Rozpoczęliśmy warsztaty plastyczne i teatralne w ramach projektu „Sztuka wokół ziemi”.Pierwszy dzień warsztatowy zaczął się od inspirującej wizyty w Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku. Tam dzieci poznawały pradzieje ziemi radomszczańskiej i życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX w. A potem, w MDK rozpoczęły prace nad portretami bogini Mokosz oraz etiudą nawiązującą do „Chłopów” W.Reymonta.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje.Edycja 2024.
Tematem projektu „Sztuka wokół ziemi” jest słowiańszczyzna i życie Słowian według cyklu natury. Drugi filar tematyczny to nawiązanie do „Chłopów” Władysława Stanisława Reymonta. Tu punktem wyjścia jest kult ziemi i rola jaką odgrywała w życiu bohaterów epopei narodowej.
C.D.N. 🙂