RETRANSMISJA KONCERTU ANDRE RIEU pt. NIECH ZNÓW NASTANĄ SZCZĘŚLIWE DNI

Wielki powrót na żywo. Nowy letni koncert z Maastricht. Premierowa retransmisja do polskich kin

Najpopularniejszy na świecie kinowy show powraca! Nasze czekanie wreszcie dobiegło końca. Po długich dwóch latach André Rieu i jego magiczna Orkiestra Johanna Straussa powracają na piękny rynek Vrijthof w Maastricht, rodzinnym mieście maestra, by znów wystąpić na żywo przed stęsknioną publicznością. Nowy letni koncert będzie nosił znamienny tytuł „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!” i – jak to działo się wcześniej – zostanie retransmitowany do kin na całym świecie.

Na kolejny show holenderskiego króla walca złożą się nie tylko największe przeboje muzyki klasycznej, ale też evergreeny muzyki popularnej. Oczywiście nie zabraknie błyskotliwych i romantycznych walców. Jak zawsze wystąpią niesamowici goście. Kogo tym razem zaprosi André? Przekonacie się o tym w kinie. Mówi się, że im dłużej na coś się czeka, tym większą to sprawia radość, kiedy już nadejdzie. Mamy więc nadzieję, że nowy magiczny koncert André Rieu „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!” spodoba Wam się tym bardziej.

Serdecznie zapraszamy Was i Waszych bliskich na pełną muzyki, tańca i humoru zabawę do kina. Poczujcie z nami atmosferę nowego letniego koncertu z Maastricht! Cieszmy się razem!

Czas trwania: około 180 minut (w tym jedna przerwa)
Napisy: polskie
Prowadzenie koncertu: Charlotte Hawkins

20.08.2022, godz. 18.00
27.08.2022, godz. 18.00
Bilety: 30 zł ulgowy i 35 normalny
sala kameralna

obrazek

Warsztaty tańca orientalnego

Są wolne miejsca na warsztaty tańca orientalnego prowadzone przez Olgę Malinovską – założycielkę i dyrektorkę Szkoły Tańców Orientalnych w Browarach (Kijów). Olga Malinovska jest zwycięzcą międzynarodowych konkursów tańców orientalnych. Trener mistrzów. Organizator konkursu ”Garem Festival”. Jury kategorii międzynarodowej. Wykładowca mistrzowskich kursów edukacyjnych, choreograf-reżyser. Projektant kostiumów scenicznych „Bella Sanna”.

Warsztaty odbywają się od 5 do 8 lipca w godzinach 16.00 – 18.00. Adresowane do dzieci i dorosłych.

Opłata 50 zł/osoba/tydzień. Zapisy 501 019 310

obrazek

Cyrk Hrynek – spektakl plenerowy

Spektakl marionetkowy „Cyrk Hrynek” dla widzów w każdej kategorii wiekowej już w najbliższą niedzielę 03 lipca o godz. 17.00 zagości w Parku Świętojańskim.

Dyrektor Cyrku próbuje zapanować nad swoimi gwiazdami, które nie wykazują chęci współpracy… A gwiazdy to dosyć niezwykłe: jest wśród nich złośliwy, płatający figle klaun – akrobata, nieśmiała baletnica marząca o lataniu, korzystający z tajemnych sztuk fakir i smutny Pierrot. Czym zakończy się spotkanie marionetek stanowiących wybuchową mieszankę osobowości i charakterów? Cyrk – to chyba najlepsza odpowiedź.

 

Zachęcamy do udziału w kolejnych imprezach plenerowych w Parku Świętojańskim:

10.07. godz. 17.00 – koncert Kapel Podwórkowych

15.07. godz. 22.00 – „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” – Kino na leżakach

26.08. godz. 21.00 – „Kogiel Mogiel 4” – Kino na leżakach

07.08. godz. 17.00 – koncert “Obywatel Jazz – Bolecki i Tubis grają Ciechowskiego”

14.08. godz. 17.00 – koncert z okazji Dnia Wojska Polskiego w wykonaniu Radomszczańskiego Chóru “Romantica”

15.08. godz. 17.00 – koncert Orkiestr Dętych

28.08. godz. 17.00 – spektakl plenerowy „H(2)0” na podstawie „Hamleta” W. Szekspira w wyk. Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli

Minionki na Niedzielnych Porankach Filmowych

3 i 10 lipca - Minionki - Bajkowe Poranki Filmowe

Zapraszamy na wyjątkowe Poranki Filmowe z Minionkami.

Po seansach odbędą się rodzinne warsztaty plastyczne.

Bilety: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 14 zł grupowy

3 i 10 lipca, godz. 10.30 – rezerwacja internetowa TUTAJ

Kiedy niesławna supergrupa złoczyńców – Vicious 6, usuwa swojego przywódcę — legendarnego wojownika sztuk walki Wilda Knucklesa (głosu w oryginalnej wersji użycza zdobywca Oscara® Alan Arkin) — Gru, chce zostać ich członkiem. Jest w końcu najbardziej oddanym fanem grupy. Vicious 6 nie jest pod wrażeniem drobnego, niedoszłego złoczyńcy, ale Gru okazuje się od nich sprytniejszy. Oszukuje grupę złoczyńców stając się ich śmiertlenym wrogiem. Gru decyduje się na ucieczkę. Minionki muszą go uratować. W tym próbują opanować trudną sztukę walki Kung – Fu. Gru w tym czasie odkrywa, że nawet najgorsi z najgorszych potrzebują czasami drobnej pomocy przyjaciół

XXIII RSI – podziękowania

Pełne radości XXIII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne przeszły już do historii. Miejski Dom Kultury w Radomsku dziękuje za wsparcie sponsorom wydarzenia: Miastu Radomsko, Towarzystwu Budownictwa Społecznego Sp. z o.o, Ardagh Metal Beverage Poland Sp. z o.o., FHUP „Nowbud – Klimczyk” Joanna Tereszkiewicz, Błażej Tereszkiewicz Spółka Jawna w Radomsku, Adamowi Świerczyńskiemu MET – PRIM Sp. z o.o., Zygmuntowi Kośnemu Zakład Budowlany „KOBUD”, Barbarze i Longinowi Mickiewiczom Hurtownia „MILO” oraz współorganizatorom, którzy z wielkim zaangażowaniem przyczynili do realizacji tego wydarzenia: Miejskiemu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku, Orkiestrze Dętej EXPRESJA z MDK w Radomsku, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Radomsku, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu w Radomsku, Stowarzyszeniu Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci w Radomsku, Warsztatom Terapii Zajęciowej, Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Radomsku, Wspólnocie „Betel” w Radomsku, Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, Komendzie Powiatowej  Policji w Radomsku, Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy.

Niedzielny Poranek filmowy, warsztaty plastyczne i zapisy na zajęcia wakacyjne.

 26 czerwca tradycyjnie odbył się Niedzielny Poranek Filmowy a po nim warsztaty plastyczne. Dzieci tworzyły księżyc z papieru. W tym dniu odbyły się także zapisy na zajęcia wakacyjne.

obrazek
obrazek

Wakacje w MDK

Wolne miejsca na warsztaty i wycieczki

Radomszczańskie Spotkania Integracyjne

Mnóstwo atrakcji czekało na dzieci i dorosłych podczas XXIII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Spotkania rozpoczęły się od seansu sensorycznego, warsztatów sensorycznych i otwarcia wystawy Beaty Bujacz „Duszą malowane”. Potem publiczność przeniosła się do Parku Świętojańskiego, którą powitali Jarosław Ferenc Prezydent Miasta Radomska, Tomasz Kornacki Sekretarz Powiatu Radomszczańskiego i Jolanta Dąbrowska kierownik Działu Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez w MDK.

Podczas kilkugodzinnego programu artystycznego wystąpili: Koło Osób Niepełnosprawnych MDK Radomsko w przedstawieniu „Rzepka” (instruktorki Marlena Grzybek i Helena Starostecka), podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku (opiekun Zbyszek Piechowicz), podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej (opiekun Anetta Kosętka), Zespół Wokalno – Instrumentalny „Tęczowe Nutki” Miejskiego Domu Kultury w Radomsku (instruktor Justyna Szalińska), Orkiestra Dęta „Expresja” Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Na finał zaśpiewał zespołu dance MENELAOS.

Imprezie towarzyszyły: stoisko warsztatowo-animacyjne MDK, fotobudka, stoisko z warkoczykami, malowaniem twarzy, bańkami mydlanymi oraz stoiska kulinarne przygotowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, stoisko sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, stoisko z rękodziełem oraz kabina odczuć autystycznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”  w Radomsku oraz stoiska placówek wspierających: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Radomsku, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku, Wspólnota „Betel” w Radomsku. Na pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego zaprosili: Państwowa Straż Pożarna w Radomsku, Ochotnicza Straż Pożarna Bogwidzowy oraz Komenda Powiatowa w Radomsku. Podczas pikniku zagrała również Orkiestra Dęta EXPRESJA z MDK w Radomsku.

W czasie pikniku Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku przeprowadziło zbiórkę na leczenie Yelyzavety Butchak. Uzbierano 1469 zł 30 gr. XXIII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne odbyły się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Radomska Jarosława Ferenca i Starosty Powiatu Radomszczańskiego Beaty Pokory. Imprezę prowadziła Aneta Bus z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Postępowanie przetargowe IV – Modernizacja sali widowiskowej MDK w Radomsku

POSTĘPOWANIE PRZETARGOWE IV – MODERNIZACJA SALI WIDOWISKOWEJ MDK W RADOMSKU

Modernizacja Sali widowiskowej MDK w Radomsku w ramach projektu pn. „Miejski Dom Kultury w Radomsku – projekt nowej przestrzeni dla kultury – Etap II” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Poddziałanie VI.1.2. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury.

Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania wynosi 3.330.955,00 (słownie: trzy miliony trzysta trzydzieści tysięcy dziewięćset pięćdziesiąt pięć złotych  00/100)

 

INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT

Informacja z otwarcia ofert

 

Wyjaśnienia do postępowania z dnia 15.06.2022:

Wyjaśnienia treści SWZ Modyfikacja treści SWZ II 15.06.2022

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia 15.06.2022

Rejestracja zmian na miniPortalu 15.06.2022

Dokumentacja:

Wyjaśnienia treści SWZ Modyfikacja treści SWZ 13.06.2022

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

Rejestracja postępowania na miniPortalu

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział I – Instrukcja dla Wykonawców

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział II – Oświadczenia

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział III – Formularz oferty wraz z załącznikami

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział IV – Wzór umowy

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 1

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 2

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 3

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 4

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 5

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 6

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 7

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 8

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 9

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 10

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 11

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 12

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 13

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 14

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 15

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 16

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 17

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 18

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – przedmiar robót – branża elektryczna

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – przedmiar robót – branża architektoniczna

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – branża architektoniczna

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – branża elektryczna

 

 

 

Koncert na początek lata

Muzycznie powitaliśmy lato! W niedzielne popołudnie Towarzystwo Śpiewacze im. S. Moniuszki podczas „Koncertu na początek lata” zaśpiewało utwory muzyki filmowej, musicalowej i gospel. Publiczność usłyszała m.in. „Oh, Happy day”, „Zero to hero”, „My Fair Lady”, „Między ciszą a ciszą”, „Deep River”. Dyrygent chóru: Maciej Salski, akompaniament: Zbigniew Rymarczyk

Fot. Zaczarowane Ujęcia Marcin Mielczarek

obrazek

Poranek filmowy: BUZZ ASTRAL

Niedzielny Poranek Filmowy z filmem Buzz Astral. Przed seansem odbył się premierowy pokaz animacji Filmo-plast. Krótki film przygotowali uczestnicy warsztatów animacji poklatkowej Miejskiego Domu Kultury.
Spotkaniu towarzyszyły rodzinne warsztaty plastyczne podczas których uczestnicy Poranka wykonali kolorowe domki (pudełka).
obrazek

Dni Radomska z udziałem naszych zespołów

11 czerwca podczas Dni Radomska wystąpiły nasz zespół wokalny Tęczowe Nutki. Dziewczyny dały czadu na dużej scenie. Wszystko pod bacznym okiem instruktor Justyny Szalińskiej. Nie zabrakło również wspólnego występu z Radomszczańską Kapelą Podwórkową. 

 

obrazek

MINIONKI: WEJŚCIE GRU – PREMIERA!!!

MINIONKI:WEJSCIE GRU / 2D dubbing

Regularny repertuar
Bilety: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 14 zł grupowy, Tani Poniedziałek

Reżyseria: Kyle Balda
Scenariusz: Brian Lynch
Gatunek: Animacja / Komedia / Przygodowy
Produkcja: USA
Premiera: 1 lipca 2022 (Polska)
Czas trwania: 88 minut
Ograniczenia wiekowe: b.o.

Opis filmu:

Kiedy niesławna supergrupa złoczyńców – Vicious 6, usuwa swojego przywódcę — legendarnego wojownika sztuk walki Wilda Knucklesa (głosu w oryginalnej wersji użycza zdobywca Oscara® Alan Arkin) — Gru, chce zostać ich członkiem. Jest w końcu najbardziej oddanym fanem grupy. Vicious 6 nie jest pod wrażeniem drobnego, niedoszłego złoczyńcy, ale Gru okazuje się od nich sprytniejszy. Oszukuje grupę złoczyńców stając się ich śmiertlenym wrogiem. Gru decyduje się na ucieczkę. Minionki muszą go uratować. W tym próbują opanować trudną sztukę walki Kung – Fu. Gru w tym czasie odkrywa, że nawet najgorsi z najgorszych potrzebują czasami drobnej pomocy przyjaciół

 

REZERWACJA I SPRZEDAŻ BILETÓW ONLINE – „TUTAJ”

01.07. godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
02.07. godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
03.07. godz. 10.30, 14.00, 16.00, 18.00
04.07. godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
05.07. godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
06.07. godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
07.07. godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
08.07. godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
09.07. godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
10.07. godz. 10.30, 14.00, 16.00, 18.00

ELVIS / 2D napisy – PREMIERA!!!

ELVIS / 2D napisy - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 14 zł grupowy, Tani Poniedziałek

reżyseria: Baz Luhrmann
scenariusz: Sam Bromell / Baz Luhrmann
gatunek: Biograficzny / Dramat / Muzyczny
produkcja: Australia / USA 2022
czas trwania: 160 minut
ograniczenia wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

Twórca, wizjoner, nominowany do Oscara Buz Luhrmann, przedstawia dramat Warner Bros Pictures pt: ELVIS z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem. Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

obrazek

24.06. godz. 19.00
25.06. godz. 19.00
26.06. godz. 20.00
27.06. godz. 19.00
28.06. godz. 19.00
29.06. godz. 19.00
30.06. godz. 19.00
01.07. godz. 20.00
02.07. godz. 20.00
03.07. godz. 20.00
04.07. godz. 20.00
05.07. godz. 20.00
06.07. godz. 20.00
07.07. godz. 20.00

BUZZ ASTRAL / 2D dubbing – PREMIERA!!!

BUZZ ASTRAL / 2D dubbing - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 14 zł grupowy, Tani Poniedziałek

Reżyser: Angus MacLane
Gatunek: Animacja / Familijny / Przygodowy
Produkcja: USA 2022
Czas trwania: 105 minut
Ograniczenia wiekowe: od 6 lat

Opis filmu:

„Buzz Astral” to nowy pełnometrażowy film Disneya i Pixara. Pełna międzygalaktycznych przygód produkcja opowiada historię Buzza Astrala – postaci, która była pierwowzorem legendarnej zabawki. Na czele projektu stoi zdobywca nagrody Annie, doświadczony twórca animacji i współreżyser „Gdzie jest Dory”, Angus MacLane.

16.06. / 17.15 – POKAZ PRZEDPREMIEROWY
17.06. / 15.00, 17.00
18.06. / 15.00, 17.00
19.06. / 10.30*
20.06. / 15.00, 17.00
22.06. / 15.00, 17.00
23.06. / 15.00, 17.00
24.06. / 15.00, 17.00
25.06. / 14.00**, 17.00
26.06. / 14.00, 16.00
27.06. / 15.00, 17.00
28.06. / 15.00, 17.00
29.06. / 15.00, 17.00
30.06. / 15.00, 17.00
*niedzielny poranek filmowy
**kino przyjazne sensorycznie

Apokryfy 2022 – spektakl Rekwizytorni Teatr

W sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się przedpremierowy pokaz spektaklu „Apokryfy 2022” na podstawie „Księgi apokryfów” Karela Capka w wykonaniu „Rekwizytorni Teatr” działającej w naszej placówce. Scenariusz i reżyseria Anita Pawlak Zygma. Muzyka Piotr Zygma. W „Księdze apokryfów” autor odwołuje się do najważniejszych historycznych korzeni kultury europejskiej. W zestawieniu z wydarzeniami najważniejszymi dla naszego kręgu kulturowego, Čapek poszukuje prawdy o prostym człowieku, jego ułomności wobec tego co wielkie i szlachetności bijącej z ludzkiej prostoty… Spektakl prezentowany był w ramach XXI Radomszczańskich Dni Rodziny! Brawo młodzi adepci sztuki aktorskiej!
obrazek

Retransmisja „Halki” S. Moniuszki

Za sprawą ekranu kinowego w Radomsku zagościła opera „Halka” Stanisława Moniuszki, wprost z Wiednia. Przedstawienie, przygotowane przez zespół Theater an der Wien powstało z inicjatywy Piotra Beczały, światowej klasy polskiego tenora i niestrudzonego popularyzatora twórczości Moniuszki. Wcielił się on tu w rolę Jontka, a jego interpretacja arii „Szumią jodły na gór szczycie” została przyjęta przez międzynarodową publiczność z nieskrywanym entuzjazmem. Wiedeńską inscenizację wyreżyserował Mariusz Treliński, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, a zza dyrygenckiego pulpitu poprowadził Łukasz Borowicz, znany ze znakomitych interpretacji muzyki polskiej. Halkę, uwiedzioną przez panicza Janusza góralkę, zaśpiewała w tym przedstawieniu Amerykanka Corinne Winters. Januszem był Tomasz Konieczny, a jego narzeczoną Zofią – Natalia Kawałek. 4 czerwca przypadała 150. rocznica śmierci Stanisława Moniuszki, a dzisiejsze spotkanie odbywało się w ramach XXI Radomszczańskich Dni Rodziny.

Mały Chór Wielkich Serc – koncert

W ramach XXI Radomszczańskich Dni Rodziny wystąpił Mały Chór Wielkich Serc. Na scenie zaśpiewało prawie 50 dzięcięcych artystów pod opieką artystyczną o. Piotra Kleszcza.

obrazek

Poranek Filmowy Mała Pasja pt. „Zabawa”

Dzisiejszy Poranek Filmowy Mała Pasja upłynął pod hasłem ZABAWA. Mali kinomani wraz z opiekunami obejrzeli pokaz bajek krótkometrażowych z serii: „Agatka i samolot” z serii Agatka, „Barbara” z serii Pamiętnik Florki, „Pod fatalną banderą” z serii Mami Fatale, „Lupa” z serii Opowiadania z piaskownicy, „Zróbmy coś” i „Deszcz” z serii Przytul mnie, „Zabawka Kasi” z serii Przedszkolaki, „Meszki” z serii Żubr Pompik.

Zestaw bajek skupia się na kwestii budowania relacji podczas wspólnego spędzania czasu. To opowieści o współdziałaniu, pokazujące, że choćby i najbrzydsza pogoda nie przeszkodzi wyobraźni i dobrej zabawie

Spotkaniu towarzyszyły rodzinne warsztaty plastyczne podczas których uczestnicy Poranka wykonali kolorowe gąsienice. 

 

Poranek Filmowy z balonikiem

„Pan Wilk i spółka. Bad Guys” to kolejna propozycja na Poranek Filmowy.  Po seansie na najłodszych widzów czekały rodzinne warsztaty plastyczne, podczas których powstawały różnobarwne smoki. Nie zabrakło też niespodzianek – na każdego czekał kolorowy balonik

Dzień Dziecka w Zagajniku u Skrzata

Miejskie Obchody Dnia Dziecka zorganizowane przez Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku to kilka godzin pełnych atrakcji spędzonych w bajkowym Parku Świętojańskim czyli Zagajniku u Skrzata. Świętowanie najmłodszych rozpoczęło się od powitania dzieci przez Jarosława Ferenca Prezydenta Miasta Radomska, Małgorzatę Kańską – Kipigroch Wiceprezydenta Miasta Radomska oraz Krzysztofa Zygmę Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Potem władze miasta wręczyły najmłodszym Klucze do miasta, a Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku rozstrzygnęła dziecięcy konkurs czytelniczy. Wyjątkowa publiczność obejrzała także spektakl „Baśń o dwóch braciach” Akademii Wyobraźni, występ dziecięcego zespołu wokalnego MDK „Tęczowe Nutki”, a na koniec zatańczyła z Akademią Tańca i Sportu „Mass-Team”. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło specjalnych seansów w Kinie Pasja, warsztatów plastycznych, strefy sportu przygotowanej przez MOSIR w Radomsku, czytania bajek, malowania twarzy, zabaw z animatorem, baniek mydlanych, dmuchańców, fotobudki, waty cukrowej, popcornu oraz szczudlarzy z cukierkami i balonami.

obrazek

Podsumowania Sezonu Artystycznego 2021/2022 ciąg dalszy…

Podsumowania Sezonu Artystycznego 2021/2022 ciąg dalszy.
Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od teatru – członkowie Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”, której instruktorem jest Anita Pawlak – Zygma zaprezentowali spektakl „A to ci teatr”. Koło Twórców Filmowych pod czujnym okiem instruktorów Marty Renik i Sebastiana Pierzchalskiego przygotowało film „Misja: Zdrowie”, który został wyswietlony po spektaklu. Uczestnicy warsztatów animacji poklatkowej „Filmoplast”(instruktor Tomasz Zawadzki) zaprosiło widzów na premierę bajki, która odbędzie się19.06 prezentując zwiastun – animację. Na holu głównym instruktorki Karolina Mysłek i Joanna Dudek stworzyły wystawę prac dzieci z Dziecięcej sekcji Plastycznej 5- 6 i 7- 12 lat oraz uczestników warsztatów ceramicznych. Wszystko zakończyliśmy wspólnymi warsztatami plastycznymi, podczas których powstały papierowe tulipany.
obrazek

Poranek filmowy i podsumowanie roku artystycznego

Podczas niedzielnego Poranka Filmowego podsumowaliśmy rok artystyczny 2021/2022. W spektaklu „A to ci teatr” wystąpiła dziecięca grupa teatralna Rekwizytornia Teatr MDK (instruktor Anita Pawlak – Zgma), a na holu można było obejrzeć wystawę prac uczestników warsztatów ceramicznych „Świat gliny” (instruktor Joanna Dudek) oraz Dziecięcej Sekcji Plastycznej (instruktor Karolina Mysłek). Koło Twórców Filmowych (instruktorzy Marta Renik i Sebastian Pierzchalski) zaprezentowało po spektaklu film „Misja: Zdrowie”. Kino Pasja przygotowało projekcję bajeczek w ramach Małej Pasji: Pamiętnik Florki „Biwak”, Żubr Pomponik „Meszki”, Przytul mnie „Malarze”. Nie zabrakło też rodzinnych warsztatów plastycznych inspirowanych bajeczkami. Na koniec, specjalnym zwiastunem uczestnicy warsztatów animacji poklatkowej „Filmoplast” (instruktor Tomasz Zawadzki) zaprosili widzów na premierę bajki, która odbędzie się 19.06.  

obrazek

ROMANTICA – Dzień Matki

Chór Seniorów „Romantica” wystąpił w koncercie „Mamo dla Ciebie jesteś”. W programie, który odbył się 27 maja, znalazły się najpiękniejsze utwory dla wszystkich mam. Imprezę uatrakcyjniły występy solistów i duetów przeplecione recytacją. Występ chóru oklaskiwał m.in Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra.

obrazek

„Dla mojej Matki” – program poetycki w wykonaniu Sceny Poezji z MDK

Zapraszamy na program poetycki „Dla mojej Matki” w wykonaniu Sceny Poezji z MDK.

Scenariusz: Małgorzata Wesołowska

Muzyka: Beata Garbarz – Hebda i Joanna Hebda

Wystąpią: Nikola Bus, Elżbieta Jóźwiak, Grażyna Śliwakowska, Przemysław Klekot, Janusz Kucharski.

Sobota 28 maja godz. 18.00 sala kameralna

obrazek
obrazek

Dla mojej Matki – program poetycki Sceny Poezji MDK

Członkowie Sceny Poezji MDK zaprezentowali program poetycki „Dla Mojej Matki”. W wypełnionej po brzegi sali kameralnej czuć było wzruszającą, ciepłą i miłą atmosferę. Wiersze przepełnione uczuciem i miłością wyrecytowali: Elżbieta Jóźwiak, Grażyna Śliwakowska, Nikola Bus, Janusz Kucharski i Przemysław Klekot, acałą oprawę muzyczną przygotowały Beata Garbarz – Hebda i Joanna Hebda.Program został wyreżyserowanyprzez Panią Małgorzatę Wesołowską.

obrazek

Zakończenie roku akademickiego

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej” 27 maja 2022 r. świętował uroczyste zakończenie roku akademickiego 2021/2022 r. 

Sprawozdanie z działalności przedstawiła Prezes dr Anna Kapuściarek. Imprezę wzbogaciły występy artystyczne: muzyczne i taneczne w wykonaniu studentów Uniwersytetu.

Bogaty program artystyczny oklaskiwali m.in.: Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra, Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora, Zastępca Prezydenta Miasta Radomska Małgorzata Kańska – Kipigroch, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Wioletta Marcinkowska, Dyrektor Muzeum Regionalnego im.S. Sankowskiego w Radomsku Małgorzata Borek. Nie zabrakło gospodarza – Krzysztofa Zygmy Dyrektora Miejskiego Domu Kultury.

 

obrazek

Wernisaż wystawy w Klubie Plastyka

W Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku 28 maja 2022 r. o godz.17.30 odbył się wernisażwystawy „Malarstwa i Rysunku”Klubu Plastyka, który prowadzony jest na co dzień przez Panią Ewę Margas – Cyganek. Na wystawie zostały zaprezentowane prace członków Klubu, które powstały w sezonie artystycznym 2021/2022. Autorami prac są: Weronika Miśkiewicz,Milena Głaz, Maja Lipin, Hania Lesień, Marcelina Purgał, Joanna Dzięgowsk Karolina Cieślik, Julia Tatara, Julia Nita i Zuzanna Karasek.

obrazek

Wyjątkowy program dla Mam

26 maja na naszej scenie wystąpiły przedszkolaki z PP nr 9 w Radomsku w programie „Mamo, Tato kochamy Was”.  Dzieci zaprezentowały piosenki, wierszyki i układy taneczne dla swoich rodziców. 

obrazek

Radomszczańskie pomniki przyrody – wystawa Dziecięcej Sekcji Plastycznej MDK 7 -12 lat

Zapraszamy do oglądania wystawy „Radomszczańskie pomniki przyrody” która powstała podczas warsztatów plastycznych p. h. „O czym szumią drzewa w Radomsku”. Malarskie interpretacje drzew stworzyły uczestniczki Dziecięcej Sekcji Plastycznej MDK (7 – 12 lat): Marysia Orzińska, Hania Osumek, Zosia Wróblewska, Roksana Luniak, Klaudia Dziułka, Nikola Jakubowska, Julia Zaskórska. Instruktor Karolina Mysłek. Prezentowane prace zostały namalowane na podstawie zdjęć udostępnionych przez Pana Ernesta Rudnickiego w ramach spotkania podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Topola późna Sokora na Cmantarzu Starym wg Julii zaskórskiej

POSTĘPOWANIE PRZETARGOWE III – MODERNIZACJA SALI WIDOWISKOWEJ MDK RADOMSKO

POSTĘPOWANIE PRZETARGOWE III – MODERNIZACJA SALI WIDOWISKOWEJ MDK RADOMSKO

Modernizacja Sali widowiskowej MDK w Radomsku w ramach projektu pn. „Miejski Dom Kultury w Radomsku – projekt nowej przestrzeni dla kultury – Etap II” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Poddziałanie VI.1.2. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury.

Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania wynosi 3.330.955,00 (słownie: trzy miliony trzysta trzydzieści tysięcy dziewięćset pięćdziesiąt pięć złotych  00/100)

 

Aktualizacja z dnia 23.05.2022:

Ogłoszenie o wyniku postępowania

Zawiadomienie o unieważnieniu

 

Aktualizacja z dnia 20.05.2022:

Informacja z otwarcia ofert

 

Dokumenty:

Ogłoszenie o zamówieniu 02.05.2022

Rejestracja postępowania na miniPortalu 02.05.2022

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział I – Instrukcja dla Wykonawców02.05.2022

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział II – Oświadczenia Wykonawcy 02.05.2022

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział III – Formularz ofertowy z załącznikami 02.05.2022

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział IV – Wzór umowy 02.05.2022

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 1

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 2

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 3

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 4

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 5

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 6

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 7

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 8

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 9

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 10

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 11

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 12

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 13

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 14

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 15

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – przedmiar-robót-branża-architektoniczna

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – przedmiar-robót-branża-elektryczna

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – STWiO-branża-architektoniczna

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – STWiOR-branża-elektycznej

Modyfikacja treści Specyfikacji Warunków Zamówienia

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Załacznik nr 1 do modyfikacji treści Specyfikacji Warunków Zamówienia

Załącznik nr 2 do modyfikacji treści Specyfikacji Warunków Zamówienia

Zmiana rejestracji postępowania na miniPortalu

Mały Chór Wielkich Serc

Niemal 50 dziecięcych wykonawców wystąpi 5 czerwca podczas koncertu „Mały Chór Wielkich Serc” w ramach XXI Radomszczańskich Dni Rodziny.

Na koncert, który odbędzie się o godz. 19.00 zapraszają Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku.

sala widowiskowa, wstęp za wejściówkami

 

obrazek

Dla Ciebie Mamo

Dzień Matki obchodzony jest w ponad 40 krajach na świecie. W Polsce życzenia naszym Matkom składamy 26 maja i jest to to wyjątkowy dzień w kalendarzu i bardzo ważne święto. Dlatego też w sobotnie popołudnie rozpoczęliśmy cykl koncertów, które wpisują się w obchody Dnia Matki.
 
22 maja na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku dla wszystkich Mam odbył się wielopokoleniowy koncert podczas, którego wystąpił Chór Seniora „Serenada”z programem
muzycznym „Dla Ciebie Mamo”. O swoich Mamach nie zapomniały także dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 6 w Radomsku, a swoją wdzięczność, miłość i szacunek wyraziły podczas spektaklu pt. „Kwiatki”.
Nie zabrakło także wspaniałych recytacji w wykonaniu Mai Paradowskiej i Norberta Zgrzebnickiego oraz członków Chóru Pani Elżbiety Śpiewak i Wandy Małek, a swoim pięknym dziewczęcym głosem dla wszystkich Mam zaśpiewała Anna Stefaniak.
 
Podczas koncertu mamy nie kryły łez wzruszeń, a piękne występy Chóru oraz swoich dzieci tych małych i tych dużych nagrodziły gromkimi brawami. Uroczystość przebiegała w ciepłej, miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci każdej Mamy.
obrazek

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza

Poeci, poetki piszcie do nas. Jeżeli przechowujecie gdzieś w szufladach, czeluściach biurek strofy wierszy, to dobry moment, by pokazać je innym. Ogłaszamy XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza. 25 maja mija rocznica urodzin najstarszego z braci Różewiczów. Artyści, Janusz, Stanisław i Tadeusz młodość spędzili w naszym mieście. To tu rodziły się ich twórcze inspiracje. Organizowany od lat konkurs poetycki upamiętnia Janusza Różewicza, poetę, żołnierza, któremu dalszą literacką drogę przerwała tragiczna śmierć.

Nagrodą w konkursie jest wydanie debiutanckiego tomiku. Czekamy na zestawy wierszy. Szczegóły XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza znajdą Państwo w regulaminie:

Regulamin XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Różewicza

Wycieczka seniorów do Alpakarni

Seniorzy z Klubu „Złotej Jesieni” i Chóru „Złota Nutka” MDK 25 maja uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Alpakarni w Nowej Wsi koło Częstochowy. Było to bardzo miłe popołudnie spędzone na łonie natury wśród wyjątkowych zwierząt.

obrazek

Mała Pasja – Poranek Filmowy

W niedzielny poranek 22 maja zaprosiliśmy małych kinomanów na projekcje bajek krótkometrażowych Żubr Pompik „Apetyt ryjówki”, Przytul mnie „Maraton”, Pamiętnik Florki „Tęcza”.
Spotkaniu towarzyszyły rodzinne warsztaty plastyczne podczas których dzieci wraz z opiekunami wykonały papierowe tęcze. 

obrazek

WARSZTATY CERAMICZNE ZOSTAJĄ PRZEŁOŻONE

W DNIU 10 MAJA WARSZTATY CERAMICZNE Z JOANNĄ DUDEK NIE ODBĘDĄ SIĘ . ZOSTAJĄ PRZEŁOŻONE NA 19 MAJA NA GODZ. 15.00

obrazek

3 maja – warsztaty plastyczne i poranek filmowy

3 maja to Narodowe Święto Konstytucji w Polsce, dlatego dzisiejsze warsztaty podczas poranku filmowego oscylowały wokół polskich barw narodowych 🇵🇱. Wykonywaliśmy godło z papieru kolorowego i kokardę narodową. 

obrazek

Bajkowe Poranki Filmowe – czerwiec

MAŁA PASJA ph. ZABAWA

12.06.2022 godz. 10.30

Zestaw bajek skupia się na kwestii budowania relacji podczas wspólnego spędzania czasu. To opowieści o współdziałaniu, pokazujące, że choćby i najbrzydsza pogoda nie przeszkodzi wyobraźni i dobrej zabawie

bilety: 10 zł

 

MAŁA PASJA ph. SEN

26.06.2022 godz. 10.30

Zestaw bajek łączy w sobie siedem historii, skupionych wokół zagadnienia snu. Czasami jest on ich głównym tematem, czasami pretekstem do pokazania najmłodszym jak ważna jest wyobraźnia.

bilety: 10 zł

 

Zapach wiosny – Poranek Filmowy Mała Pasja

Niedzielny Poranek Filmowy upłynął nam na poszukiwaniach zapachów wiosny! 8 maja na dużym ekranie pomagały nam sympatyczne misie, ryjówka Florka, żubr Pompik z Polinką. Podczas rodzinnych warsztatów zapachniało wiosną za sprawą przepięknych hiacyntów. A o 12.00 rozpoczął się seans z lektorem ukraińskim, którego partnerem jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – Kino Dzieci oraz Miasto radomsko.

Wystawa pająków

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pająków. Prezentacja tych niesamowitych stworzeń do 8 maja, w godz. 10.00 – 18.00 w Galerii MDK. Bilety 18 zł

obrazek

UWAGA! Sala zabaw zamknięta.

Uwaga!

Ze względu na wystawę organizowaną w Galerii MDK, działalność Sali Zabaw zostaje zawieszona.

УВАГА!

У зв’язку з організацією виставки в галереї MDK діяльність Ігрової кімнати припинена.

obrazek

Dzień Flagi

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. Z tej okazji zaprosiliśmy dzieci i młodzież na seans filmowy „Za duży na bajki”. Po filmie odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne, a ich dzisiejszą tematyką była Flaga Polski. Uczestnicy wykonali papierowe kwiaty w barwach narodowych kraju. 

obrazek

KONCERT WIOSENNY – SONATA

KONCERT WIOSENNY - SONATA

Koncertem Wiosennym „Sonata”  rozpoczęliśmy majówkę i obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Wspólnie z Krzesimirem Dębskim i Andrzejem Rybińskim wystąpili:  Maestro Orkiestra, Orkiestra Dęta Expresja, artyści ze Studia Wokalnego GOK w Gidalch, Zespół Tęczowe Nutki z MDK w Radomsku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Przedborzu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Rędzinach i Szkoły Podstawowej w Kościelcu.

Koncertowi towarzyszyła zbiórka pieniędzy na rzecz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Kamil” w Strzałkowie.

Koncert odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Radomska Jarosława Ferenca oraz Starosty Powiatu Radomszczańśkiego Beaty Pokory.

obrazek