Miejski Dom Kultury
w Radomsku

SEANSE SZKOLNE

Zapraszamy Firmy oraz grupy szkolne i przedszkolne na projekcje filmowe do Kino Pasja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku

Na życzenie zorganizujemy dodatkowe seanse filmowe z bieżącego repertuaru i z zasobów dystrybutorów. Godziny seansów do uzgodnienia.

– atrakcyjne ceny biletów grupowych
– opiekunowie grup szkolnych wstęp wolny

Kontakt:

Marta Renik – 792 425 488, kino@mdkradomsko.pl

obrazek
obrazek

Przedszkole, PSP kl. „0”

BASIA – ZESTAW 4 / 2D
reż. Marcin Wasilewski, animacja, Polska 2021, 40 minut

Prelekcja online: ZŁOŚĆ. W jakich sytuacjach w życiu pojawia się złość? Czy potrafię znaleźć powód mojej złości? Jak moją złością nie zrobić przykrości drugiemu człowiekowi?

29.04.2024, godz. 08.30
Bilety: 12 zł

Basia to seria krótkich filmów animowanych o losach tytułowej, pięcioletniej bohaterki oraz jej rodziny: zaangażowanego taty, uważnej mamy oraz braci: starszego Janka i małego Franka. W każdym z odcinków zapoznajemy się z przygodami bohaterki osadzonymi w codzienności współczesnego przedszkolaka.

obrazek

PSP kl. 1 – 3

SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT / 2D dubbing
reż. Gregor Schnitzler, Przygodowy / Familijny, Austria / Niemcy 2021, 93 minut

Prelekcja online „Filmowe podróże: Niemcy”.  

26.04.2024, godz. 08.30
Bilety: 12 zł

Pełna magicznych przygód opowieść o Idzie i Bennim, oparta na bestsellerowej serii książek autorstwa Margit Auer. Ida to nowa uczennica w szkole w Winterstein, która musiała przeprowadzić się do innego miasta. Nie zostaje przyjęta przez klasę z otwartymi rękami. Jedyne wolne miejsce w ławce jest obok outsidera Benniego.

obrazek

PSP kl. 4 – 6

LATO KIEDY NAUCZYŁAM SIĘ LATAĆ
reż. Radivoje Andrić, komedia, Serbia / Chorwacja / Bułgaria / Słowacja 2022, 85 minut

Prelekcja online: Młodzi w obiektywie – Rodzina rzecz święta

25.04.2024, godz. 08.30
Bilety: 12 zł

Historia rodzinna widziana oczami dwunastoletniej dziewczyny. Widz śledzi odkrywanie szczególnie interesującego momentu życia, kiedy dzieciństwo dobiega końca i zaczynają się nowe, ekscytujące czasy. Lato, kiedy nauczyłam się latać to czuła opowieść o dorastaniu i pojednaniu.

obrazek

PSP kl. 7 – 8

DZIEWCZYŃSKIE HISTORIE / 2D
reż. Aga Borzym, dokument, Polska 2023, 60 minut

Prelekcja online: Od oglądania do czytania. Egzamin ósmoklasisty – Trudy dojrzewania

17.04.2024, godz. 08.30
19.04.2024, godz. 08.30

Bilety: 12 zł

Dziewczyńskie historie, nastoletnie dni. Niby nic się nie dzieje, a tak dużo się zmienia. Jagoda i Zuzia to koleżanki z osiedla. Spotykają się na skwerku. Czasem idą na lody albo plac zabaw. I zawsze mają dużo do obgadania. Bycie dziewczynką to szczególne doświadczenie, a one właśnie wkraczają w okres dojrzewania.

obrazek

Szkoły Ponadpodstawowe

CHŁOPI / 2D
reż. DK Welchman, Hugh Welchman, dramat / animacja, Polska / Litwa / Serbia 2023, 116 minut

18.04.2024, godz. 08.30
Bilety: 12 zł

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

obrazek
Skip to content