Miejski Dom Kultury
w Radomsku

25.03. – „Dziesięciorama” Jubileusz Sceny Poezji MDK

25 marca z okazji Jubileuszu 10lecia Sceny Poezji zapraszamy na okolicznościowy spektakl pt.”Dziesięciorama”. W programie najlepsze interpretacje poezji, prozy, muzyka, poezja śpiewana i odrobina wspomnień…

Scenariusz i insceniazacja Małgorzata Wesołowska

Wykonawcy:

Anhelina Hayewskaya, Elżbieta Jóźwiak, Przemysław Klekot, Janusz Kucharski,

Grażyna Śliwakowska oraz Anita Łęgowik, Mikołaj Malicki, Marita Matak, Karol Mazurek, Alicja Soczyńska.

Muzyka i śpiew Beata Garbarz-Hebda, Joanna Hebda

 

25 marca 2023 godz. 17.00

sala kameralna

wstęp wolny

obrazek

26.03. – „Leśna Szkoła” spektakl Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”

26 marca o godz. 10.30 zapraszamy na Niedzielny Poranek Teatralny. Najmłodsi aktorzy Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr|” zaprezentują spektakl pt. „Leśna Szkoła”. 

Opieka artystyczna: Anita Pawlak-Zygma.

Sala kameralna, wstęp wolny.

obrazek

26.03. – „Wózek do zadań specjalnych” – monodram komediowy

W ramach 62. Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na monodram komediowy „Wózek do zadań specjalnych”. 26 marca o urokach macierzyństwa opowie Aneta Todorczuk.

Młoda kobieta  niechcący staje się bohaterką kryminalnej zagadki. Jej opowieść nie jest jednak tylko historią młodej matki – to głos wszystkich, którzy czują się niewidzialni, niepotrzebni, niewysłuchani. I tylko krok dzieli ich od bardziej radykalnych rozwiązań. Bo czy tak wiele trzeba, aby wysadzić w powietrze miasto? Może to nie jest wcale takie trudne… jeśli dysponuje się dobrze wyposażoną kuchnią i odrobiną wiedzy pirotechnicznej… 

„A Państwo, co by chcieli wysadzić? No, plebiscyt, koncert życzeń! Ja jestem tolerancyjna, mogę wysadzić wszystko! Urząd skarbowy? Centralę NFZ? Proszę bardzo! A może sejm? Za nonszalancję prorodzinną, zamykanie oczek, umywanie rączek! Ja jestem za! Matka-Polka z siatami wypchanymi materiałami wybuchowymi. Nie zrobiłam sobie sesji zdjęciowej i nie mam manifestu na fejsbuku, jestem szalona bezinteresownie i anonimowo! Idę i nikt mnie nie zatrzyma!” /fragment sztuki/

 

26 marca godz.18.00 (sprzedaż i rezerwacja on-line po kliknięciu w godzinę spektaklu)

sala kameralna / bilety: 30 zł

 

 

obrazek

01.04. – 68.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Tradycyjnie od lat Miejski Dom Kultury w Radomsku jest organizatorem eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, kwalifikującego najlepszych recytatorów do etapu rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejnym szczeblem są eliminacje wojewódzkie w Łodzi, a wielki finał organizowany jest w Ostrołęce. Ten prestiżowy Konkurs w sposób szczególny adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z Radomska i powiatu radomszczańskiego oraz dorosłych recytatorów. Uczestnicy rywalizują w czterech turniejach : recytatorskim, „wywiedzione ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej. Tegoroczne eliminacje powiatowe odbędą się 1 kwietnia 2023 roku o godz. 9.00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Na karty zgłoszenia czekamy najpóźniej do 24 marca 2023 r.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA POEZJA ŚPIEWANA

KARTA ZGŁOSZENIA TURNIEJ 1 AKTORA

KARTA ZGŁOSZENIA TURNIEJ RECYTATORSKI

obrazek

19.03. – Turniej Szachowy

W niedzielę, 19 marca dzieci, młodzież i dorośli wzięli udział w Turnieju Szachowym. 

Wyniki:
 
Kat. do lat 15 – Junior:
I Miejsce – Stanisław Michalik
III Miejsce – Piotr Michałowski
III Miejsce – Patryk Sekrecki
 
Kat. do lat 10 – Młodzik:
I Miejsce – Szymon Rybak
II Miejsce – Jan Nowak
III Miejsce – Nikodem Trzaskacz
 
Kat. Open:
I Miejsce – Michał Nowakowski
II Miejsce – Adam Haładaj
III Miejsce – Łukasz Bubas
 
Najmłodsza uczestniczka – Hiacynta Walicka
Najmłodszy Uczestnik – Jan Nowak
 
Wszystkim szachistom gratulujemy!

 

 

obrazek

100 000 zł na Festiwal 3 x Różewicz!

Chwalimy się! 100 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Teatr! To kwota dofinansowania, którą przyznano nam na realizację Festiwalu 3 x Różewicz 2023. Cieszymy się niezmiernie, bo mieliśmy sporą konkurencję. Z 350 wniosków finansowe wsparcie otrzymało tylko 89 projektów. Nasza propozycja znalazła się wśród najlepiej ocenionych. W rankingu zajęliśmy 22 miejsce. Komisja wysoko oceniała walory organizacyjne, strategiczne i merytoryczne naszego wniosku. A teraz…do pracy!

obrazek

14.03 – Przetarg nieograniczony na najem lokalu użytkowego

Miejski Dom Kultury w Radomsku ogłasza przetarg nieograniczony na najem lokalu użytkowego z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej – prowadzenie lokalu gastronomicznego będącego kawiarnią. Termin wpłacenia wadium – 13 marca, termin składania ofert – 14 marca do godz. 10.00

Szczegóły w załączonych dokumentach:

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

formularz ofertowy

Projekt umowy załącznik nr 2-1

Wystawa akwareli Sławomira Jagły

Zapraszamy do Galerii MDK na wystawę akwareli Sławomira Jagły pt. ”Wszystko co możesz sobie wyobrazić jest prawdziwe.”  Prace inspirowane martwą naturą, pejzażem i aktem za pomocą delikatnej techniki jaką jest akwarela, będą eksponowane w galerii MDK do końca marca 2023.

 

obrazek

SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT

SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT / 2D dubbing

Niedzielny Poranek Filmowy
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

godz. 10.30 Spektakl dzieci z grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” MDK Radomsko (wstęp wolny)

Spotkaniu towarzyszyć będą rodzinne warsztaty plastyczne

reżyseria: Gregor Schnitzler
scenariusz: John Chambers, Viola Schmidt
gatunek: familijny / przygodowy
produkcj: Austria / Niemcy 2021
czas trwania: 93 minut
ograniczenia wiekowe: od 6 lat

Opis filmu:

Pełna magicznych przygód opowieść o Idzie i Bennim, oparta na bestsellerowej serii książek autorstwa Margit Auer. Ida to nowa uczennica w szkole w Winterstein, która musiała przeprowadzić się do innego miasta. Nie zostaje przyjęta przez klasę z otwartymi rękami. Jedyne wolne miejsce w ławce jest obok outsidera Benniego.

Pewnego dnia w szkole w Winterstein wychowawczyni, panna Cornfield, zapowiada przyjazd niezwykłego człowieka. Ma ich odwiedzić Mortimer Morrison, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu magicznych zwierząt. Ich niezwykłość polega na tym, że potrafią rozmawiać z człowiekiem, którego biorą za przyjaciela. Magiczne zwierzę nigdy nie zostawi swojego przyjaciela w potrzebie. To najwierniejszy towarzysz, jakiego można sobie wyobrazić. W klasie Ida i Benni jako pierwsi mają magicznych przyjaciół. I nagle okazuje się, że wszyscy chcą się z nimi przyjaźnić. Tymczasem w szkole zaczynają znikać różne przedmioty. Dzieciaki i magiczne zwierzęta muszą trzymać się razem, aby rozwiązać zagadkę szkolnego złodzieja.

obrazek

26.03.2022, godz. 11.00

 

WŁAŚCICIELE 

WŁAŚCICIELE / 2D napisy

Dyskusyjny Klub Filmowy
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

reżyseria: Jiří Havelka
scenariusz: Jiří Havelka
gatunek: komedia
produkcja: Czechy 2019
czas trwania: 96 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

Przebojowy debiut Jiříego Havelki obejrzało w kinach w Czechach ponad 300 tysięcy widzów!

„Właściciele” to nakręcona w zaledwie osiem dni, w doborowej obsadzie, brawurowa komedia okraszona potężną dawką wyjątkowego czeskiego humoru. Pełne ciętych dialogów, lekko złośliwe studium ludzkich, a może raczej sąsiedzkich charakterów.

Akcja nagrodzonego trzema Czeskimi Lwami filmu Jiříego Havelki, opartego na popularnej sztuce teatralnej jego autorstwa, rozgrywa się w trakcie zebrania współwłaścicieli pewnej praskiej kamienicy. Prym podczas spotkania wiedzie przewodnicząca Zahrádková, która chce wcielić w życie swój plan.

Przez kobietę przemawia chęć uratowania budynku wymagającego pilnego remontu. Problem w tym, że nie każdy podziela jej zdanie. A przy wspólnym stole spotykają się starsi, młodsi, idealiści, wolnorynkowcy, starzy lokatorzy oraz ludzie, którzy właśnie wprowadzają się do kamienicy. Jednym słowem, pełny przekrój czeskiego społeczeństwa. Wzajemne pretensje, uprzedzenia i stereotypy szybko biorą górę, zastępując spokojną, merytoryczną dyskusję. Zwłaszcza że każdy przekonany jest do swojej racji i niezbyt skory do pójścia na kompromis.

obrazek

24.03.2022, godz. 18.00

LUNANA. SZKOŁA NA KRAŃCU ŚWIATA

LUNANA. SZKOŁA NA KRAŃCU ŚWIATA / 2D napisy

Dyskusyjny Klub Filmowy
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

reżyseria: Pawo Choyning Dorji
scenariusz: Pawo Choyning Dorji
gatunek: dramat
produkcja: Bhutan / Chiny 2019
czas trwania: 110 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

„Lunana. Szkoła na końcu świata” to filmowa podróż do bhutańskiej wioski położonej w Himalajach. Nominowany do OSCARA film i zdobywca kilkunastu nagród publiczności na festiwalach filmowych jest afirmacją życia w zgodzie z prawami natury. A także lekcją tego, co w życiu jest najważniejsze.

„Lunana. Szkoła na końcu świata” jest pierwszym w historii Bhutanu filmem nominowanym do Oscara.

Na sukces filmu przełożyły się na pewno piękne krajobrazy Bhutanu, muzyka i subtelne poczucie humoru, a także klimat samego filmu, który łączy w sobie ujmującą pogodę ducha z przenikliwością spojrzenia na mało znane nam rejony świata. Pawo Choyning Dorji nakręcił film będący afirmacją prostego życia w zgodzie z prawami natury.

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.

Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu.

obrazek

31.03.2022, godz. 18.00

12.03. – „Czerwone róże dla Ciebie Niosę Dziś”

„Czerwone róże dla Ciebie Niosę Dziś” to kolejny program artystyczny dedykowany wszystkim Paniom. W wypełnionej po brzegi sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku wystąpił Radomszczański Chór Seniorów „Romantica” pod kierunkiem
Jana Mielczarka. W trakcie spotkania wybrzmiały najpiękniejsze utwory o kobietach i dla kobiet. Imprezę uatrakcyjniły występy solistów i duetów przeplecione recytacją.
W spotkaniu wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Radomska Pani Małgorzata Kańska – Kipigroch oraz radny sejmiku województwa łódzkiego Pan Marek Mazur.
Tym pięknym i wyjątkowym koncertem zakończyliśmy w Miejskim Domu Kultury obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.
obrazek

11.03. – Dzień Kobiet z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Węgierskiej z okazji Dnia Kobiet przygotowało spotkanie, które odbyło się w sobotnie w popołudnie (11 marca 2023) w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. W trakcie spotkania został odczytany wykład przez Panią
Elżbietę Chybalską w ramach przeciwdziałania uzależnieniom i nałogom wśród kobiet. Po wykładzie Zespół Sonata23 pod kierownictwem Elżbiety Jóźwiak zaprezentował swój mini musical „Czar serca”, podczas którego gościnnie wystąpili: Irena Górecka i Marek Majewski.
obrazek

10.03. -„Kobieco, zmysłowo, uczuciowo”

Za zdrowie Pań, za zdrowie… Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”
przygotował spektakl „Kobieco, zmysłowo, uczuciowo”. Imprezę wzbogaciły występy artystyczne, wokalne i taneczne. Nie zabrakło zabawnych skeczy i tematycznych monologów, a nawet pokazu mody.
obrazek

11.03 Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

11 marca zapraszamy o godz. 17.00 na Spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie m.in. wykład i minimusical. 

Sala kameralna, wstęp wolny. 

obrazek

12.03 Koncert „Czerwone Róże dla Ciebie Niosę Dziś

Radomszczański Chór Seniorów Romantica pod kierownictwem Jana Mielczarka zaprasza na koncert ph. „Czerwone Róże dla Ciebie Niosę Dziś”. 

Koncert odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet. 

12 marca, godz. 17.00, wstęp wolny.

obrazek

05.03 – Koncert charytatywny dla Amelki

W niedzielne popołudnie 5 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się
Koncert Charytatywny na leczenie Amelki Fajkowskiej – zuchenki z 17 Gromady Zuchowej „Zielone Ufoludki”, która dzielnie walczy z groźnym nowotworem.

W trakcie imprezy w holu MDK odbył się kiermasz, była fotobudka, malowanie twarzy dla dzieci oraz przyprawianie sztucznych warkoczy. W sali tanecznej Extreme Radomsko przygotował pokaz Zumby. Oprócz tego w sali kameralnej odbyły się występy artystyczne
w wykonaniu grup harcerskich, Zespołów Wokalnych MDK „Tęczowe Nutki” oraz „Tacy Nie Inni”. Na zakończenie wystąpił radomszczański bard Dominik Żulicki.
Podczas trwania całego koncertu można było skorzystać z kawiarenki, gdzie na gości czekały domowe babki, ciasta i ciasteczka.
obrazek

05.03 – Niedzielny Poranek Filmowy – Tajemnica Skorpiona

Dzisiejszy Poranek Filmowy najmłodsi widzowie spędzili w towarzystwie Lassego i Mai. Wraz z parą detektywów udało się rozwiązać „Tajemnicę Skorpiona” i złapać złodzieja, który dopuścił się serii kradzieży w miasteczku Valleby.
Po seansie tradycyjnie odbyły się warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci wraz z opiekunami wykonali wiosenne żabki.
obrazek

04.03 „Kobieta do zjedzenia” gastro-recital Magdaleny Smalary

Gastro-recital Magdaleny Smalary KOBIETA DO ZJEDZENIA czyli piosenki o przyjemnościach.

Magdalena Smalara w recitalu ,,Kobieta do zjedzenia” opowiedziała o jednej z największych namiętności świata czyli o jedzeniu. Było zabawnie i lirycznie, o smakach, apetytach, filozofii jedzenia, proteinach, białkach, skrobiach i dietach. Muzyczny stand-up odbył się 4 marca 2023 w ramach Dnia Kobiet.

Wydarzeniu towarzyszł stoisko rękodzielnicze Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz stoisko kosmetyczne Oriflame.

 

obrazek

LUNANA. SZKOŁA NA KRAŃCU ŚWIATA / 2D napisy

LUNANA. SZKOŁA NA KRAŃCU ŚWIATA / 2D napisy

Dyskusyjny Klub Filmowy
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

reżyseria: Pawo Choyning Dorji
scenariusz: Pawo Choyning Dorji
gatunek: dramat
produkcja: Bhutan / Chiny 2019
czas trwania: 110 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

„Lunana. Szkoła na końcu świata” to filmowa podróż do bhutańskiej wioski położonej w Himalajach. Nominowany do OSCARA film i zdobywca kilkunastu nagród publiczności na festiwalach filmowych jest afirmacją życia w zgodzie z prawami natury. A także lekcją tego, co w życiu jest najważniejsze.

„Lunana. Szkoła na końcu świata” jest pierwszym w historii Bhutanu filmem nominowanym do Oscara.

Na sukces filmu przełożyły się na pewno piękne krajobrazy Bhutanu, muzyka i subtelne poczucie humoru, a także klimat samego filmu, który łączy w sobie ujmującą pogodę ducha z przenikliwością spojrzenia na mało znane nam rejony świata. Pawo Choyning Dorji nakręcił film będący afirmacją prostego życia w zgodzie z prawami natury.

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.

Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu.

obrazek

31.03.2023, godz. 18.00

Rezerwacja i sprzedaż online po „kliknięciu” godzinę lub na stronie bilety.mdkradomsko.pl

04.03 – Wernisaż wystawy akwareli Sławomira Jagły „Wszystko co możesz sobie wyobrazić jest prawdziwe”

04 marca 2023 w Galerii MDK odbył się wernisaz wystawy akwareli Sławomira Jagły pt.”Wszystko co możesz sobie wyobrazić jest prawdziwe.”  Prace inspirowane martwą naturą, pejzażem i aktem za pomocą delikatnej techniki jaką jest akwarela, będą eksponowane w galerii MDK do końca marca 2023.

 

obrazek

Poranek filmowy z rodziną Oglików

26 lutego kameralne Kino Pasja zaprosiło najmłodszych widzów na kolejny Poranek Filmowy.  Dzieci poznały Ogliki – sympatyczną rodzinkę żywiącą się odpadkami, która szukała swojego nowego domu. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne podczas których wykonaliśmy kolorowe, prehistoryczne stwory z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Dinozaura.

obrazek

SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT / 2D dubbing

SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT / 2D dubbing

Niedzielny Poranek Filmowy
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

godz. 10.30 Spektakl dzieci z grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” MDK Radomsko (wstęp wolny)

Spotkaniu towarzyszyć będą rodzinne warsztaty plastyczne

reżyseria: Gregor Schnitzler
scenariusz: John Chambers, Viola Schmidt
gatunek: familijny / przygodowy
produkcj: Austria / Niemcy 2021
czas trwania: 93 minut
ograniczenia wiekowe: od 6 lat

Opis filmu:

Pełna magicznych przygód opowieść o Idzie i Bennim, oparta na bestsellerowej serii książek autorstwa Margit Auer. Ida to nowa uczennica w szkole w Winterstein, która musiała przeprowadzić się do innego miasta. Nie zostaje przyjęta przez klasę z otwartymi rękami. Jedyne wolne miejsce w ławce jest obok outsidera Benniego.

Pewnego dnia w szkole w Winterstein wychowawczyni, panna Cornfield, zapowiada przyjazd niezwykłego człowieka. Ma ich odwiedzić Mortimer Morrison, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu magicznych zwierząt. Ich niezwykłość polega na tym, że potrafią rozmawiać z człowiekiem, którego biorą za przyjaciela. Magiczne zwierzę nigdy nie zostawi swojego przyjaciela w potrzebie. To najwierniejszy towarzysz, jakiego można sobie wyobrazić. W klasie Ida i Benni jako pierwsi mają magicznych przyjaciół. I nagle okazuje się, że wszyscy chcą się z nimi przyjaźnić. Tymczasem w szkole zaczynają znikać różne przedmioty. Dzieciaki i magiczne zwierzęta muszą trzymać się razem, aby rozwiązać zagadkę szkolnego złodzieja.

obrazek

26.03.2023, godz. 11.00

Rezerwacja i sprzedaż online po „kliknięciu” godzinę lub na stronie bilety.mdkradomsko.pl

WŁAŚCICIELE / 2D napisy

WŁAŚCICIELE / 2D napisy

Dyskusyjny Klub Filmowy
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

reżyseria: Jiří Havelka
scenariusz: Jiří Havelka
gatunek: komedia
produkcja: Czechy 2019
czas trwania: 96 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

Przebojowy debiut Jiříego Havelki obejrzało w kinach w Czechach ponad 300 tysięcy widzów!

„Właściciele” to nakręcona w zaledwie osiem dni, w doborowej obsadzie, brawurowa komedia okraszona potężną dawką wyjątkowego czeskiego humoru. Pełne ciętych dialogów, lekko złośliwe studium ludzkich, a może raczej sąsiedzkich charakterów.

Akcja nagrodzonego trzema Czeskimi Lwami filmu Jiříego Havelki, opartego na popularnej sztuce teatralnej jego autorstwa, rozgrywa się w trakcie zebrania współwłaścicieli pewnej praskiej kamienicy. Prym podczas spotkania wiedzie przewodnicząca Zahrádková, która chce wcielić w życie swój plan.

Przez kobietę przemawia chęć uratowania budynku wymagającego pilnego remontu. Problem w tym, że nie każdy podziela jej zdanie. A przy wspólnym stole spotykają się starsi, młodsi, idealiści, wolnorynkowcy, starzy lokatorzy oraz ludzie, którzy właśnie wprowadzają się do kamienicy. Jednym słowem, pełny przekrój czeskiego społeczeństwa. Wzajemne pretensje, uprzedzenia i stereotypy szybko biorą górę, zastępując spokojną, merytoryczną dyskusję. Zwłaszcza że każdy przekonany jest do swojej racji i niezbyt skory do pójścia na kompromis.

obrazek

24.03.2023, godz. 18.00

Rezerwacja i sprzedaż online po „kliknięciu” godzinę lub na stronie bilety.mdkradomsko.pl

12.03 – Poranek Filmowy: SUPER FUTRZAK RATUJE ŚWIAT

Rodzinny niedzielny poranek w MDK, czyli wspólne oglądanie filmu „Superfutrzak ratuje świat” i tworzenie wiosennych drzew podczas warsztatów plastycznych.

12.03.2023

 

obrazek

Konkurs recytatorski „Zima wierszem pisana”

ZIMA WIERSZEM PISANA

Pierwsza edycja konkursu recytatorskiego ph. „Zima wierszem malowana” odbyła się w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku w dniu 24.02.2023. Organizatorem wydarzenia było Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku.
W konkursie udział wzięło 26 małych recytatorów z radomszczańskich przedszkoli, którzy zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa 3-4 latków oraz grupa 5-6 latków.


Komisja w składzie:
Krzysztof Zygma – Dyrektor MDK
Ewa Kaczmarczyk – Prezes Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku w Radomsku
Aneta Bus – instruktor MDK


po wysłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiła przyznać wyróżnienia dla wszystkich  uczestników konkursu oraz nagrody specjalne, które zostały przyznane:


W kategorii 3 – 4 latków:
Zuzannie Pacholik z Publicznego Przedszkola Nr 4 w Radomsku
Amelii Auguścik z Publicznego Przedszkola Nr 10 w Radomsku
Mai Markowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kietlinie


W kategorii 5 – 6 latków:
Hannie Kopiec z Publicznego Przedszkola Nr 4 w Radomsku
Zuzannie Rogulce z Publicznego Przedszkola Nr 10 w Radomsku
Borysowi Kaszowara z Publicznego Przedszkola Nr 9 w Radomsku


Ponadto Nagrody specjalne Komisji przyznano:
Alicji Klekot z Publicznego Przedszkola Nr 6 w Radomsku
Marcelinie Grzywacz z Publicznej szkoły Podstawowej Nr 8 w Radomsku

Dodatkowo konkursowi towarzyszyła wystawa plastyczna przygotowana przez dzieci  z Przedszkola Specjalnego oraz Publicznego Przedszkola nr 10 w Radomsku. Przed rozpoczęciem konkursu swoje zdolności recytatorskiej i wokalne pokazały dzieci
z grupy „Myszki” z PP nr 10.

Radomszczańskie Zapusty

Radomszczańskie Zapusty powróciły 🙂 21 lutego barwny korowód przeszedł ulicami miasta. Ostatkowa impreza organizowana przez PSP nr 7 w Radomsku im.R. Traugutta odbyła się po raz czternasty.

obrazek

Rozliczenie Sztabu #5974

Informujemy, że radomszczański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy #5974 został rozliczony. Razem zebraliśmy 136 048 zł.  Dziękujemy!

obrazek

Osiecka po męsku – koncert walentynkowy (12.02.23)

Wieczór walentynkowy „Osiecka po męsku” to wyjątkowy koncert wielkich przebojów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Marcina Januszkiewicza (wokal) i Jacka Kity (akompaniament – instrumenty klawiszowe). Publiczność usłyszała m.in.  Niech żyje bal, Wariatka tańczy, Deszcze niespokojne, Od nocy do nocy. Podczas koncertu Marcin Januszkiewicz zaprezentował własne interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej. A na wszystkich naszych widzów czekały niespodzianki.

(12.02.2023 r.)

Fot. Miejski Dom Kultury w Radomsku i Zaczarowane Ujęcia Marcin Mielczarek

obrazek

Poranek Filmowy „Kosmiczna przygoda Allana” i warsztaty plastyczne

Kolejny Niedzielny Poranek Filmowy za nami. Po bajce „Kosmiczna przygoda Allana” odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których najmłodsi wykonywali kosmiczne rakiety.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Dziękujemy!

obrazek

Wystawa prac uczestników ferii zimowych

obrazek

Poranek filmowy „Świąteczna niespodzianka”

PORANEK FILMOWY: ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA / 2D dubbing

Kolejny Niedzielny Poranek Filmowy za nami, tym razem z misiami w roli głównej.
Najmłodsi wraz z rodzicami obejrzeli film pt. „Świąteczna niespodzianka” – o misiu, który nie zapadł w zimowy sen . Po seansie odbyły się tematyczne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały misia z papieru.
Odbyła się także premiera teledysku Ekipy z Radomska, z warsztatów muzyczno – filmowych, które prowadził Sebastian Pierzchalski w czasie ferii w MDK.
(05.02.2023)
obrazek
obrazek

V Turniej Szachowy

Przedstawiamy wyniki V Turnieju Szachowego w MDK (22.01.2023) :
 
W kategorii Juniorzy:
1. Michał Sokolak
2. Igor Gieroń
3. Patryk Mońka
 
W kategorii Młodziki:
1. Patryk Sekrecki
2. Szymon Rybak
3. Dominik Gradoń
 
W kategorii Seniorzy:
1. Zygmunt Matyszewski
2. Krzysztof Baczyński
3. Michał Nowakowski
 
W kategorii Najmłodsza uczestniczka:
Malwina Mońka
W kategorii Najmłodszy uczestnik:
Patryk Mońka
 
Gratulujemy i do zobaczenia na kolejnym turnieju 19 lutego 🙂
obrazek

Niedzielny Poranek Artystyczny – podsumowanie I tygodnia ferii

Uczestnicy warsztatów feryjnych ph. „Z wizytą u Królowej Śniegu” zaprosili na uroczyste podsumowanie pierwszego tygodnia zajęć.  Aktorzy warsztatów z elementami teatru lalkowego zaprezentowali finałowy spektakl przygotowany pod opieką Anny Rakowskiej. Na małym ekranie młodzi filmowcy zaprezentowali animację poklatkową, która powstała pod okiem Marty Renik. A korytarze i galerię zdobiły prace powstałe podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Joannę Dudek i Karolinę Mysłek. Uczestnicy warsztatów inspiracji szukali w baśni H. Ch. Andersena „Królowa śniegu”.

obrazek

Oranżada: koncert do filmu „Brzdąc”

Muzyczny półmetek ferii to koncert zespołu Oranżada. 21 stycznia na małym ekranie pokaz filmu Charliego Chaplina „Brzdąc”, do którego grupa zagrała muzykę na żywo.Było to niebanalne połączenie klasyki filmowej z nowoczesnym brzmieniem.

obrazek

Kolędowanie z Chórem Seniora

W niedzielne popołudnie w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyło się wspólne kolędowanie z Chórem Seniora „Złota Nutka”. Podczas koncertu wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Do wspólnego śpiewania zaprosił wszystkich instruktor Chóru Pan Zdzisław Nowak. (15.01.2023)

obrazek

I kolejny rok za nami

No to troszkę podsumujmy, bo kolejny rok za nami. Trudny rok, ale…pomimo remontu sali widowiskowej udało nam się zrealizować wiele pomysłów. Koncerty, spotkania, seanse filmowe, warsztaty. Można tak wyliczać i wyliczać. Zaczynamy nowy rozdział. Wspólnie z Państwem wkraczamy też w rok jubileuszowy. Bo to już 55 lat z Miejskim Domem Kultury w Radomsku. Raz jeszcze dziękujemy za wszystkie uśmiechy, brawa i dowody sympatii. Obiecujemy, że nie zwalniamy. Poniżej krótka fotorelacja z ostatnich 12 miesięcy…i ciąg dalszy nastąpi. Do zobaczenia w MDK

obrazek

Niedzielny Poranek Filmowy: Moje życie to cyrk

MOJE ŻYCIE TO CYRK / 2D dubbing

Niedzielny Poranek Filmowy
Bilety: 10 zł

Spotkaniu towarzyszyć będą rodzinne warsztaty plastyczne

reżyseria: Miryam Bouchard
scenariusz: Miryam Bouchard, Martin Forget
gatunek: komedia familijna
produkcja: Kanada 2020
czas trwania: 100 minut
ograniczenie wiekowe: od 7 lat

Opis filmu:

Laura chce żyć jak zwyczajna nastolatka. To jednak nie takie łatwe, kiedy u boku ma się tatę będącego zakręconym artystą. Czy nietypowej rodzinie uda się odnaleźć wspólny język i stawić czoła nowym wyzwaniom?

Życie nastoletniej Laury to wieczna podróż. Wraz ze swoim tatą Billem – zawodowym klaunem – przemierzają kraj, występując w coraz to nowszych miejscach. Mimo wspólnych ekscytujących przygód Laura chce jednak od życia czegoś więcej. Wolałaby raczej się rozwijać i poznawać nowe rzeczy, a mniej się wygłupiać. Tylko co na to powie jej tata? Niespodziewanie, dzięki nowej nauczycielce, może się spełnić jej największe marzenie – prywatna szkoła. Czy wyluzowany tata Laury będzie w stanie zrozumieć inne spojrzenie na świat? Czy to jabłko nie padło aby zbyt daleko od jabłoni?

Doceniona podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci komedia pokazuje, że w świecie pełnym podziałów i różnic najlepszym wyjściem zawsze jest okazywanie wsparcia i zrozumienia drugiej osobie.

obrazek

08.01.2023, godz. 10.30

Rezerwacja i sprzedaż online po kliknięciu w godzinę lub na stronie: http://bilety.mdkradomsko.pl/MSI/mvc/pl

„Zimowa wystawa” Dziecięcych Sekcji Plastycznych 5-6/7-12 lat i Pracowni rękodzeła

Zapraszamy do oglądania „Zimowej wystawy” przygotowaną przez Dziecięcą Sekcję Plastyczną 5-6/7-12 lat i Pracownię rękodzieła pod okiem instruktorów Karolinę Mysłek i Joannę Dudek.

obrazek

MAŁA PASJA ph. BASIA 3

W niedzielny poranek zaprosiliśmy najmłodszych widzów do kameralnego kina Pasja na bajkę „Basia”. Następnie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami wzięły udział w warsztatach plastycznych podczas których wykonały kwiaty na dzień Babci i Dziadka.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
obrazek

Noc Sylwestrowa z MDK

Tak właśnie witamy Nowy Rok w Miejskim Domu Kultury. Już niedługo finałowe odliczanie. Na naszej kameralnej scenie w koncercie „Jej portret”. znakomici muzycy: Magdalena Sowa-Zyzańska – wokal, Kinga Kutrzuba – wokal, Paweł Łukasik – altówka, Artur Łukasik – kontrabas, Joanna Błażej – Łukasik – fortepian
 
Żegnając stary rok dziękujemy Państwu za to co za nami, za 12 miesięcy wspólnej kulturalnej podróży, za wszystkie brawa, dowody sympatii i uśmiechy. Pełni optymizmu i radości z ciekawością czekamy na 2023.
 
Do zobaczenia w MDK.
obrazek

IV Turniej Szachowy

IV Turniej Szachowy już za nami (18.12.2022). Oto wyniki:

Kat. Senior

  1. Piotr Chybalski
  2. Krzysztof Baczyński
  3. Jan Wiśniewski

Kat. Młodzik

  1. Krystian Klekot
  2. Szymon Rybak
  3. Jakub Rogalski

Kat. Junior

  1. Nikodem Trzaskacz
  2. Kamil Drzewowski
  3. Natalia Maciaszek

Zapraszamy za miesiąc 🙂

obrazek

Jasełka i poranek filmowy

Bożonarodzeniowym akcentem rozpoczęliśmy poranek filmowy. Koło Osób Niepełnosprawnych MDK zaprezentowało publiczności przedstawienie jasełkowe. Grupę przygotowała Marlena Grzybek. A po jasełkach dzieci obejrzały świąteczną bajkę „Gwiazdka Klary Muu”. Porankowi towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

(18.12.2022)

obrazek

W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki z Pawłem Łopusińskim

Tradycją jest, że zanim siądziemy do wigilijnego stołu, wypatrujemy pierwszej gwiazdki. Ale jak astronomia tłumaczy pojawienie się pierwszej gwiazdki? O tym porozmawialiśmy 16 grudnia 2022  z Pawłem Łopusińskim, radomszczaninem, miłośnikiem astronomii. Spotkanie „W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki” prowadziła Jolanta Dąbrowska.

obrazek

Przywracanie porządku – 41.rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W niedzielę 11 grudnia 2022 recytatorzy ze Sceny Poezji MDK w Radomsku, zaprezentowali program poetycki „Przywracanie porządku wg Stanisława Barańczaka”, upamiętniający 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Słowami poety członkowie Sceny Poezji przypomnieli realia życia w PRL-u i wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku.

Wyboru wierszy do programu dokonała instruktor Małgorzata Wesołowska, która jest też autorką scenariusza i reżyserką spektaklu.

obrazek

Niedzielny Poranek Filmowy „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”.

Kolejny grudniowy Niedzielny Poranek Filmowy (4.12) dedykowany był dużym i małym misiom, które bardzo lubią miód. Najmłodsi widzowie wraz z opiekunami po seansie „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” wspólnie wykonywali papierowe pszczoły.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Mikołajkowe seanse filmowe