Miejski Dom Kultury
w Radomsku

30.11.23. -Jubileusz 20 – lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej

W czwartkowe przedpołudnie w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się Jubileusz 20 – lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej, utworzonych przez Oddział Terenowy Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w Radomsku.
 
W uroczystej gali uczestniczyli przedstawiciele władz, zaproszeni goście, przyjaciele, pracownicy, rodzice oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nie zabrakło także osób współpracujących od lat ze Stowarzyszeniem oraz instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami i zagrożonych wykluczeniem. Podczas imprezy został zaprezentowany wyjątkowy program artystyczny „Jeden dzień z życia WTZ w Radomsku – tak jest naprawdę”, w którym wystąpili wszyscy uczestnicy warsztatów oraz opiekunowie i pracownicy. Były kwiaty, podziękowania oraz moc życzeń na kolejne lata.
 
Jubileusz zakończył się smakowitym akcentem – pięknym tortem, który zachwycił nie tylko wyglądem, ale i wyśmienitym smakiem.
obrazek

10.12. – Koncert Darek Maleo Malejonek wraz z gośćmi

10 grudnia o godz. 19.00 MDK Radomsko, Studio Wokalne MDK oraz Młodzieżowa Rada Miasta Radomsko zapraszają na koncert Darka Maleo Malejonka wraz z gośćmi.

Maleo we współpracy z Fundacją „Muzyka Świata” przygotował projekt koncertowy: „Ku pokrzepieniu serc” skierowany do serc Polaków ze szczególnym uwzględnieniem młodego pokolenia.

W oparciu o szeroki repertuar muzyczny znajdujący się w dorobku artysty chcemy dotrzeć do ludzi z przesłaniem prawdziwego odważnego życia. Chcemy, żeby historie, o których śpiewamy były natchnieniem i przykładem dla nas wszystkich jak możemy odważnie żyć, decydować i stawiać czoło nadchodzącym wydarzeniom. Tak żeby z naszej historii czerpać siłę i nadzieję.

Do współpracy Darek Maleo Malejonek zaprosi wspaniałych muzyków:
Tomek Drozdek T.ETNO – multiinstrumentalista, kompozytor i kolekcjoner nietypowych instrumentów z całego świata, znany z takich projektów MUMIO, TULIA – instrumenty etniczne, m.in.: fujary, piszczałki, flety etniczne, drumle, handpan, tank drum, ale również i vocal,
Tomasz Mackiewicz TOMACKI – pianista, kompozytor, aranżer, znany z projektów Panny Wyklęte, Maleo Reggae Rockers – instrumenty klawiszowe: MOOG+Space Echo, KORG Prologue, NORD Electro.
Do współpracy Maleo zaprosi też gości z którymi razem wystąpią na scenie.

Koncert skierowany jest do całych rodzin. Maleo zaprasza w muzyczną podróż po muzycznych światach: od ambientu, dubu czy etno, zahaczając czasem o free jazzowe wariacje. Podróż naznaczona emocjami ponieważ oparta na improwizacji.

Muzycznie jest to pewnego rodzaju niespodzianka. Oczywiście za całość odpowiedzialny jest Maleo, więc gwarantuje to wysoki poziom brzmienia i odczuć muzycznych natomiast, żeby mniej więcej nakreślić co może się pojawić to oczywiście jest to muzyka reggae, z której Darek jest najbardziej znany, ale również repertuar zespołu 2Tm2,3, projektów historycznych jak np. Panny Wyklęte, Centrum Oporu Cywilnego oraz muzyka rockowa, etno.

Organizator:  Fundacja Muzyka Świata

Projekt dofinansowano ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

wejściówki w Kasie MDK

obrazek
obrazek

08.12. -Wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Witkowskiego pt. „Spojrzenia”

Zapraszamy 8 grudnia o godz. 19.00 na wernisaż wystawy malarstwa
Krzysztofa Witkowskiego pt. „Spojrzenia”. 

Krzysztof Witkowski – ur. 1990 r. w Radomsku, obecnie mieszka w Krakowie.
Ukończył Liceum Plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie w 2010 r.
Dyplom na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu z malarstwa u prof. Krzysztofa Skarbka i z multimediów u prof. Pawła Jarodzkiego w 2016 r.
Ostatnia wystawa indywidualna – SPOJRZENIA miała miejsce w 2018 roku we Wrocławiu, obecna w MDK w Radomsku jest nawiązaniem do niej i kontynuacją.
Maluje obrazy klasycznymi metodami, farbami akrylowymi/olejnymi na płótnie, różne formaty.
Tworzy obrazy z pogranicza ekspresjonizmu i figuracji, kładąc nacisk na struktury i fakturę w obrazach. Kolor traktuje jako medium do przenoszenia emocji.
Tematyka jego prac dotyczy przeżyć osobistych i natury. Przeżycia wewnętrzne traktuje jako motywację do pracy twórczej. Ogromną rolę przywiązuje do tytułów prac, które traktuje jako swój komentarz do nich.
Wystawa zawiera obrazy powstałe w latach 2016 – 2022.
 
Kurator – Karolina Mysłek
obrazek

31.12 – Koncert sylwestrowy „Muzyczne fajerwerki”

Pióropusze, kankan, rewia… W ostatni wieczór Starego Roku zapraszamy na koncert sylwestrowy pt. „Muzyczne fajerwerki. Światowe przeboje muzyki latynoskiej, francuskiej i włoskiej”. Wystąpią artyści Polskiej Opery Kameralnej „Arena” (Karolina i Michał Jopek, Alejandrina Vazquez, Pepe Diaz, Lesław Białecki), a w kolorowych, egzotycznych strojach zatańczą artyści BognaBand i Dance quartet. Koncert prowadzi i również śpiewa znakomity tenor Dariusz Stachura. W programie największe przeboje muzyki latynoskiej, francuskiej i włoskiej oraz pokazy taneczne (m.in. kankan, tańce latynoskie). 

Czas trwania koncertu 120 min z przerwą

31.12 godz. 20.00 (sprzedaz internetowa tutaj)

Bilety: 80 zł

obrazek
Plakat zapraszający na Koncert Sylwestrowy "Muzyczne Fajerwerki"

27.11.23. – Spektakl Teatru Źródło

Spektakl o rodzinie Ulmów „Miłość w czynach zapisana” został zaprezentowany radomszczańskiej publiczności w sali widowiskowej MDK. Rodzina Ulmów stała się symbolem postawy tych Polaków, którzy zginęli z rąk Niemców za niesienie w czasie okupacji pomocy Żydom.
W spektaklu wystąpili aktorzy Teatru Źródło, uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku.
 
Spektakl wyreżyserowała Danuta Zawadzka.
obrazek

26.11.23. – Poranek Filmowy „Bella w brzuszku”

Dzisiejszy Poranek Filmowy „Bella w brzuszku” dedykowany był szczegónej więzi jaka łączy rodzeństwo. A po bajeczkach podczas Rodzinnych Warsztatów Plastycznych najmłodsi tworzyli papierowego Mikołaja. 

obrazek

25.11.23 – Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego

To piękny wieczór z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego. Koncert był kolejnym akcentem obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do wspólnego świętowania zapraszali z naszej sceny poseł Anna Milczanowska i marszałek senior Antoni Macierewicz. Zespół zabrał nas w muzyczną podróż przez style i epoki. A na koniec na widzów czekała słodka niespodzianka. Urodzinowy tort..

obrazek

24.11.23 – Festiwal Muzyczny im. Jerzego Semkowa „Maestro z Radomska”

Festiwal Muzyczny im. Jerzego Semkowa „Maestro z Radomska” powrócił do Miejskiego Domu Kultury. Tym razem w kameralnej odsłonie. Przypomnijmy, że w sobotę w naszej sali widowiskowej odbył się koncert inauguracyjny, wystąpiła Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Moniki Wolińskiej. Dziś o pracy dyrygenta opowiadała Ewa Izydorczyk – Grzelak, która na na co dzień pracuje m.in z Piotrkowską Orkiestrą Kameralną. Przez chwilę nasza publiczność przekształciła się nawet w mini orkiestrę, którą dyrygował nasz gość. Później widzowie obejrzeli film dokumentalny poświęcony patronowi festiwalu ” Jerzy Semkow”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych.

obrazek

RETRANSMISJA KONCERTU PT. „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”

"Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu"

RETRANSMISJA KONCERTU
Bilety: 35 zł normalny, 30 zł ulgowy

Tytuł oryginalny: „André Rieu’s White Christmas”
Produkcja: André Rieu Productions & Piece of Magic Entertainment
Kraj produkcji: Holandia
Rok produkcji: 2023
Data światowej premiery: 02.12.2023
Data polskiej premiery: 06.12.2023
Wersja językowa: oryginalna z polskimi napisami
Czas trwania: około 150 minut + 15 minut przerwy

Mamy dla Ciebie zupełnie nowy świąteczny koncert maestra André Rieu i jego Orkiestry Johanna Straussa! Zrób sobie i swoim bliskim niezapomniany prezent i kup bilety do kina na absolutnie oszałamiające „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”!

Co roku maestro organizuje w swoim rodzinnym Maastricht specjalne gwiazdkowe koncerty. Przybywają na nie dziesiątki tysięcy fanów z całego świata, a dzięki retransmisji do kin mogą je dodatkowo obejrzeć kolejne setki tysięcy widzów. André Rieu zamienia lokalną salę koncertową w magiczną śnieżną krainę, by zaserwować wszystkim wielbicielom wspaniałej muzyki skrzący się blaskiem gwiazd zestaw kolęd i innych świątecznych przebojów. Co w tym roku zaoferuje nam nasz ukochany holenderski król walca?

Tym razem André zwraca się do swoich widzów kinowych tymi słowami: „Witajcie, Kochani! Przed nami najpiękniejszy czas w roku. Nie mogę się doczekać, by zaprosić Was do mojego Zimowego Pałacu w Maastricht, abyśmy wspólnie mogli świętować ten magiczny czas. Przyłączcie się do naszej zabawy, pełnej radosnej muzyki, romantycznych walców i niespodziewanych prezentów. Niech ten świąteczny czas będzie dla nas wszystkich wielką radością. Do zobaczenia w kinie!”.

obrazek

29.12.2023, godz. 19.00
06.01.2024, godz. 19.00
21.01.2024, godz. 19.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

FERRARI / 2D napisy – PREMIERA!!!

FERRARI / 2D napisy - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł „w samo południe*”, 14 zł grupowy, Tani Poniedziałek

reżyseria: Michael Mann
scenariusz: Troy Kennedy-Martin, Michael Mann
gatunek: biograficzny / dramat
produkcja: USA / Wielka Brytania / Włochy / Chiny 2023
czas trwania: 130 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat


Opis filmu:

Bohaterem biografii jest słynny Enzo Ferrari (Adam Driver), były kierowca rajdowy, który znajduje się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Ale to nie koniec problemów! Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

obrazek

29.12.2023, godz. 21.30
30.12.2023, godz. 20.00
02.01.2024, godz. 20.00
03.01.2024, godz. 20.00
04.01.2024, godz. 12.00*, 20.00
05.01.2024, godz. 20.00
06.01.2024, godz. 21.30
07.01.2024, godz. 20.00
08.01.2024, godz. 20.00
09.01.2024, godz. 12.00*, 20.00
10.01.2024, godz. 12.00*, 20.00
11.01.2024, godz. 20.30

Rezerwacja i sprzedaż biletów online na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

NIEWIERNI W PARYŻU / 2D napisy

NIEWIERNI W PARYŻU / 2D napisy

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł w samo południe, 14 zł grupowy

reżyseria: Woody Allen
scenariusz: Woody Allen
gatunek: thriller / romans
produkcja: Francja / Wielka Brytania 2023
czas trwania: 96 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

Fanny (Lou de Laâge) i Jean (Melvil Poupaud) sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ale kiedy Fanny przypadkowo wpada na Alaina (Niels Schneider), byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi…

obrazek

29.12.2023, godz. 15.00
30.12.2023, godz. 18.00
02.01.2024, godz. 12.00, 16.00
03.01.2024, godz. 16.00
04.01.2024, godz. 18.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

LĘK / 2D

LĘK / 2D

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł w samo południe, 14 zł grupowy

reżyseria: Sławomir Fabicki
scenariusz: Monika Sobień-Górska
gatunek: dramat
produkcja: Polska / Szwajcaria / Niemcy 2023
czas trwania: 96 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii. Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas rozmów, kłótni, płaczu i śmiechu. Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

obrazek

29.12.2023, godz. 12.00, 17.00
30.12.2023, godz. 16.00
02.01.2024, godz. 18.00
03.01.2024, godz. 12.00, 18.00
04.01.2024, godz. 16.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

KICIA KOCIA POD CHOINKĘ! / 2D

KICIA KOCIA POD CHOINKĘ! / 2D

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł poranek*, 14 zł grupowy, sensoryczny**

reżyseria: Marta Stróżycka
scenariusz: Anita Głowińska
produkcja: Polska 2023
czas trwania: 45 minut
ograniczenie wiekowe: b.o.


Opis filmu:

W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w wielką podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

W programie:
1. Kicia Kocia – zima
2. Kicia Kocia gotuje
3. Kicia Kocia w pociągu
4. Kicia Kocia sprząta
5. Kicia Kocia w bibliotece
6. Kicia Kocia nie może zasnąć
7. Kicia Kocia i świąteczna niespodzianka

obrazek

17.12.2023, godz. 12.15
22.12.2023, godz. 15.00
27.12.2023, godz. 15.00
28.12.2023, godz. 15.00
29.12.2023, godz. 14.00
30.12.2023, godz. 14.00**, 15.00
02.01.2024, godz. 15.00
03.01.2024, godz. 15.00
04.01.2024, godz. 15.00
07.01.2024, godz. 10.30*, 14.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

WONKA / 2D dubbing, napisy – PREMIERA!!!

WONKA / 2D dubbing, napisy - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł „w samo południe*”, 14 zł Tani Poniedziałek, grupowy

reżyseria: Paul King
scenariusz: Paul King, Simon Farnaby
gatunek: fantasy / musical
produkcja: USA 2023
czas trwania: 110 minut
ograniczenia wiekowe: od 12 lat

Opis filmu:

Wonka to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj.
Paul King, scenarzysta i reżyser filmów z cyklu Paddington, David Heyman, producent Harry’ego Pottera, Grawitacji, Fantastycznych zwierząt i Paddingtona, jak również producentka Alexandra Derbyshire (filmy z cyklu Paddington, Jurassic World Dominion) i producent Luke Kelly (Wiedźmy) przedstawiają oszałamiającą mieszankę magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem. To niezaprzeczalnie żywiołowe i pomysłowe wielkoekranowe widowisko z Timothée Chalametem w roli tytułowej pokazuje widzom młodego Willy’ego Wonkę, pełnego pomysłów i zdeterminowanego, by zmienić świat dzięki swoim smakowitym wynalazkom. Udowadnia zarazem, że to, co najlepsze w życiu, zaczyna się od marzenia. A jeśli przy łucie szczęścia spotka się Willy’ego Wonkę, wszystko jest możliwe.
Oprócz Chalameta w filmie grają Calah Lane (Nadejdzie ten dzień), nagrodzony statuetkami Emmy i Peabody Keegan-Michael Key (Bal, Schmigadoon), Paterson Joseph (Vigil, Noughts + Crosses), Matt Lucas (Paddington, Mała Brytania), Mathew Baynton (Pomyleni, Duchy), nominowana do Oscara Sally Hawkins (Kształt wody, cykl Paddington, Spencer), Rowan Atkinson (filmy z cyklu Johnny English i Jaś Fasola, To właśnie miłość), Jim Carter (Downton Abbey) oraz laureatka Oscara Olivia Colman (Faworyta). W pozostałych rolach występują Natasha Rothwell (Biały Lotos, Niepewne), Rich Fulcher (Historia małżeńska, Rozczarowani), Rakhee Thakrar (Sex Education, Cztery wesela i pogrzeb), Tom Davis (Paddington 2, King Gary) oraz Kobna Holdbrook-Smith (Paddington 2, Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, Mary Poppins powraca).

obrazek

14.12.2023, godz. 20.00 (nap)
15.12.2023, godz. 18.00 (dub), 20.00 (nap)
17.12.2023, godz. 18.00 (dub), 20.00 (nap)
18.12.2023, godz. 18.00 (dub), 20.00 (nap)
19.12.2023, godz. 20.00 (nap)
20.12.2023, godz. 18.00 (dub), 20.00 (nap)
21.12.2023, godz. 18.00 (dub), 20.00 (nap)
22.12.2023, godz. 16.00 (dub), 18.00 (dub), 20.00 (nap)
26.12.2023, godz. 16.00 (dub)
27.12.2023, godz. 12.00* (dub), 16.00 (dub), 18.00 (dub), 20.00 (nap)
28.12.2023, godz. 12.00* (dub), 16.00 (dub), 18.00 (dub), 20.00 (nap)

Rezerwacja i sprzedaż biletów online po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

26.01.24-Koncert Karnawałowy Solistów Orkiestry Wiedeńskiej z Grażyną Brodzińską

Koncert Karnawałowy z najpiękniejszymi utworami muzyki klasycznej. Na scenie MDK wystąpi uznana Orkiestra Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Gościem koncertu będzie – Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej – Grażyna Brodzińska (sopran).

Na koncert, który odbędzie się 26 stycznie 2024 roku o godz. 18.00 zapraszają Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku

60 zł – do 22.01.2024 r.

80 zł – od 23.01.2024 do 25.01.2024 r.

100 zł – w dniu koncertu (26.01.2024 r.)

 

obrazek

21.11.23- Benefis Towarzystwa Śpiewaczego Im. S. Moniuszki

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się benefis Towarzystwa Śpiewaczego im. St. Moniuszki w Radomsku, w 100. rocznicę jego powstania.
Podczas koncertu były rozmowy w gronie członków Zespołu i osób z nimi związanych, wspomnienia o byłych prezesach i dyrygentach, a także refleksje na temat podróży w bliskie
i dalsze regiony. Grupa taneczna Ladies and Gentleman RUTW „Wiem więcej” zatańczyła żywiołowe flamenco rodem z Hiszpanii i przypomniała o gorącym klimacie Sycylii, gdzie Zespół bawił dwukrotnie. Natomiast Moniuszkowcy zabrali nas w świat melodii, a grupa wokalna Appasionata złożyła muzyczny hołd Jubilatom. Połączone chóry pod dyrekcją Macieja Salskiego wykonały wspólnie wielki przebój Cohena „Alleluja”. Koncert został przygotowany przez Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej”.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

23.11.23 – 7. Radomszczański Festiwal Piosenki o Zdrowiu

W sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się VII Radomszczański Festiwal Piosenki o zdrowiu, którego organizatorem był Polski Czerwony Krzyż oddział Rejonowy w Radomsku. Festiwal został przeprowadzony w trzech kategoriach: kat. przedszkoli, szkół podstawowych kl. I – III oraz kl. IV – VI.

W dniu 23.11.2023 r. Komisja w składzie:

– Marzanna Musiał – przewodnicząca

– Magdalena Poteralska

– Julita Sadawa

postanowiła przyznać nagrody w następujących kategoriach:

W kategorii  przedszkoli

  I miejsce – Natalii Musiał z Publicznego Przedszkola Nr 5 w Radomsku

 II miejsce – Amelii Auguścik z Publicznego Przedszkola Nr 10 w Radomsku

III miejsce – Dorocie Patek z Publicznego Przedszkola Nr 6 w Radomsku

Wyróżnienie – Kornelii Szczepańskiej z Publicznego Przedszkola Nr 9 w Radomsku

 

W kategorii szkół podstawowych kl. I – III

  I miejsce – Zuzannie Barskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Radomsku

 II miejsce – Nikoli Niedbale z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Radomsku

III miejsce – Mai Goździkowskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Radomsku

Wyróżnienie – Michałowi Machurze z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radomsku

Wyróżnienie – Antoninie Parandyk z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Radomsku

 

W kategorii szkół podstawowych kl. IV – VI

  I miejsce – Justinowi Nemsowi z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Radomsku

 II miejsce – Oliwii Otolińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radomsku

III miejsce – Kindze Zatoń z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Radomsku

Wyróżnienie – Wiktorowi Ciesielskiemu z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 10

w Radomsku

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!.

 

obrazek

Klimakterium…i już – komedia teatralna

Klimakterium… i już

 06.02.2024 godz. 18.00

Największy humorystyczny hit, przyciągający rzesze widzów w każdym wieku znany już na wielu scenach w kraju i za granicą.

Cztery wspaniałe aktorki, cztery „tygrysice w menopauzie” opowiadają i śpiewają o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z Pań. Wspólnota doświadczeń łączy bohaterki sztuki oraz kobiety na widowni. Nieuchronne problemy w radosnej i ciepłej atmosferze spektaklu przestają być wstydliwe i okazują wcale nie takie straszne!

Spektakl łączy elementy kabaretu, musicalu i farsy, w którym cztery przyjaciółki świetnie się bawią. W sposób niezwykle dowcipny rozprawiają na tematy powszechnie uważane za wstydliwe, trudnie i prawie tabu. Udowadniają, że najlepszym lekarstwem jest po prostu poczucie humoru.

Ich perypetie wzruszają publiczność do łez, a jednoczenie bawią, bo są przesycone dowcipem w najlepszym wydaniu. Niewątpliwą siłą spektaklu są znane osobowości aktorskie oraz przeboje takie jak: „Kuba, wyspa jak wulkan gorąca”, „Kolorowe jarmarki”, „Być kobietą”

 

Obsada (występują zamiennie):

Elżbieta Jodłowska/Małgorzata Duda/Elżbieta Okupska

Renata Zarębska/Katarzyna Kozak

Małgorzata Gadecka/Ewa Cichocka/Małgorzata Duda/Joanna Jeżewska/Grażyna Zielińska/Ludmiła Warzecha/Małgorzata Gadecka/Dorota Piasecka

 

Bilety: 80, 100 i 120 zł  do nabycia:

STACJONARNIE:

Kasa MDK ul. Brzeźnicka 5, tel. 519 144 508        

 

ONLINE:

www.kupbilecik.pl

www.ebilet.pl

www.biletyna.pl

obrazek

OBLICZE JEZUSA / 2D

OBLICZE JEZUSA / 2D

Dyskusyjny Klub Filmowy
Bilety: 15 zł (sala kameralna)

reżyseria: Jarosław Rędziak
scenariusz: Jarosław Rędziak
gatunek: dokumentalny
produkcja: Polska 2023
czas trwania: 75 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat


Opis filmu:

Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi mogli oglądać Boskie Oblicze? W poszukiwaniach odpowiedzi na te pytania pomaga widzowi w filmie m.in. znany aktor Marcin Kwaśny, czy nieoceniony Paul Badde – popularyzator i faktyczny odkrywca dla szerokiego grona wiernych chusty z Manoppello. Ale badanie wizerunków „nie ludzką ręką uczynionych”, choć fascynujące, schodzi na dalszy plan, gdy twórcy odkrywają duchową głębię kultu Najświętszego Oblicza.

Widzimy ludzi, którzy dla Oblicza Jezusa odmieniają swoje życie, dokonują wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Odkrywamy wielowymiarową duchowość mistyków, którzy budowali ją na szczególnej czci Boskiego Oblicza, świętych, którzy widzieli ogromną wartość w kontemplowaniu twarzy Zbawiciela.

„Oblicze Jezusa” przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem! Spójrz w oczy Boga, daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuć Jego miłość.

obrazek

04.12.2023, godz. 17.00
08.12.2023, godz. 18.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

20.11.23. – Spektakl „Przyczyna”

Klub Seniora „Złota Jesień” MDK Radomsko w ramach zajęć zaprosił na spotkanie pn. „Przyczyna” przygotowane przez Zespół Sonata 23 Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Radomsku.

obrazek

19.11.23. – Turniej Szachowy

Zakończył się Turniej Szachowy rozgrywany w MDK.
 
Wyniki:
kat. młodzik:
I miejsce – Natalia Maciaszek
II miejsce – Nikodem Trzaskacz
III miejsce – Aleksy Zak
 
kat. junior
I miejsce – Daniel Michalski
II miejsce – Jakub Rogalski
III miejsce – Jakub Konsztat
 
kat. senior
I miejsce – Piotr Chybalski
II miejsce – Piotr Piaskowski
III miejsce – Łukasz Bubas
 
Gratulujemy!
obrazek

19.11.23. – Poranek Teatralny „Palce lizać”

W niedzielny Poranek Teatralny gościliśmy na naszej scenie Melę i Miłka. Było gwarno, wesoło, tanecznie i oczywiście bardzo pysznie. „Palce lizać” to błyskotliwe, pełne nieprzewidzianych zwrotów akcji przedstawienie podczas którego widzowie poznali tajniki pracy cukiernika i uczestniczyli w przyrządzaniu czekoladowego tortu.

obrazek

18.11.23. – Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

I tak właśnie zaczął się Festiwal Muzyczny im. Jerzego Semkowa. Na naszej scenie Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Moniki Wolińskiej. Świętu muzyki patronuje wielki artysta, dyrygent, świata obywatel ale dla nas przede wszystkim Radomszczanin – Jerzy Semkow, Odszedł w 2014 roku, ale pozostał w naszej pamięci i wspomnieniach. Tym bardziej szczególnie ważnym gościem festiwalu, jest żona maestro pani Colette Semkow, która dziś zasiadła również wśród naszej publiczności. Organizatorem I Festiwalu Muzycznego im Jerzego Semkowa „Mestro z Radomska” jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych. Koncert w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury poprowadził Jacek Łęski.

obrazek

TROLLE 3 / 2D dubbing – PREMIERA!!!

TROLLE 3 / 2D dubbing - PREMIERA!!!

Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł „poranek filmowy**”, 14 zł „Tani Poniedziałek, „sensoryczny*” grupowy

reżyseria: Walt Dohrn
scenariusz: Jonathan Aibel, Glenn Berger
gatunek: animacja / familijny
produkcja: USA 2023
czas trwania: 91 minut
ograniczenie wiekowe: od 5 lat

Opis filmu:

Po dwóch filmach prawdziwej przyjaźni i flirtowania, Poppy i Mruk są teraz oficjalnie parą!

Poppy odkrywa, że Mruk ma sekretną przeszłość. Był kiedyś częścią fenomenalnego boysbandu, BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. Jednak BroZone rozpadł się, a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Mruk i Poppy wyruszają w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć braci.

Trolle 3 w reżyserii Walta Dohrna, wyprodukowane przez Ginę Shay, a współreżyseruje Tim Heitz powracają do kin 1 grudnia 2023r.

Poprzednie filmy z serii Trolle wyśpiewały i wytańczyły sobie drogę do rekordowego sukcesu, zdobywając nominację do Oscara® za najlepszą piosenkę oryginalną i rozkręciły jedną z największych i najbardziej uwielbianych marek rozrywkowych na świecie.

obrazek

01.12.2023, godz. 16.00, 18.00
02.12.2023, godz. 16.00, 18.00
03.12.2023, godz. 16.00, 18.00
04.12.2023, godz. 16.00, 18.00
06.12.2023, godz. 16.00, 18.00
07.12.2023, godz. 16.00, 18.00
09.12.2023, godz. 10.00*
10.12.2023, godz. 12.15, 14.00
11.12.2023, godz. 14.00, 18.00
12.12.2023, godz. 16.00, 18.00
13.12.2023, godz. 14.00, 18.00
14.12.2023, godz. 18.00
15.12.2023, godz. 14.00
16.12.2023, godz. 12.00, 14.00
17.12.2023, godz. 10.30**, 14.00
18.12.2023, godz. 14.00
20.12.2023, godz. 14.00
21.12.2023, godz. 14.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

NAPOLEON / 2D napisy – PREMIERA!!!

NAPOLEON / 2D napisy - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 14 zł „Tani Poniedziałek, grupowy

reżyseria: Ridley Scott
scenariusz: David Scarpa
gatunek: biograficzny / dramat
produkcja: Wielka Brytania / USA 2023
czas trwania: 158 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

Ridley Scott to reżyser takich znakomitych filmów jak „Blade Runner” oraz „Gladiator”.

W tym roku zobaczymy premierę jego kolejnej produkcji – „Napoleona”. Będzie ona opowiadać o drodze do władzy nad Europą francuskiego cesarza widzianej przez pryzmat jego związku z cesarzową Józefiną. W filmie nie zabraknie widowiskowych scen wojennych, których żaden reżyser nie pokazuje lepiej od Ridleya Scotta.

W roli Napoleona zobaczymy laureata Oscara® Joaquina Phoenixa („Gladiator”, „Joker”), a w roli Józefiny nominowaną do Oscara® Vanesse Kirby („The Crown”, „Syn”).

Autorem scenariusza jest David Scarpa, który napisał scenariusz do jednego z poprzednich filmów Scotta „Wszystkie pieniądze świata”, a także do serialu „Człowiek z wysokiego zamku”. Widzowie mogą spodziewać się wspaniale dopracowanego widowiska.

obrazek

27.11.2023, godz. 20.00
28.11.2023, godz. 20.00
29.11.2023, godz. 20.00
30.11.2023, godz. 20.00
01.12.2023, godz. 20.00
03.12.2023, godz. 20.00
04.12.2023, godz. 20.00
05.12.2023, godz. 21.00
06.12.2023, godz. 20.00
07.12.2023, godz. 20.00
10.12.2023, godz. 21.00
11.12.2023, godz. 20.00
12.12.2023, godz. 20.00
13.12.2023, godz. 20.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

ŻYCZENIE / 2D dubbing – PREMIERA!!!

ŻYCZENIE / 2D dubbing - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł „w samo południe**”, 14 zł „Tani Poniedziałek”, „sensoryczny*”, grupowy

reżyseria: Chris Buck / Fawn Veerasunthorn
scenariusz: Jennifer Lee, Allison Moore
gatunek: animacja / familijny
produkcja: USA 2023
czas trwania: 95 minut
ograniczenie wiekowe: od 5 lat

Opis filmu:

„Życzenie” – animowana komedia muzyczna od Walt Disney Animation Studios zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła – gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi – władcy Rosas, królowi Magnifiko. Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd mogą wydarzyć się cudowne rzeczy?

obrazek

27.11.2023, godz. 14.00, 16.00, 18.00
28.11.2023, godz. 14.00, 16.00, 18.00
29.11.2023, godz. 14.00, 16.00, 18.00
30.11.2023, godz. 14.00, 16.00, 18.00
01.12.2023, godz. 14.00
04.12.2023, godz. 14.00
05.12.2023, godz. 14.00
06.12.2023, godz. 14.00
07.12.2023, godz. 14.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

13.11.23. – „Nasza droga do Niepodległej” – koncert Chóru Seniora MDK „Romantica”

Klub „Złotej Jesieni” Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zaprosił dziś w ramach zajęć na koncert pt. „Nasza droga do Niepodległej” w wykonaniu Chóru Seniora „Romantica” MDK.

obrazek

12.11.23. – Poranek Filmowy „Toru Superlis”

Niedzielny Poranek Filmowy przeniósł nas w magiczny świat za sprawą bajek „Toru Superlis”. Podążaliśmy śladami niezwykłych przygód Toru, wnuka Superlisicy – bohaterki, która troszczy się o las i wszelkie stworzenia w nim. 
Toru, nasz mały bohater, pragnie iść w ślady swojej dzielnej babci. Gdy tylko pojawi się jakiś problem, przywdziewa opaskę superbohatera i w mgnieniu oka pojawia się tam, gdzie trzeba. To prawdziwa historia o odwadze, przyjaźni i trosce o przyrodę, przepełniona humorem i ciepłymi emocjami
 
Po seansie przenieśliśmy się do pracowni plastycznej, w świat pełen kreatywnych pomysłów na rodzinnych warsztatach plastycznych. Dzisiejszą inspiracją był Światowy Dzień Drwala a my używaliśmy prawdziwego drewna, tworząc jednocześnie jesienną magię. Z pomysłem od @Fiorello – kreatywnie dla małych i dużych, tworzyliśmy niezwykłe pejzaże.
obrazek

11.11.23. – „Sarmacka duma i muzyczne pejzaże ludowe” – koncert

Dziękujemy Państwu za ten wieczór. Radośnie i z przytupem kończymy piękny, świąteczny dzień. Koncert „Sarmacka duma i muzyczne pejzaże ludowe” porwał naszą publiczność. Wspólnie śpiewaliśmy piękne tradycyjne pieśni. Oklaskom i bisom nie było końca. Na naszej scenie wystąpiła Polska Opera Kameralna „Arena”

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

obrazek

10.11.23. – Program poetycki Sceny Poezji MDK

„Miejsce urodzenia” to program poetycki przygotowany przez Scenę Poezji działającą
w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. 10 listopada 2023 r. w sali kameralnej członkowie
grupy zaprezentowali program poświęcony trzem braciom Różewiczom, który pokazuje różnorodność ich twórczości. W spektaklu wystąpili: Elżbieta Jóźwiak, Grażyna Śliwakowska, Przemysław Klekot, Janusz Kucharski, Anhelina Hayeuskaya,
 
Całość została wyreżyserowana przez Panią Małgorzatę Wesołowską.
obrazek

10.11.23. – Wernisaż wystawy „Interpretacje. Malarstwo i rysunek Renaty Wolskiej”

Wystawę malarstwa i rysunku Renaty Wolskiej pt. „Interpretacje” uznajemy za otwartą. Pięknie dziękujemy wszystkim obecnym. Zapraszamy do odwiedzania wystawy w naszej galerii do końca listopada.

Renata Wolska drogę z malarstwem rozpoczęła w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w Klubie Plastyka. To właśnie tutaj pod okiem Piotra Pawłowskiego najpierw uczyła się, a później doskonaliła swój warsztat. Przyznała też, że wielką inspiracją był dla niej malarstwo Stanisława Imienińskiego.

Po trzech latach wraca do Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Tym razem artystka wprowadziła nas w świat pasteli i akwareli uzupełniając wystawę obrazami olejnymi. Jak zawsze najważniejszym tematem są kwiaty, jednak teraz uwagę zwracają dziecięce portrety i wizerunki zwierząt.

„Odkąd pamiętam otaczający mnie świat budził uczucia zachwytu. I tak też pozostało. Stąd taka różnorodność tematyki. Pytanie tylko jakie sobie zawsze zadaję to, jakie środki wyrazu byłyby w tym momencie najwłaściwsze? Jak pokazać istotę, charakter i piękno danego tematu?”

obrazek

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – rejestracja

SZTAB 32. FINAŁU WOŚP w MDK ROZPOCZYNAMY REJESTRACJĘ WOLONTARIUSZY!
 
Sztab 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działający w Miejskim Domu Kultury w Radomsku,
po 20 listopada 2023 r. rozpocznie rekrutację wolontariuszy.
 
Rejestracja odbywać się będzie drogą elektroniczną. O tym kto zostanie wolontariuszem decyduje kolejność zgłoszeń (sztab może zarejestrować tylko 175 wolontariuszy).
 
Zgłoszenia przyjmujemy do 2 stycznia 2024 r. lub do wyczerpania miejsc.
 
32. Finał WOŚP odbędzie 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki publicznej jest zbieranie środków na „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

Zarejestrować można się w następujący sposób:
Należy kliknąć w link https://iwolontariusz.wosp.org.pl/login
 
Przy wypełnianiu ankiety należy załączyć zdjęcie w formacie jpg. powyżej 800×600 pikseli (można je zrobić telefonem). Podczas rejestracji jako wolontariusz należy podać nr sztabu #5974 (Miejski Dom Kultury w Radomsku).
 
Prosimy o zapoznanie się z 
 
W razie pytań pracownicy MDK są do Państwa dyspozycji pod nr tel.: 501 019 310 
 
obrazek
Plakat zapraszający do rejestrowania się jako wolontariusz podczas 32 Finału WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Utworzenie Sztabu

Jest nam miło poinformować, że Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę, aby MDK utworzył Sztab 32. Finału WOŚP. 

Rejestracja on-line wolontariuszy rozpocznie się w połowie listopada. 

obrazek

06.11.23. – „Wolna i Niepodległa” koncert Chóru Seniora MDK „Złota Nutka”

Występem Chóru Seniora MDK „Złota Nutka” rozpoczęliśmy Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Na koncert pt. „Wolna i Niepodległa” w ramach zajęć zaprosił Klub „Złotej Jesieni”

obrazek

05.11.23 – Poranek Filmowy „Kajtek Czarodziej”

Pierwszy listopadowy Niedzielny Poranek Filmowy za nami. Po filmie „Kajtek Czarodziej” odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne.

obrazek

04.11.23 – Klubik Brzdąca

Wspaniały powrót Klubiku Brzdąców!  W sobotni poranek spotkaliśmy się na zajęciach ogólnorozwojowych dla maluchów, a te są zawsze pełne radości i emocji. To doskonały sposób, aby dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nowe doświadczenia i spędzać czas z rówieśnikami. Zajęcia prowadziła BAJKA – animacje dla dzieci. 

obrazek

29.10.23 -Poranek Filmowy z Psim Patrolem

Niedzielny Poranek Filmowy spędziliśmy w kosmicznej atmosferze a to za sprawą niezwykłych piesków z filmu „Psi Patrol: Wielki film”. Następnie odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne.

obrazek

10.11. 23- Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Piosenką uczcijmy Niepodległą”

W MDK zakończyliśmy Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Piosenką uczcijmy Niepodległą” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku. Sala kameralna tętniła energią a rodzice, nauczyciele i przyjaciele zgromadzeni na widowni nie kryli swojego entuzjazmu. Kolorowe stroje i uśmiechnięte twarze maluchów świadczyły o tym, że każdy uczestnik włożył mnóstwo pracy w przygotowanie swojego występu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

obrazek

22.10.23 – Poranek Filmowy z Psim Patrolem

Niedzielny Poranek Filmowy za nami. Na początek seans czyli „Psi Patrol” a następnie tematyczne warsztaty plastyczne.

obrazek

22.10.23 – Turniej Szachowy

Kolejny turniej szachowy za nami. Gratulujemy zwycięzcom.
 
Kat. Młodzik:
1. Miejsce: Nikodem Trzaskacz
2. Miejsce: Kamil Drzewowski
3. Miejsce: Oliwier Pietrzyk
 
Kat. Junior:
1. Miejsce: Krystian Klekot
2. Miejsce: Igor Gieroń
3. Miejsce: Mikołaj Wawrzyńczyk
 
Kat. Senior:
1. Miejsce: Piotr Cap
2. Miejsce: Marek Duszkiewicz
3 Miejsce: Piotr Piaskowski
obrazek

15.10.23 – Poranek „Psi patrol. Wielki film”

Niedzielny Poranek był pełen filmowej zabawy i kreatywności. Na ekranie niezwykła wizyta, wyjątkowych gości. „Psi Patrol. Wielki Film” to kontynuacja przygód dzielnego patrolu szczeniaków ratujących Miasto Przygód. Po seansie w pracowni plastycznej odbyły się rodzinne warsztaty artystyczne, podczas których powstał Radomszczański Patrol Nasz.

obrazek

14.10.23 – XXIX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”

Zakończyliśmy 29 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”.
 
W dniu 14 października 2023 r., Komisja w składzie:
 
1. Andrzej Kucharski – przewodniczący
2. Małgorzata Wesołowska
3. Paweł Zagaj
 
postanowiła przyznać nagrody w następujących kategoriach:
 
w Turnieju Poezji Śpiewanej (1 wykonawca)
 
I miejsce – Joannie Hebdzie z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. Im. Marcina, Józefa Żebrowskiego w Częstochowie
 
w Turnieju Teatru jednego Aktora Komisja miejsc nie przyznała
 
w Turnieju Recytatorskim (13 recytatorów)
 
I miejsce ex aequo – Honoracie Kulecie z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowanej przez Panią Agatę Andrzejewską
i Julii Paradowskiej z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie,
przygotowanej przez Panią Agatę Andrzejewską
 
II miejsce – Marii Wieruszewskiej z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowanej przez Panią Agatę Andrzejewską
 
III miejsce ex aequo – Martynie Kurzacz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Anetę Owczarek,
 
Julii Maszczyk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
w Radomsku, przygotowanej przez Panią Anetę Owczarek,
oraz
Oliwii Pilarz z Zespołu Szkół w Krzepicach, przygotowanej przez Panią Mariolę Kempińską – Kulej
 
Wyróżnienia otrzymali:
Maria Dobosz z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Panią Annę Pędziwiatr
Jakub Baranowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowany przez Panią Mariolę Rudecką
Zuzanna Kopczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Panią Grażynę Bielę
 
Fundatorami nagród są:
– Miasto Radomsko
– Powiat Radomszczański
– Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” w Łodzi
– Międzyszkolna Komisji Oświaty NSZZ „Solidarność” Powiatu Radomszczańskiego
– Pan Lech Ciszewski
– Miejski Dom Kultury w Radomsku

 

obrazek

13.10. 23- koncert Dominika Żulickiego

W piątek 13 października o godzinie 19.13 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpił radomszczański bard Dominik Żulicki. W trakcie koncertu artysta promował swoją płytę „Gdy nadejdzie czas”. Brawo Dominik!

obrazek
Plakat zapraszający na koncert Dominika Żulickiego "Gdy nadejdzie czas"

6-9.10.23.-Festiwal 3xRóżewicz

W MDK zakończył się Festiwal „3 x Różewicz” – jedyny w Polsce festiwal poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. 

Imprezę rozpoczęło widowisko słowno-muzyczne „Dwa punkty widzenia”. Kanwą opowiadanej historii były wiersze Artura Kmiecika, laureata ubiegłorocznego konkursu poetyckiego im. Janusza Różewicza. Następnie odbył się panel dyskusyjny „Italia Różewicza” z historyk sztuki Tatianą Hołownią oraz wernisaż wystawy „Pinakoteka Różewicza”. W holu MDK również 6.10. została otwarta wystawa fotografii Marcina Mielczarka dokumentująca Festiwal 3 x Różewicz 2022.

W sobotę (07.10) odbyły się przesłuchania w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Tadeusza Różewicza oraz panel dyskusyjny z dr Mają Dziedzic, autorką książki „Musca domestica. Epifanie Tadeusza Różewicza”. Wieczór zakończył spektakl „Wyskubki” – Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Marii i Edmunda Wiercińskich.

W niedzielę (08.10) wystartowała gra miejska pt. „Miasto Różewiczów” a po południu zaprosiliśmy radomszczańską publiczność na spotkanie z Michałem Wiktorem Krzemińskim – laureatem XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza oraz Edytą Jachowicz – Bąk autorką cyklu poetyckiego „Opowieści starego kredensu”, uczestniczki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza.

Festiwal zakończyła premiera spektaklu „Kartoteka” – Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi (09.10). 

obrazek

01.10.23. – Poranek filmowy Mała Pasja „Smutaski i wesołki”

Poranek filmowy Mała Pasja „Smutaski i wesołki” już za nami, a w pracowni plastycznej króluje jeden z głównych bohaterów bajeczki – jeż.
 
Podczas Rodzinnych Warsztatów Plastycznych dzieci tworzyły kolorowe, jesienne jeże.
obrazek

30.09.23. – Koncert Papieski „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku w sobotnie popołudnie 30.09.2023 r. miał miejsce koncert „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności” w wykonaniu Zespołu „Syjon” z Bełchatowa.
 
W czasie koncertu zostały przywołane słowa św. Jana Pawła II z Pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny, a zespół wykonał utwory nie tylko znane z pielgrzymek, ale także swoje autorskie utwory.
 
Wśród zaproszonych gości na koncercie m.in. byli: Marszałek Senior Antoni Macierewicz oraz Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska.
obrazek

29.09.23 – koncert Cafe Bodo

A w MDK „Cafe Bodo” czyli koncertowy wieczór w klimacie lat 20 i 30 XX wieku. Niezapomniane widowisko z największymi przedwojennymi przebojami wykonali artyści współpracujący z Fundacją Canto Pro Classica.

obrazek

24.09.23. – Poranek Filmowy „Kompas Szkieletora”

24 września odbył się kolejny Poranek Filmowy. Po filmie ” Kompas szkieletowa” tradycyjnie odbyły się warsztaty plastyczne- tym razem jesienne drzewko.

obrazek

22.09.23 – spektakl „Zaczarowana kraina”

Gościliśmy dziś na naszej scenie spektakl „Zaczarowana kraina”, przygotowany przez ekipę Teatru Bajka z Łodzi.
 
Mali widzowie zostali przeniesieni do magicznej krainy, gdzie towarzyszyli Dorotce w jej poszukiwaniach drogi do domu. W trakcie tej niezwykłej podróży spotkali wiele fascynujących postaci, takich jak Strach na Wróble, Robot i Lew. Ale to nie koniec niespodzianek! Dzięki pomocy Czarnoksiężnika oraz zaangażowanych dzieci zebranych w sali, Strach na Wróble zyskał rozum, Robot otrzymał serce, a Lew odważnie stanął przed trudnościami.
 
Na widowni znalazły się dzieci z radomszczańskich szkół i przedszkoli, takich jak PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 5, PSP nr 6, PP nr 10, Przedszkole Kot w Butach, a także dzieci z Gminy Masłowice, Gminy Wielgomłyny, Gminy Żytno, Gminy Gidle i Gminy Ładzice.
 
Organizacja tego spotkania była możliwa dzięki Impresariatowi Artystycznemu „AB-ART” Polskiego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych, które z pasją angażuje się w kulturę i sztukę.
 
Spektakl odbył się przy współorganizacji Radomsko Miasto Otwarte, które wspiera kulturalne wydarzenia.
obrazek

20.09.23. – spektakl „Cebula”

Teatr Nowy z Częstochowy oraz Fundacja Oczami Brata zaprezentowały dziś dla radomszczańskich szkół niezwykły spektakl „Cebula”.
 
To wzruszające wydarzenie ukazało nam życie osób z niepełnosprawnościami, ich historie i uczucia. Twórcy tego spektaklu sięgnęli głęboko do wnętrza każdej osoby z niepełnosprawnościami, nadając myślom kolory, nazywając uczucia i docierając dużo głębiej, by pokazać nam, jak żyją rodziny osób z niepełnosprawnościami.
 
„Cebula” odczarowała schematy, łamała uprzedzenia i ukazała ten niezwykły świat w pełnej gamie odcieni. Tu nie było miejsca na wyłącznie czerń i biel. Spektakl ten pomógł nam zrozumieć, szukać odpowiedzi i udzielać ich na pytania, które często dręczą nasze serca. Przede wszystkim jednak „Cebula” mówiła o miłości, bo tak naprawdę wystarczy po prostu kochać. A to bywa czasem najtrudniejsze.
 
Na naszej sali zasiadła młodzież z radomszczańskich szkół podstawowych (PSP 2, PSP 3, PSP 4, PSP 5, PSP 6, PSP 8 ).
 
Zadania współorganizowane z Radomsko Miasto Otwarte
obrazek