeczy

  2D, Kryminał/Akcja, czas trwania: 128 minut / od 15 lat / USA 2021

  Premiera: 4 czerwca 2021

  Reżyseria i scenariusz

   
  Obsada:
  Denzel Washington
  Rami Malek
  Jared Leto

  Opis filmu: Zastępca szeryfa hrabstwa Kern, Joe Deacon, zwany Deke (Washington), zostaje wysłany do Los Angeles z prostym z pozoru zadaniem zebrania dowodów rzeczowych. Na miejscu jednak wikła się w poszukiwania seryjnego zabójcy, który terroryzuje miasto. Prowadzący obławę miejscowy sierżant Jim Baxter (Malek) pod wrażeniem policyjnego nosa Deke’a nieoficjalnie angażuje go do pomocy. Baxter nie ma jednak pojęcia, że śledztwo przywołuje echa z przeszłości Deke’a i ujawnia niepokojące sekrety, które mogą zagrozić nie tylko dochodzeniu.

  obrazek