Miejski Dom Kultury
w Radomsku

24 Marzec 2023

18:00

WŁAŚCICIELE / 2D napisy

Dyskusyjny Klub Filmowy
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

reżyseria: Jiří Havelka
scenariusz: Jiří Havelka
gatunek: komedia
produkcja: Czechy 2019
czas trwania: 96 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

Przebojowy debiut Jiříego Havelki obejrzało w kinach w Czechach ponad 300 tysięcy widzów!

„Właściciele” to nakręcona w zaledwie osiem dni, w doborowej obsadzie, brawurowa komedia okraszona potężną dawką wyjątkowego czeskiego humoru. Pełne ciętych dialogów, lekko złośliwe studium ludzkich, a może raczej sąsiedzkich charakterów.

Akcja nagrodzonego trzema Czeskimi Lwami filmu Jiříego Havelki, opartego na popularnej sztuce teatralnej jego autorstwa, rozgrywa się w trakcie zebrania współwłaścicieli pewnej praskiej kamienicy. Prym podczas spotkania wiedzie przewodnicząca Zahrádková, która chce wcielić w życie swój plan.

Przez kobietę przemawia chęć uratowania budynku wymagającego pilnego remontu. Problem w tym, że nie każdy podziela jej zdanie. A przy wspólnym stole spotykają się starsi, młodsi, idealiści, wolnorynkowcy, starzy lokatorzy oraz ludzie, którzy właśnie wprowadzają się do kamienicy. Jednym słowem, pełny przekrój czeskiego społeczeństwa. Wzajemne pretensje, uprzedzenia i stereotypy szybko biorą górę, zastępując spokojną, merytoryczną dyskusję. Zwłaszcza że każdy przekonany jest do swojej racji i niezbyt skory do pójścia na kompromis.

obrazek

24.03.2023, godz. 18.00

Rezerwacja i sprzedaż online po „kliknięciu” godzinę lub na stronie bilety.mdkradomsko.pl

Skip to content