Miejski Dom Kultury
w Radomsku

eSkarbonka ruszyła

Ruszyła eSkarbonka

Zapraszamy do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 
Link do eSkarbonki:

obrazek

31.12.- Gala Sylwestrowa

Gala Sylwestrowa z Wiener Solisten Orchester pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Na scenie wystąpiły Adriana Ferfecka  i Iryna Zhytynska. Galę poprowadziła Iwona Strzelewicz-Ziemiańska.

Polecamy się na prezent! :)

POLECAMY SIĘ NA PREZENT 🙂

Nie masz pomysłu na prezent? Polecamy bilety na dwa znakomite koncerty: Kolędy Pospieszalskich i Koncert Karnawałowy Grohman Orchestra.

06.01 godz. 18.00Kolędy Pospieszalskich . W Święto Trzech Króli wyjątkowe kolędowanie w niepowtarzalnym stylu z muzyczną Rodziną Pospieszalskich. Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpi 15 artystów, którzy wykonają kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach.

12.01 godz.18.00Koncert Karnawałowy Grohman Orchestra. Grohman Orchestra w roku 2025 obchodzi swój jubileusz 10 lat wspólnego grania. Na Koncert Karnawałowy w zawsze gościnnym Radomsku, zaplanowała utwory Johanna Straussa, Wojciecha Kilara oraz polskie przeboje wszechczasów.

Zapraszają Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku

Bilety na koncerty: 80 zł parter, 60 zł balkon

Rezerwacje: 519 144 508

Sprzedaż online: https://mdkradomsko.bilety24.pl

 

obrazek

20.12.- Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju pod hasłem „Kochaj czynem”, dotarło do Miejskiego Domu Kultury. Symbol nadziei, pokoju i jedności przypomina o istocie świątecznego czasu.

17.12.- „Kolędo nasza leć”

NIESAMOWITY wieczór w MDK. Za nami III Integracyjny Koncert Kolęd „Kolędo nasza leć”, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole nr 10. Kolędy, pastorałki śpiewane przez małych artystów, którym wtórowali rodzice i cała publiczność niosły się daleko poza mury sali widowiskowej. Było wesoło ale też niezwykle wzruszająco. Dziękujemy całej przedszkolnej społeczności, na czele z panią dyrektor Beatą Michałek, iż tak pięknie przypomnieli nam Państwo o tym, że wigilia Bożego Narodzenia już za tydzień.

16.12.- W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki

Wspaniała atmosfera i piękne kolędy w wykonaniu Chóru z Klubu „Senior+” z Gminy Gidle! Dziękujemy za niezapomniany koncert, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

15.12.- „Mikołaj spełnia sny”

Niedzielny Poranek Teatralny przeniósł nas do magicznej Krainy Świętego Mikołaja. Spektakl w wykonaniu Stowarzyszenie Grupa Teatralna Nota Bene „Mikołaj spełnia sny” pełen humoru i wzruszeń przypomniał o takich wartościach jak wiara, dobroć i moc wyobraźni, angażując najmłodszych widzów w ratowanie Świąt.

15.12.- Turniej szachowy

Za nami kolejny Turniej Szachowy, który zgromadził miłośników królewskiej gry w różnym wieku. Było to wydarzenie pełne strategicznych pojedynków i sportowych emocji.
Wyniki:
W kategorii Młodzik
I miejsce Nikodem Trzaskacz
II miejsce Dominik Michalski
III miejsce Aleksy Żak
W kategorii Junior
I miejsce Krystian Klekot
II miejsce Kamil Drzewowski
III miejsce Antoni Hofman
W kategorii Open
I miejsce Jakub Radecki
II miejsce Jarosław Ciemny
III miejsce Grzegorz Plutecki
Najmłodsza zawodniczka Klaudyna Rudzka
Najmłodszy zawodnik Nikodem Trzaskacz

 

14.12. „Iwona, księżniczka Burgunda”

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej” podsumował projekt „Senior z kulturą i sztuką za pan brat” podczas wyjątkowego wieczoru pełnego artystycznych wrażeń. W programie wystąpiły sekcje wokalna, taneczna i teatralna, a głównym punktem wydarzenia był spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Anny Rakowskiej.

14.12.- Kolędowanie z Chórem Seniora „Złota Nutka”

Kolędowanie z Chórem Seniora „Złota Nutka”

14.12.- Klubik Brzdąców

Kolejne spotkanie w Klubiku Brzdąców za nami!  Najmłodsi odkrywcy świata bawili się, uczyli i rozwijali swoje umiejętności w radosnej atmosferze! Maluchy poznawały kolory, kształty i faktury, a także rozwijały motorykę podczas kreatywnych zabaw.

14.12.- „Jasełka”

„Jasełka” w wykonaniu Koła Osób Niepełnosprawnych zachwyciły publiczność swoją autentycznością i wzruszającym przesłaniem. To wyjątkowe przedstawienie ukazało piękno tradycji i zaangażowanie uczestników. Było to wydarzenie pełne emocji. Po spektaklu miało miejsce świąteczne spotkanie, na które przybył sam Święty Mikołaj.

09.12.- „Bar pod zdechłym psem”

„Bar pod zdechłym psem” czyli wierszem i muzyką o miłości, nałogach, pokusach. W rolę borykającego się z samotnością i cierpieniem artysty wcielił się Dariusz Bereski, a na scenie towarzyszyli mu Michał Hadasik (piano) i Tomasz Wilczyński (kontrabs). Spektakl oparty na twórczości Władysława Broniewskiego zrealizował Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi w ramach Wojewódzkich Jaracza Wędrówek.

09.12.- Wigilia w Klubie Złotej Jesieni

Święta Bożego Narodzenia już za chwilę. Dziś składaliśmy życzenia, śpiewaliśmy kolędy z naszymi seniorami. Piękny wieczór w Klubie Złotej Jesieni.

09.12.- Wystawa Stowarzyszenia Hospicjum DAR SERCA RADOMSKO

Za nami wernisaż szczególnej wystawy w Galerii MDK. Wystawy prac wyjątkowych, bo „Z serca tworzonych”. Autorami są podopieczni Fundacji Hospicjum „Dar Serca” w Radomsku, a dzieła powstały podczas zajęć terapeutycznych.

06-08.12. – Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL

 W dniach 06-08.12.2024 odbył się Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Opal 2024. To był piękny weekend. Kolorowy, rozśpiewany, radosny. Dziękujemy, że mogliśmy Was gościć.

06.12.- ” W Pracowni Św. Mikołaja „

” W Pracowni Świętego Mikołaja”

05.12.- Jazzowa Jazda po Łódzkiem

O co chodzi w jazzie? Po dzisiejszych warsztatach muzyki improwizowanej możemy powiedzieć, że już wiemy, spotkanie zakończył koncert Marka Kądzieli (gitara/także prowadzenie spotkania), Kacpra Kaźmierskiego (perkusja) i Kamili Drabek (kontrabas). A wszystko w ramach Jazzowej Jazdy po Łódzkiem organizowanej przez Łódzki Dom Kultury

30.11.- XXIX Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka pt.” Coraz Bliżej Święta…”

Za nami XXIX Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka pt.” Coraz Bliżej Święta…”- pastorałki i piosenki świąteczne organizowanego przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Radomsku
Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, którzy zaprezentowali po jednym utworze związanym z tematyką festiwalu, jury postanowiło wyróżnić następujących wykonawców:
1. Kornelię Makowską z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrzanowicach
2. Antoninę Więcek z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku
3. Annę Szczygłowską z Publicznego Przedszkola nr 2 w Radomsku
4. Polę Nitecką z Publicznego Przedszkola nr 4 w Radomsku
5. Milenę Kowalczyk z Publicznego Przedszkola nr 4 w Radomsku
6. Hannę Chybalską z Publicznego Przedszkola nr 10 w Radomsku
7. Izabelę Kowalik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku
8. Dianę Bus z Publicznego Samorządowego Przedszkola w Masłowicach
9. Idę Milczanowską z Publicznego Przedszkola nr 5 w Radomsku
10. Julię Nowak z Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku

27.11.- 100-lecie działalności PCK

100-lecie działalności PCK na ziemi radomszczańskiej to niezwykła okazja do świętowania wieloletniego zaangażowania w niesienie pomocy, solidarności i wsparcia społeczności lokalnej.
Gratulacje dla Rejonowego Oddziału PCK w Radomsku za imponujące osiągnięcia i wkład w życie mieszkańców miasta przez ostatnie stulecie.

24.11.24 – Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich

W niedzielne popołudnie w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku swój spektakl „Camus, She, Bye” zaprezentował Robert Konowalik. Przedstawienie zdobyło II nagrodę na tegorocznym, 37. Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich, ŁóPTA. Jury konkursu doceniło przedstawienie „za rzadko spotykaną umiejętność mówienia o wielkich rzeczach za pomocą małych form oraz za wielowymiarowy talent w budowaniu scenicznej rzeczywistości”.

„Camus ‘She, Bye” to wyjątkowe dzieło inspirowane teatrem kamishibai, zrealizowane w stylistyce teatru lalkowego, łączącego różnorodne formy ekspresji. Opowieść, która czerpie inspiracje z szekspirowskiego „Hamleta”, przenosi widzów w świat kryminałów w stylu Raymonda Chandlera, wzbogacony o kafkowskie elementy. Spektakl zachowuje przy tym pastiszowy charakter, co czyni go zarówno intrygującym, jak i pełnym humoru. Autorem scenariusza, reżyserem, a także twórcą scenografii i muzyki jest Robert Konowalik.

Organizatorem wydarzenia był Łódzki Dom Kultury, a współorganizatorem Miejski Dom Kultury w Radomsku. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

obrazek

24.11.24- „Czego nie wiesz o Aniołach” Jestem przy tobie.

W wypełnionej po brzegi sali tanecznej odbyła się promocja najnowszej książki Elżbiety Stępień. „Jestem przy tobie”. To kolejna odsłona cyklu „Czego nie wiesz o Aniołach”. Autorka, radomszczanka opowiadała nie tylko o swoim pisarskim warsztacie, ale też o tym, jak wiele pisanie dla niej znaczy, jak dużo zmieniło w jej życiu. Na widowni nie zabrakło wiernych czytelników, przyjaciół i ludzi, którzy pomagają, aby powstawały kolejne rozdziały historii z Aniołami w rolach głównych. Fragmenty najnowszej książki przeczytali członkowie działającej w MDK Rekwizytorni Teatr, kórych do występu przygotowała Anita Pawlak – Zygma. Zaśpiewała Ania Baryła. A spotkanie poprowadziła Jolanta Dąbrowska.

obrazek

16.11. – Jubileusz Chóru Cantabile

To już 20 lat! działalności Stowarzyszenia Muzyki Chóralnej „Cantabile” w Radomsku.
Z tej okazji w sobotę, 16 listopada, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się uroczysty, jubileuszowy, koncert. Były życzenia i prezenty od władz miasta i powiatu oraz organizacji kultury. Oprócz jubilatów na scenie wystąpili: Chór Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Radomsku oraz Nauczycielski Chór Canto
z Przysuchy.
Z okazji wspaniałego Jubileuszu Miejski Dom Kultury w Radomsku również dołącza się do wszystkich wspaniałych życzeń, które dziś popłynęły z naszej sceny. Życzymy niesłabnącej motywacji do kontynuowania tak pięknej pasji oraz wielu artystycznych uniesień. Spełniajcie marzenia. Zdobywajcie kolejne muzyczne cele. Niech dalsze lata pracy Chóru będą uwieńczone sukcesami, a życzliwość publiczności niech towarzyszy wszystkim waszym wspaniałym występom.
Na koniec członkowie podziękowali wszystkim gościom za przybycie i zaprosili na jubileuszowy tort.

13.11.- II Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Piosenką uczcijmy Niepodległą”

W MDK odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Piosenką uczcijmy Niepodległą” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku. Konkurs miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych i rozwijanie zainteresowania polską historią oraz kulturą. Uczestnicy prezentowali piosenki o tematyce narodowej, pokazując swoje umiejętności wokalne oraz zaangażowanie. Dzieci z różnych grup wiekowych wykonały piękne utwory, tworząc wzruszającą atmosferę.

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – rejestracja wolontariuszy

SIEMA!
ROZPOCZYNAMY REJESTRACJĘ WOLONTARIUSZY WOŚP!
 
Sztab #5974, działający w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, 13 listopada 2024 r. rozpoczyna rekrutację wolontariuszy 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rejestracja odbywać się będzie drogą elektroniczną.
 
O tym kto zostanie wolontariuszem decyduje kolejność zgłoszeń (sztab może zarejestrować tylko 180 wolontariuszy). Zgłoszenia przyjmujemy do 8 stycznia 2025 r.
 
Rejestracja wolontariuszy: https://iwolontariusz.wosp.org.pl
Przy wypełnianiu ankiety należy załączyć zdjęcie w formacie jpg. powyżej 800×600 pikseli (można je zrobić telefonem). Podczas rejestracji jako wolontariusz należy podać nr sztabu #5974 (Miejski Dom Kultury w Radomsku).
 
33. Finał WOŚP zagra 26 stycznia 2025 roku!
 
W razie pytań pracownicy MDK są do Państwa dyspozycji pod nr tel.: 501 019 310
obrazek

12.11.- „Nasza droga do Niepodległej ” – koncert w wykonaniu Chóru Seniora ” Romantica”

„Nasza droga do Niepodległej ” – koncert w wykonaniu Chóru Seniora ” Romantica”

10.11. – Koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Seniora „Złota Nutka”

W niedzielny wieczór odbył się wyjątkowy koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Seniora „Złota Nutka”. Seniorzy z pasją i zaangażowaniem oddali hołd polskiej tradycji i historii. W programie znalazły się pieśni patriotyczne, takie jak Rota, Marsz Pierwszej Brygady oraz Rozkwitały pąki białych róż, które wzruszyły publiczność i zachęciły do wspólnego śpiewu.

11.11.- Tryptyk Polski

„Tryptyk Polski” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Razem z naszą niezawodną publicznością i wspaniałymi artystami świętowaliśmy 106. rocznicę Odzyskania Niepodległości. W imię zasad… Niepokorni.

09.11.- Mobilizacja 2.0

Wieczór pełen wzruszeń, emocji i dobrej muzyki. Za nami koncert „Mobilizacja 2.0” pamięci Sławomira Małka, współzałożyciela zespołu AFT 2. To kolejna odsłona projektu „W imię zasad…. Niepokorni” realizowanego w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

10.11.- Spotkanie z działaczem opozycji niepodległościowej czasów PRL

W sali kameralnej w ramach projektu „W imię zasad… Niepokorni” odbyło się spotkanie z działaczem opozycji niepodległościowej czasów PRL, Panem Janem Szczepańczykiem. Następnie publiczność zobaczyła film „Śmierć jak kromka chleba”.
Projekt „W imię zasad… Niepokorni”, realizowany jest w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

09.11.24 – Klubik Brzdąców

Radosne spotkanie w Klubiku Brzdąców – odkrywanie świata przez zabawę

Klubik Brzdąców po raz kolejny zaprosił najmłodszych na wyjątkowe zajęcia ogólnorozwojowe, które skradły serca zarówno maluchów, jak i ich rodziców. Dzieci w wieku od 1 do 3 lat miały okazję spędzić czas pełen zabawy i nauki.

W programie były także pierwsze zabawy plastyczne oraz ćwiczenia motoryczne. Dzięki specjalnie zaplanowanym zabawom dzieci odkrywały kolory, kształty, faktury oraz ćwiczyły sprawność ruchową. Jednak najważniejszym elementem spotkania była możliwość nawiązywania pierwszych przyjaźni i wspólnego odkrywania świata.

Klubik Brzdąców tworzy przestrzeń, w której maluchy mogą rozwijać się wszechstronnie, poprzez aktywność i zabawę, które wzmacniają ich ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia.

08.11.- Wystawa Dominiki Sukiennik

Pierwsza wystawa indywidualna Dominiki Sukiennik za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wernisażu za tak liczne przybycie. Wystawę grafiki zatytułowaną „Trakt czasu” będzie można oglądać w Galerii MDK do końca listopada.

08.11.- „Ile jesteś gotów poświęcić dla ojczyzny”

 W II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego wspólnie z młodymi ludźmi szukaliśmy definicji takich słów jak patriotyzm czy suwerenność. Wszystko podczas lekcji poprowadzonej przez nauczyciela historii Radosława Bartnika pod hasłem „Ile jesteś gotów poświęcić dla ojczyzny”.
Zderzenie różnych punktów widzenia, poszukiwanie w sobie pozytywistycznego ale też i romantycznego pierwiastka, dyskusja, czasem polemika. To był pięknie spędzony czas, za który bardzo dziękujemy II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego A to dopiero początek…
Zadanie dofinansowano ze środków biura „Niepodległa”, w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”

07.11.-Muzyczne podsumowanie XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza

Muzyczne podsumowanie XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. Na naszej scenie w koncercie „Od nocy do nocy” wystąpiła Joanna Aleksandrowicz.

07.11.- Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza

Podsumowaliśmy XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza. Spotkanie z laureatkami Urszulą Morgą i Agatą Ewą Kordecką prowadziła Beata Anna Symołon.

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wspaniała wiadomość! Nasze zgłoszenie na utworzenie sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2025 zostało zaakceptowane! Czeka nas wyjątkowe wyzwanie, pełne energii i chęci do działania. Teraz możemy oficjalnie rozpocząć przygotowania do finału, który zjednoczy nas wszystkich w szczytnym celu. Już niedługo ruszymy z planowaniem zbiórki i wydarzeń towarzyszących, by wspólnie grać dla największej orkiestry świata. Dołączcie do nas – razem możemy naprawdę wiele!

obrazek
obrazek

26.10-27.10.2024 Weekend w MDK

Co to był za piękny weekend!  Naszą publiczność zaczarował Sławek Uniatowski. Zespół „Baciary” porwał do tańca. Najmłodsi oklaskiwali „Pchłę Szachrajkę”. Grało nasze kino. Takie twórcze zmęczenie lubimy najbardziej. A poniżej fotorelacja (fot. Anna Zwierzyńska i Marta Renik)

23.10.2024 – Sztuka „wyklejanek” Wisławy Szymborskiej

Sztuka "wyklejanek" Wisławy Szymborskiej – wykłady prof. Marii Tarnogórskiej w Radomsku

Dwa wykłady poświęcone sztuce plastycznej „wyklejanek” Wisławy Szymborskiej, prowadzone przez prof. Marię Tarnogórską z Uniwersytetu Wrocławskiego, przyciągnęły uwagę uczniów radomszczańskich szkół. Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu lingwistycznego „Mistrzowie pióra – Wisława Szymborska i Karl Dedecius” przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku ukazało mniej znaną stronę twórczości noblistki, która przez swoje kolaże połączyła humor z artystycznym wyrazem.

Prof. Tarnogórska w przystępny sposób przybliżyła uczniom mniej znaną, plastyczną stronę twórczości polskiej noblistki, ukazując jej wyjątkowe podejście do sztuki. „Wyklejanki” Szymborskiej, pełne humoru i błyskotliwości, to nie tylko forma zabawy z obrazem, ale także subtelny komentarz na temat świata. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, która miała okazję poszerzyć swoją wiedzę o twórczości Wisławy Szymborskiej oraz zastanowić się nad rolą artystycznej wyobraźni w poezji i sztuce.

Wydarzenie było kolejnym etapem projektu, który ma na celu przybliżenie uczniom sylwetek wybitnych pisarzy i tłumaczy, w tym noblistki Szymborskiej oraz Karla Dedeciusa – wybitnego tłumacza literatury polskiej na język niemiecki.

17.10.2024- Przeżyjmy to jeszcze raz… Festiwal 3 x Różewicz 2024

Przeżyjmy to jeszcze raz... Festiwal 3 x Różewicz 2024

W dn. 09-12.10. 2024 odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku kolejny festiwal 3 x Różewicz.

10.10.2024- „Kartoteka” słuchowisko Jakuba Cumana

"Kartoteka" - słuchowisko Jakuba Cumana

To był prawdziwy teatr wyobrażni. „Kartoteka” tym razem do posłuchania. Słuchowisko wyreżyserował Jakub Cuman, który był naszym gościem.

obrazek

10.10.2024- „Poeta emeritus mówi…” spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

"Poeta emeritus mówi..." - spotkanie dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego w Filii Nr 1 MBP w Radomsku

A wczesnym popołudniem w zaprzyjaźnionym Dyskusyjnym Klubie Książki działający w Filii Nr 1 MBP spotkanie z twórczością Tadeusza Różewicza czyli „Poeta emeritus mówi…” To kolejna odsłona festiwalu 3xRóżewicz…

10.10.2024-Spotkanie z dr Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim „Różewicz i jego gliwickie lata”

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Spotkanie z dr Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim ''Różewicz i jego gliwickie lata"

Za nami kolejny punkt programu festiwalu 3xRóżewicz. O godzinie 16.00 spotkaliśmy się z  Krzysztofem Korwinem – Piotrowskim, autorem filmu „Gliwickie lata Tadeusza Różewicza” I właśnie o tym okresie w życiu wielkiego poety i dramaturga opowiadał na spotkaniu w naszej sali kameralnej.

obrazek

10.10.24. – „Różewicz i jego gliwickie lata” spotkanie z Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim

Za nami kolejny punkt programu festiwalu 3xRóżewicz. Naszym gościem był Krzysztof Korwin – Piotrowski, autor filmu „Gliwickie lata Tadeusza Różewicza. I właśnie o tym okresie w życiu wielkiego poety i dramaturga opowiadał na spotkaniu w naszej sali kameralnej. 

obrazek

09.10.24 – Spotkanie z Pawłem Kaliszczakiem „Stanisław Różewicz i jego kino autorskie. Reżyser osobny i niedoceniony”

Pierwszy dzień festiwalu 3xRóżewicz zaczęliśmy filmowo. W naszej sali kameralnej Paweł Kaliszczak niestrudzony popularyzator i fascynat twórczości Stanisława Różewicza opowiadał o niezwykłej artystycznej spuściźnie wyjątkowego artysty, radomszczanina. Spotkaniu toważyszyła projekcja filmu „Piekło i niebo”.

W tym roku festiwal oscyluje wokół trzech ważnych dat: 100. rocznicy urodzin Stanisława Różewicz, 80. rocznicy śmierci Janusza Różewicza i 10. rocznicy śmierci Tadeusza Różewicza.

Przypomnijmy też , że 9 października 1921 r. w Radomsku urodził się Tadeusz Różewicz.

obrazek

05.11. – Klubik Brzdąców

Radosne Odkrywanie Świata w Klubiku Brzdąców – Relacja z Zajęć

5 października 2024 roku o godzinie 10:00 w Klubiku Brzdąców odbyły się wyjątkowe zajęcia dla maluchów w wieku 1-3 lata. Sala wypełniła się śmiechem, radością i energią, gdy dzieci wraz z rodzicami rozpoczęły pełen atrakcji poranek. W bezpiecznym, kolorowym otoczeniu, najmłodsi odkrywali świat poprzez zabawę, sztukę i ruch.

Zajęcia rozpoczęły się od wspólnej zabawy, która szybko zintegrowała dzieci, dając im okazję do poznania nowych kształtów, kolorów i tekstur. Maluchy z pasją i ciekawością dotykały nowych materiałów, co stanowiło dla nich nie tylko formę rozrywki, ale także stymulowało ich zmysły. Dużą radość sprawiło także wspólne tworzenie pierwszych dzieł sztuki – malowanie, rysowanie i wyklejanie, które rozwijały zdolności manualne i pobudzały kreatywność małych artystów.

Niezwykle istotnym elementem zajęć były również zabawy ruchowe. Instruktorzy przygotowali zestaw ćwiczeń i gier, które pomogły dzieciom rozwijać motorykę, a jednocześnie dostarczały mnóstwo radości. Maluchy miały okazję biegać, skakać i wspólnie z rówieśnikami angażować się w gry zespołowe, co sprzyjało nawiązywaniu pierwszych przyjaźni i uczeniu się pracy w grupie.

Rodzice byli zachwyceni zaangażowaniem i pasją instruktorów, którzy stworzyli atmosferę pełną ciepła i wsparcia. Zajęcia były dostosowane do potrzeb dzieci, co sprawiło, że maluchy czuły się swobodnie i bezpiecznie. Wszyscy zgodnie podkreślali, jak ważne są takie inicjatywy w rozwoju najmłodszych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w dzisiejszych zajęciach i wspólnie spędzony czas. Klubik Brzdąców to miejsce, gdzie maluchy mogą się rozwijać, bawić i uczyć w towarzystwie rówieśników, a kolejne zajęcia już wkrótce – nie przegapcie zapisów!

25.08. – Sztuka wokół ziemi – finał

Sztuka wokół ziemi - program Kultura - Interwencje. Edycja 2024

Zbliża się podsumowanie edukacyjno – artystycznego projektu „Sztuka wokół ziemi”. Przez pięć dni dzieci tworzyły prace plastyczne oraz ćwiczyły scenki do spektaklu. Efekty zostaną zaprezentowane w czasie niedzielnego „Finału nie z tej ziemi”.

„Antek, Jagna, Maciej czyli Chłopi w Radomsku” – spektakl będący efektem warsztatów teatralnych „Łączy nas tradycja”. To impresja inspirowana „Chłopami” Władysława Reymonta. Ma na celu ukazać takie tematy jak: motyw ziemi i jej przemian w kontekście pór roku, cykl natury, przemijanie i odradzanie się; ziemia jako karmicielka człowieka, szacunek i wdzięczność wobec płodów rolnych i pracy człowieka, który te ziemię pielęgnuje i uprawia; zależność człowieka od natury i konieczność życia z nią w harmonii, obowiązek dbania o ziemię jako rodzicielkę plonów zapewniających byt człowiekowi.

„12 twarzy Mokoszy”wystawa to efekt pracy sekcji plastycznej, podsumowanie warsztatów plastycznych „Portrety Matki Ziemi”. Ekspozycja dwunastu wielkoformatowych dzieł grupy plastycznej. Towarzyszyć będzie pokazowi impresji zrealizowanej przez sekcję teatralną.

Uroczysty „Finał nie z tej ziemi” odbędzie się 25.08 godz.10.30

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2024”

obrazek

11.08.24 – Piknik Patriotyczno-Wojskowy

W Parku Świętojańskim odbył się Piknik Patriotyczno-Wojskowy z okazji 81. Rocznicy Akcji na Radomsko oraz Święta Wojska Polskiego! Imprezę rozpoczęto promocją książki „9ŁBOT Współczesność, Historia, Tradycja”. Następnie na scenie wystąpił zespołów FORTECA i MUSICAL SOULS. W programie znalazło się również wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. 

obrazek

04.08.24 – Artystyczno-Rodzinny Rajd Rowerowy

Zakończyliśmy Artystyczno-Rodzinny Rajd Rowerowy. Pokonaliśmy około 15 km, a meta, którą zorganizowaliśmy w Rancho Furmania dostarczyła mnóstwa radości. Na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami, zabawy z piłką, bańki mydlane, warsztaty plastyczne i przejażdżki konne.  Partnerem wydarzenia był Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko

obrazek

Ogłoszenie Laureata XV OKP im. Janusza Różewicza

Radomsko, 19 sierpnia 2024 r.

 

Protokół obrad Jury XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza

Jury konkursowe obradujące w składzie:

Beata Anna Symołon, teatrolog, krytyk, twórczyni krakowskiego Salonu Artystycznego SABAS – przewodnicząca jury

Natalia Wawrzyniak, laureatka XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Różewicza, poetka, romanistka, łodzianka mieszkająca we Francji i Szwajcarii

Jolanta Dąbrowska, polonistka, koordynator Festiwalu „3xRóżewicz”, kierownik Działu Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez MDK w Radomsku,

Artur Kmiecik, anglista, laureat XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Różewicza, mieszkający w Irlandii,

Michał Krzemiński, lublinianin, laureat XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Różewicza,

Krzysztof Zygma, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku,

po wnikliwej lekturze pięciu wytypowanych do II etapu konkursu zestawów wierszy oraz merytorycznej dyskusji wyłoniło laureatkę, którą została:

 

                        Urszula Morga – godło Pani.Kara (Gdynia)

Jury doceniło tom „fundamenty” za krytyczną analizę teraźniejszości, odwagę w prezentowaniu własnego, nieulegającemu presji większości, systemu wartości oraz   poetycki język pełen wieloznaczności.

Jury ponadto wyróżniło tom Agaty Ewy Kordeckiej „Tylko to, co się rusza” opatrzony godłem „Estuarium” (Wrocław) za stworzenie spójnego onirycznego świata wody i erotyzmu. Wyróżnieniem będzie wieczór poetycki w czasie tegorocznego festiwalu różewiczowskiego.

Gratulujemy serdecznie!

 

Jury składa podziękowania Pani Anecie Bus z radomszczańskiego MDK za sprawne i merytoryczne przegotowanie materiałów konkursowych oraz koordynację pracy jury.

                                                                                               W imieniu jury

                                                                                           Beata Anna Symołon

obrazek

30.06.24. – Ekopiknik rodzinny ph. „Czyste powietrze dla Radomska”

W gorące niedzielne popołudnie w Parku Świętojańskim odbył się rodzinny piknik ekologiczny pod hasłem „Czyste powietrze dla Radomska”. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc.
Celem pikniku było połączenie zabawy z nauką i dotarcie do świadomości ekologicznej jak największej ilości mieszkańców z terenu miasta Radomska i okolic.
W programie wystąpili m. in. uczestnik VII edycji programu The Voice Kids – Mateusz Śliskowski vel Śliski oraz laureatki konkursu Mikrofon 2024 – Julia Popiołek ze Studia Wokalnego MDK w Radomsku i Julia Kaźmierska z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach. Podczas pikniku nie zabrakło animacji dla dzieci czyli malowanie twarzy i toreb oraz gier
takich jak: koło fortuny z nagrodami i pytaniami dotyczącymi ochrony powietrza i gry wielkoformatowej poświęconej niskiej emisji.
Podczas trwania imprezy odbył się spektakl edukacyjny pt. „Przebój lata, czyli skrzydlaty odlot” w wykonaniu Teatru Kultureska. Natomiast dla wszystkich chętnych odbyły się warsztaty „las w słoiku” i ekodoniczki z kartoników dla sadzonek roślin oczyszczających powietrze. Dla wszystkich uczestników przygotowano również konkurs wiedzy pn. „Czyste powietrze dla Radomska” z atrakcyjnymi nagrodami.
W trakcie Ekopikniku przewidziano także strefę gastronomiczną, a w niej stoisko m.in. z: popcornem, watą cukrową, lodami, goframi, sorbetami czy kawą mrożoną.
Na najmłodszych czekała zjeżdżalnia dmuchana oraz wiele innych atrakcji.
obrazek

15.06.24 – Jubileusz 25-lecia Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych

W tym roku świętujemy jubileusz 25. Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Jest to wyjątkowe wydarzenie, mające na celu integrację i wspieranie osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. W dzisiejszym programie imprezy znalazły się warsztaty sensoryczne, bębniarskie oraz arteterapii. Rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny „Kto w stawie mieszka?”. Ponadto w holu odbył się wernisaż klubu Plastyka MDK oraz pokaz prac Macieja Adamkiewicza. Niespodzianką dla wszystkich był jubileuszowy tort. Następnie muzycznym i barwnym korowodem uczestnicy udali się do Parku Świętojańskiego. Tam czekały na wszystkich stoiska kulinarne, sportowe, kiermasz oraz kabina odczuć autystycznych, platforma 360, pokazy strażackie i policyjne. Publiczność zabawiała animatorka, a gwiazdą spotkania był zespół SPONTAN.
 
obrazek
obrazek

08.06.24 – „Modlitwy nocy niespanej” – spotkanie autorskie

8 czerwca w wypełnionej po brzegi sali kameralnej odbyło się spotkanie autorskie – „Modlitwy nocy niespanej”  z Alicją Małgorzatą Nowakowską i Renatą Łabińską – Kociołek. Spotkanie w ramach XXIII Radomszczańskich Dni Rodziny prowadziła Ewa Kaczmarczyk z Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku.

obrazek

01.06.24 – Miejskie Obchody Dnia Dziecka w Zagajniku u Skrzata

Miejskie Obchody Dnia Dziecka w "Zagajniku u Skrzata"

Radosne świętowanie Dnia Dziecka w Zagajniku u Skrzata dobiegło końca. Mali i duzi mogli skorzystać w licznych atrakcji takich jak dmuchańce, fotobudka, popcorn, malowanie twarzy oraz wziąć udział w grach sportowych przygotowanych przez Akademia KBKS Radomsko oraz akrobacjach Woźniakowska Aerial i zabawach z animatorkami. Działał również punkty policji i strażaków z OSP Bogwidzowy oraz OSP Sucha Wieś. Na małej scenie umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie zaprezentowały dzieciaki z radomszczańskich przedszkoli, szkół podstawowych i sekcji artystycznych MDK.

28.05.24 – Spotkanie z Krystyną Włodarską

W 2024 roku przypada 40. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W związku
z potrzebą upamiętnienia kapłana i rocznicy jego śmierci, w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyło się spotkanie z naocznym świadkiem życia ks. Jerzego, siostrą
Krystyną Włodarską.
W latach 1982 – 1984 siostra Krystyna posługiwała u boku bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz ks. Teofila Boguckiego w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu. Spotkanie wzbogaciły archiwalne dokumenty i zdjęcia oraz fragmenty poruszających kazań i homilii wygłaszanych przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.
Pomysłodawcą spotkania byli: Pani Anna Kaurzel, przewodnicząca Podregionu NSZZ Solidarność w Radomsku oraz Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”
w Łodzi.
obrazek

24.05.24 – Zakończenie roku akademickiego Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej”

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” uroczyście zakończył rok akademicki 2023/2024 r. Seniorzy świętowali radośnie i z dystansem. Nie zabrakło popisów wokalnych i krótkiego podsumowania tego co w uniwersytecie działo się przez cały rok. Były życzenia, podziękowania i wiele dobrych słów. A na koniec publiczność długo oklaskiwała
spektakl „Rewizor” w brawurowym wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej MDK, który wyreżyserowała jej instruktorka Anna Rakowska.
obrazek

19.05.24 – Turniej Szachowy

Zakończył się Turniej Szachowy rozgrywany w MDK. Na ostatnie spotkanie w tym sezonie artystycznym zapraszamy 16 czerwca.
 
Wyniki:
kat. młodzik:
I Miejsce – Mateusz Wasilewski
II Miejsce – Nikodem Trzaskowski
III Miejsce – Aleksy Żak
kat. junior
I Miejsce – Daniel Michalski
II Miejsce – Jakub Rogalski
III Miejsce – Hubert Wolski
kat. open
I Miejsce – Grzegorz Plutecki
II Miejsce – Paweł Ślęzakowski
III Miejsce – Piotr Zięba
 
Gratulujemy!
obrazek

11.05.24 – Klubik Brzdąców

Magiczne doświadczenie w Klubiku Brzdąców: Rozwój i Radość dla Maluchów

Dzisiejsze wydarzenia w Klubiku Brzdąców w Radomsku były niezapomnianym doświadczeniem, które wypełniło serca maluchów radością i odkryciami. W ramach zajęć ogólnorozwojowych, dzieci w wieku od 1 do 3 lat miały szansę na fascynującą podróż przez świat kolorów, tekstur i ruchu.

Podczas spotkań, które odbyły się o godzinie 10:00 i 12:00, maluchy mogły odkrywać nowe możliwości poprzez twórcze zabawy oraz interakcje z doświadczonymi instruktorami. Atmosfera panująca w Klubiku Brzdąców była pełna entuzjazmu i zaangażowania. Dzieci miały okazję nie tylko tworzyć pierwsze dzieła sztuki, ale również nawiązywać pierwsze przyjaźnie podczas wspólnych zabaw grupowych.

Wydarzenie było nie tylko momentem zabawy, lecz także ważnym punktem w rozwoju każdego malucha. Klubik Brzdąców stworzył przestrzeń, gdzie każde dziecko mogło bezpiecznie odkrywać świat i rozwijać swoje umiejętności w przyjaznej atmosferze.

Dla wielu rodziców udział w tym wyjątkowym spotkaniu był nie tylko okazją do spędzenia czasu z dzieckiem, ale również szansą na obserwację jego postępów i radości z jego rozwoju.

Klubik Brzdąców kontynuuje swoją misję tworzenia magicznych chwil dla najmłodszych, zapewniając miejsce, gdzie każde dziecko może czuć się wyjątkowo i doceniane.

Zajęcia prowadziła Karolina Tyl z Bajka – animacje dla dzieci

04.05.24 – Numizmatyczna Sesja Popularno-Naukowa

W sobotnie przedpołudnie, 4 maja Oddział im. Leszka Czarnego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Radomsku zorganizował w MDK uroczystą sesję popularnonaukową. Zaproszeni goście i członkowie towarzystwa  wysłuchali referatów m.in. o reformie walutowej Władysława Grabskiego. Podczas sesji wręczono także pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom XI edycji Szkolnego Konkursu Numizmatycznego „Grosik”. Spotkanie uświetniła ekspozycja numizmatyczna przygotowana przez członków towarzystwa.

obrazek

28.04.24. – Potańcówka w MDK

23-24.04.2024 – 9.Forum instytucji kultury województwa łódzkiego

9.Forum instytucji kultury województwa łódzkiego

Przedstawiciele instytucji kultury, ośrodków i placówek kultury, także samorządów, spotkali sie podczas 9.Forum instytucji kultury województwa łódzkiego +/- kultura „Róbmy swoje, czyli o kulturze lokalnej”. Forum, które odbywało się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku przygotował Łódzki Dom Kultury.

Forum skierowane do pracowników sektora kultury było płaszczyzną wymiany doświadczeń, rozmów i inspiracji. Warsztaty, prelekcje oraz wykłady poświęcone były m.in. tematom związanym z angażowaniem lokalnej społeczności w działania kulturalne, promocji wydarzeń kulturalnych przy małych budżetach czy marketingiem historycznym.

obrazek

obrazek

20.04.24 – „Budapesztańskie podróże”. Spotkanie z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

W kwietniu co roku obchodzimy dzień przyjaźni polsko – węgierskiej, aby to uczcić w sali kameralnej MDK po raz kolejny odbyła się Wieczornica Węgierska „Budapesztańskie podróże”, przygotowana przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Węgierskiej.
Podczas spotkania odbyła się prelekcja, którą przygotował Pan Władysław Wroński pt. „Spacer po zabytkach Budapesztu”. Podczas wieczornicy z częścią artystyczną wystąpił Zespół Teatralno – Wokalny
„Sonata 23”.
 
Wśród zaproszonych gości znaleźli się Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc oraz Dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie Pan Gábor Lagzi.
obrazek

14.04.24 – Turniej Szachowy

 Turniej Szachowy zakończony. Dziękujemy za wspólną grę i gratulujemy zwycięzcom.
 
Nagrody otrzymali:
 
W kat. Młodzik:
1. Nikodem Trzaskacz
2. Dawid Pietrzyk
3. Kamil Drzewowski
 
W kat. Junior:
1. Szymon Rybak
2. Antoni Piotrowski
3. Jakub Konsztat
 
W kat. Open:
1. Dariusz Niziński
2. Grzegorz Plutecki
3. Piotr Augustynowicz
obrazek

Stand-up Wiolka Walaszczyk

06.04.24 – Klubik Brzdąców

Odkrywaj, Ucz się, Baw się - Relacja z Zajęć w Klubiku Brzdąców!

W Klubiku Brzdąców każde spotkanie to niepowtarzalna podróż pełna fascynujących odkryć, rozwijającej zabawy i uśmiechów na twarzach najmłodszych uczestników. Dzisiejsze zajęcia były prawdziwą kopalnią wrażeń i nauki dla naszych maluchów!

Odbyliśmy magiczną wyprawę przez świat tekstur, kształtów i kolorów. Zaskoczeni i zachwyceni, maluchy wsłuchiwały się w opowieści instruktora, który wprowadził je w świat artystycznych możliwości ukrytych w codziennych artykułach spożywczych. Zanim się obejrzeliśmy pojawiły się kolorowe kompozycje z makaronu. Tworzenie pierwszych dzieł sztuki było pełne radości i ekscytacji!

Na zajęciach maluchy nawiązywały pierwsze przyjaźnie i dzieliły się swoimi radościami i emocjami z kolegami i koleżankami. Były to niezapomniane chwile integracji i wzajemnej zabawy.

15.06.24 – Klubik Brzdąców

15.06. - KLUBIK BRZDĄCÓW

Co to był za poranek! Klubik Brzdąców z wakacjami w tle,   zabawy było co niemiara. 

obrazek

17.03.24 – Turniej Szachowy

Za nami kolejny Turniej Szachowy. Dziękujemy za wspólną grę i gratulujemy zwycięzcom.
 
Nagrody otrzymali:
 
W kat. Młodzik:
1. Nikodem Trzaskacz
2. Aleksy Żak
3. Natalia Maciaszek
 
W kat. Junior:
1. Daniel Michalski
2. Leon Majek
3. Dawid Pietrzyk
 
W kat. Open:
1. Marcin Skwarczyński
2. Marek Duszkiewicz
3. Piotr Chybalski
obrazek

02.03.24 – Klubik Brzdąców

Magiczna podróż po świecie zmysłów: Zajęcia sensoryczne dla maluchów

W Miejskim Domu Kultury 2 marca odbyły się wyjątkowe zajęcia ogólnorozwojowe, których celem było rozwijanie zmysłów u najmłodszych uczestników. Dwie 15 osobowe grupy dzieci, każda wraz z opiekunami, wzięły udział w fascynującej podróży przez świat tekstur i zapachów.

Podczas zajęć maluchy miały okazję eksperymentować z różnorodnymi materiałami sensorycznymi, takimi jak mąka, kasza, makaron czy olej. Dzieci mogły dotykać, rozgniatać, czuć i poznawać świat poprzez zmysły, co stanowi niezwykle istotny element w ich rozwoju.

Ich reakcje były niezwykle radosne i pełne entuzjazmu. Śmiech i beztroska wypełniały przestrzeń, podczas gdy maluchy odkrywały kolejne tajemnice ukryte w różnych fakturach i konsystencjach.

Zajęcia te nie tylko dostarczyły dzieciom mnóstwo zabawy, ale także stanowiły cenny wkład w ich rozwój poznawczy, sensoryczny i emocjonalny. Opiekunowie, obserwując zachwyt swoich pociech, również mogli czerpać radość z tego niezwykłego doświadczenia.

Kontynuacja tego typu zajęć zapowiada się równie pasjonująco, a nasze maluchy już nie mogą doczekać się kolejnych spotkań, podczas których będą mogły kontynuować swoją przygodę po świecie zmysłów.

13.02.24. – Miejskie Zapusty

Ale było dziś u nas słodko i wesoło. Zapusty 2024 przechodzą do historii. Było wspólne śpiewanie, tańce i konkursy. Na wszystkich uczestników czekał również słodki poczęstunek.

Głównym organizatorem zabawy na zakończenie karnawału była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku. 

obrazek

10.02.24. – Klubik Brzdąców

Dziś mieliśmy niezwykłą przyjemność poprowadzić zajęcia sensoryczne dla naszych najmłodszych uczestników! Zanurzyliśmy się w świat bodźców i doświadczeń, rozwijając każdy zmysł maluchów. Było kolorowo, interaktywnie i pełne uśmiechów!  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i rozwijanie zdolności naszych małych odkrywców!  Zajęcia prowadziła BAJKA – animacje dla dzieci.

obrazek

04.02.24. – Gminny Dzień Kobiet w Lgocie Wielkiej

4 lutego w Gminie Lgota Wielka odbył się Gminny Dzień Kobiet. Podczas uroczystości, życzenia wszystkim mieszkankom złożył Wójt Gminy Pan Jerzy Kotlewski. Imprezę uświetniły występy artystyczne Klubu Tańca Towarzyskiego „Etiuda”. W wykonaniu Justina Nems i Leny Borowiec publiczność zobaczyła m.in. tańce standardowe: walca angielskiego i walca wiedeńskiego. Następnie na scenę poproszono Martynę Zawiślak i Wiktorię Kucharską. Dziewczyny zaprezentowały kubańską cza czę i amerykańskiego jive. Instruktorami Klubu Tańca Towarzyskiego „Etiuda” są Państwo Katarzyna i Dawid Fiszer. Podczas uroczystości wystąpiła również Kinga Kipigroch, która od lat uczęszcza na zajęcia wokalne do Pani Violetty Ojrzyńskiej. Jest także laureatką „Szansy na sukces Eurowizja Junior” oraz „The Voice Kids”. Na zakończenie części artystycznej podano smakowity tort.

obrazek

28.01.24. – 32.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zakończył się 32. Finał Wielkie Pomocy. Na naszej scenie w koncercie finałowym zaprezentowali się: Zespół Wokalno – Instrumentaly „Tęczowe Nutki”, Julia Popiołek, Aleksandra Łągiewka i Oliwia Łągiewka,  ze Studia Wokalnego MDK, pary z Klubu Tańca Towarzyskiego Etiuda (Wiktor Witkowski i Maria Prośniak oraz Jan Adamczyk i Jeva Danylchuk, Wiktoria Kucharska, Joanna Kowalczyk, Patrycja Walicka i Michalina Walicka, Antoni Koziński i Julianna Sobieraj, Justin Nems i Lena Borowiec oraz Adam Różański i Martyna Zawiślak), Anna Baryła wraz z zespołem (Wiktor Andryszczak i Fabian Garkowienko) oraz zespół Musical Souls.

Ponadto w MDK odbywało się wiele atrakcji towarzyszących:

– pokaz Zwierząt Egzotycznych 

– pokazy sprzętu ratownictwa technicznego i medycznego przygotowane m.in. przez Państwową Straż Pożarną  w Radomsku, OSP Stobiecko Miejskie, OSP Bogwidzowy

– pomiar ciśnienia, cukru oraz porady dietetyka

– Komisarz Błysk z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku

– fotobudka Profe Studio

– loteria przygotowana  przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 7

– stoisko z gadżetami WOŚP

-stoisko WOPR Radomsko

  oraz

– Morsowanie i sauna z Morsami Radomsko

-Gramy z MOSIR-em: 12.30-18.00 TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ „Gramy z WOŚP”

MDK gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już od 30 lat, jednak żaden finał nie mógłby się odbyć bez wsparcia naszych sponsorów. W tym roku bardzo dziękujemy:
 
SPONSORZY:
1. Ardagh Metal Packaging Poland sp. z o.o w Radomsku
2. Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o
3. Firma „Met – Prim” Sp. z o.o. w Radomsku
4. Firma Handlowo – Usługowo – Produkcyjna „Nowbud – Klimczyk”
5. Firma „Euronet – Pan Jacek Majak
6. Hotel „PORTO” – Jan Skubisz
7. FRIGO LOGISTICsp z o. o.
8. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Radomsko
9. Bar „CLAUDIA” – Sebastian Koper
10. Pizzeria „FENIX”
11. Klubokawiarnia „SISCAKE”
12. Piekarnia „DZIEPÓŁĆ” Krzysztof Kempa
13. Piekarnia – BART – PIEK
14. Cukiernia HALINKA – Pan Rafał Romanowicz
15. Cukiernia Ania – Anna Płaszczyńska
16. Piekarnia – Pan Zbigniew Łyczko
17. Piekarnia, Cukiernia GOM – Państwo Małgorzata i Grzegorz Owczarek
18. Piekarnia Pan Grzegorz Trzeciak
19. Firma MILO Barbara i Longin Mickiewiczowie
 
WSPARLI NAS
1. Szpital Powiatowy Radomsko
2. Wolontariuszki Poczty Polskiej
3. MOSIR Radomsko
4. Bursa Szkolna Nr 1w Radomsku
5. Zespół Wokalno – Instrumentalny „TĘCZOWE NUTKI”
6. Studio Wokalne MDK
7. Zespół „MUSICAL SOULS”
8. Anna Baryła z zespołem (Wiktor Andryszczak, Fabian Garkowienko)
9. Studio Tańca Towarzyskiego „ETIUDA”
10. Profe Studio
11. Kolarsko – Biegowy Klub Sportowy Radomsko
12. Morsy Radomsko
13. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Radomsku
14. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
15. Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku
16. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kodrębie
17. Komenda Powiatowa Policji w Radomsku
18. ZHP – Radomsko
19. WOPR Radomsko
20. Pizzeria Bazylia – Państwo Monika i Paweł Zaremba
21. Gabinety Stomadent – Monika Pichit
obrazek

21.01.2024 – Turniej Szachowy

Już znamy wyniki V Turnieju Szachowego, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku 21.01.2024 r.
 
Oto wyniki:
Kat. Senior
1. Marek Duszkiewicz
2. Piotr Piaskowski
3. Grzegorz Plutecki
 
Kat. Młodzik
1. Nikodem Trzaskacz
2. Aleksy Żak
3. Maksymilian Wojciechowski
 
Kat. Junior
1. Daniel Michalski
2. Szymon Rybak
3. Jakub Feliński
 
Najmłodszymi zawodnikami V Turnieju Szachowego byli: Zosia Ferlińska i Marcel Pawlikowski.
obrazek

Jubileuszowy XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im.J.Różewicza

W Światowym Dniu Poezji rozpoczynamy przygotowania do Festiwalu 3xRóżewicz. Ogłaszamy jubileuszowy XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza.

Konkurs organizowany w ramach Festiwalu 3xRóżewicz jest dwuetapowy. Do udziału zapraszamy autorów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskiego tomu wierszy, wydanego drukiem bądź w formie elektronicznej.

Warunkiem uczestnictwa w pierwszym etapie konkursu jest przesłanie poprawnie wypełnionej karty zgłoszenia (stanowiącej załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz zestawu 5 wierszy własnego autorstwa (w czterech egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego), które nie były dotychczas publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach, na stronach internetowych ( z wyjątkiem prywatnych stron internetowych autora), e-bookach. Tematyka utworów jest dowolna. Utwory muszą być napisane w języku polskim.

Zgłoszenia w pierwszym etapie konkursu przyjmujemy do 7 czerwca 2024 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres Organizatora konkursu: Miejski Dom Kultury ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko, z dopiskiem „Konkurs poetycki”

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU

regulamin XV OKP im.J. Różewicza

obrazek

20.01.24 – Klubik Brzdąca

Dziś w Klubiku Brzdąców pełno radości i śmiechu! Maluchy uczestniczyły w zajęciach ogólnorozwojowych, które rozwijają ich zmysły. Kolorowe zabawy oraz różnorodne sensoryczne bodźce sprawiły, że każde dziecko mogło odkrywać świat w pełni. Atmosfera była niesamowita, a uśmiechy na buziach maluchów mówią same za siebie. Zajęcia prowadziła Karolina Tyl z BAJKA – animacje dla dzieci.

obrazek

17.12.23. – Turniej Szachowy

Dziś odbył się ostatni Turniej Szachowy w tym roku. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do gry 21 stycznia 2024 r.
 
W poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:
kat. młodzik
1. Szymon Rybak
2. Natalia Maciaszek
3. Aleksy Żak
kat. junior
1. Daniel Michalski
2. Krystian Klekot
3. Jakub Rogalski
kat. senior
1. Zygmunt Matyszewski
2. Jakub Radecki
3. Marek Duszkiewicz
 
Medale dla najmłodszego uczestnika/uczestniczki zdobyli Natalia Maciaszek oraz Marcel Nitecki.
obrazek

16.12.23. – Akcja „List do Świętego Mikołaja”

Mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w finale akcji „List do Świętego Mikołaja”. W ramach wydarzenia odbył się spektakl „Bałwankowa kraina” w wykonaniu Teatru Piccolo. Niezapomnianym momentem tego dnia był także sam Mikołaj, który osobiście rozdawał prezenty po zakończonym przedstawieniu. Akcję „List do Świętego Mikołaja” w naszym mieście organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku.

obrazek

13.12.23. -Konferencja PCPR

II Powiatowa Konferencja poświęcona problematyce dziecka krzywdzonego „Zauważ mnie! Pomóż mi! Dziecko w pieczy zastępczej”. Gościem specjalnym był dr Marek Michalak, rzecznik praw dziecka 2008-2018. Konferencję zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

obrazek

11.12.23. -Spotkanie wigilijne

„Cicha noc święta noc pokój niesie ludziom wszem …” Wigilijne spotkanie Klubu Złotej Jesieni oraz Złotej Nutki Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Dziękujemy Panu Prezydentowi Jarosławowi Ferencowi oraz Księdzu Kanonikowi Stanisławowi Sikorze za życzenia, modlitwę i wspólne kolędowanie. Ukłony dla Ady i Bartka Cieślika.

obrazek

10.12.23. – Podsumowanie projektu Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”

W niedzielne popołudnie Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” zaprosił radomszczańską publiczność na podsumowanie projektu „Wspieranie działań, imprez
i wydarzeń promujących spędzanie wolnego czasu bez używek”. Podczas imprezy
zaprezentowała się Grupa Taneczna „Ladies and Gentleman” oraz Zespół „Appassionata”
Na zakończenie podsumowania projektu wystąpiła Młodzieżowa Grupa Teatralna „Rekwizytornia Teatr” ze spektaklem „Laleczka” w reżyserii Anity Pawlak Zygmy.
obrazek

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – rozliczeni Sztabu

Siema!

Miło nam poinformować, że Sztab #5974 działający w MDK otrzymał rozliczenie tegorocznego finału WOŚP.  Wspólnie zebraliśmy 189 124, 84 zł.  Do zobaczenia za rok! 

obrazek

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zakończenie rejestracji

Siema!
Miło nam poinformować, że zakończyliśmy rejestrację wolontariuszy 32. Finału WOŚP. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tegoroczną imprezą Fundacja przyznała nam dodatkową liczbę miejsc.
 
Spotkanie organizacyjne z wolontariuszami odbędzie się 25 stycznia (czwartek) o godz. 15.00 w siedzibie MDK (sala kameralna).
 
Podczas spotkania będą wydawane identyfikatory oraz pakiety od Jurka Owsiaka.
obrazek

01-03.23. – Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny

Kawał dobrej harcerskiej roboty. Za nami Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL. DZIĘKUJEMY za te piękne trzy dni. Czuwaj! Do zobaczenia za rok.
 
Nagrodzenie w konkursie piosenki
 
Konkurs piosenki, kategoria: soliści
 
I miejsce Mateusz Śliskowski
II miejsce Wiktoria Śliskowska
III miejsce Jakub Ciesielski
 
Wyróżnienia: Sebastian Białecki i Natalia Pawlik
 
Konkurs piosenki, kategoria: harcerze i harcerze starci
 
I miejsce Podniebni
II miejsce Więcej niż 8
III miejsce 24 RDH Leliwa
 
Wyróżnienia: Iskry i 9DH
 
Konkurs piosenki, kategoria: wędrownicy i instruktorzy
 
I miejsce 25 RDHS Kotwicz
II miejsce Czwórka żeńska
III miejsce Elemelons
 
Wyróżnienia: Czarne melodie i 1RŚDW ZWiW
obrazek

30.11.23. -Jubileusz 20 – lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej

W czwartkowe przedpołudnie w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się Jubileusz 20 – lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej, utworzonych przez Oddział Terenowy Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w Radomsku.
 
W uroczystej gali uczestniczyli przedstawiciele władz, zaproszeni goście, przyjaciele, pracownicy, rodzice oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nie zabrakło także osób współpracujących od lat ze Stowarzyszeniem oraz instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami i zagrożonych wykluczeniem. Podczas imprezy został zaprezentowany wyjątkowy program artystyczny „Jeden dzień z życia WTZ w Radomsku – tak jest naprawdę”, w którym wystąpili wszyscy uczestnicy warsztatów oraz opiekunowie i pracownicy. Były kwiaty, podziękowania oraz moc życzeń na kolejne lata.
 
Jubileusz zakończył się smakowitym akcentem – pięknym tortem, który zachwycił nie tylko wyglądem, ale i wyśmienitym smakiem.
obrazek

24.11.23 – Festiwal Muzyczny im. Jerzego Semkowa „Maestro z Radomska”

Festiwal Muzyczny im. Jerzego Semkowa „Maestro z Radomska” powrócił do Miejskiego Domu Kultury. Tym razem w kameralnej odsłonie. Przypomnijmy, że w sobotę w naszej sali widowiskowej odbył się koncert inauguracyjny, wystąpiła Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Moniki Wolińskiej. Dziś o pracy dyrygenta opowiadała Ewa Izydorczyk – Grzelak, która na na co dzień pracuje m.in z Piotrkowską Orkiestrą Kameralną. Przez chwilę nasza publiczność przekształciła się nawet w mini orkiestrę, którą dyrygował nasz gość. Później widzowie obejrzeli film dokumentalny poświęcony patronowi festiwalu ” Jerzy Semkow”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych.

obrazek

19.11.23. – Turniej Szachowy

Zakończył się Turniej Szachowy rozgrywany w MDK.
 
Wyniki:
kat. młodzik:
I miejsce – Natalia Maciaszek
II miejsce – Nikodem Trzaskacz
III miejsce – Aleksy Zak
 
kat. junior
I miejsce – Daniel Michalski
II miejsce – Jakub Rogalski
III miejsce – Jakub Konsztat
 
kat. senior
I miejsce – Piotr Chybalski
II miejsce – Piotr Piaskowski
III miejsce – Łukasz Bubas
 
Gratulujemy!
obrazek

Utworzenie e-skarbony 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Chcesz grać razem z WOŚP w czasie 32. Finału WOŚP? Dorzuć się do eSkarbonki sztabu #5974 już dzisiaj! 

eSkarbonka to „wirtualna puszka”, dzięki której kwestujący mogą zbierać datki na rzecz WOŚP w Internecie, a darczyńcy mogą się do takiej zbiórki przyłączyć. 

Wpłata do eSkrbonki krok po kroku:

Korzystanie z eSkarbonek jest szybkie, proste i bezpieczne. Na stronie eSkarbonki

eskarbonka.wosp.org.pl/dominalici

należy wybrać kwotę darowizny i formę płatności (karta Mastercard lub PayU), wpisać swoje imię i adres email, zaakceptować regulamin i na koniec kliknąć „Wpłać”. Następnie użytkownik jest przekierowywany na odpowiednią stronę PayU (operatora płatności w eSkarbonkach), na której należy postępować zgodnie z instrukcjami.

Oprócz kart płatniczych, dostępne formy płatności to również przelew bankowy czy BLIK.

Po realizacji wpłaty darczyńca zostanie przekierowany z powrotem do eSkarbonki, gdzie wyświetli się osobiste podziękowanie od Jurka Owsiaka. Na stronie eSkarbonki pojawi się też informacja o wpłacie wraz z jej kwotą oraz imieniem darczyńcy.

eSkarbonka rozliczy się automatycznie 30 stycznia 2023 r. o godz. 23:59.

 

obrazek

04.11.23 – Klubik Brzdąca

Wspaniały powrót Klubiku Brzdąców!  W sobotni poranek spotkaliśmy się na zajęciach ogólnorozwojowych dla maluchów, a te są zawsze pełne radości i emocji. To doskonały sposób, aby dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nowe doświadczenia i spędzać czas z rówieśnikami. Zajęcia prowadziła BAJKA – animacje dla dzieci. 

obrazek

22.10.23 – Turniej Szachowy

Kolejny turniej szachowy za nami. Gratulujemy zwycięzcom.
 
Kat. Młodzik:
1. Miejsce: Nikodem Trzaskacz
2. Miejsce: Kamil Drzewowski
3. Miejsce: Oliwier Pietrzyk
 
Kat. Junior:
1. Miejsce: Krystian Klekot
2. Miejsce: Igor Gieroń
3. Miejsce: Mikołaj Wawrzyńczyk
 
Kat. Senior:
1. Miejsce: Piotr Cap
2. Miejsce: Marek Duszkiewicz
3 Miejsce: Piotr Piaskowski
obrazek

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Utworzenie Sztabu

Jest nam miło poinformować, że Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę, aby MDK utworzył Sztab 32. Finału WOŚP. 

Rejestracja on-line wolontariuszy rozpocznie się w połowie listopada. 

obrazek

27.08.23 – Rodzinny Piknik Ekologiczny „Segreguj, B(i)o warto!”

27 sierpnia w Parku Świętojańskim odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny „Segreguj B(i)o warto”. Jego głównym celem była edukacja na temat prawidłowego segregowania odpadów bio i zielonych oraz odpadów, które należy umieszczać w przydomowym kompostowniku. W programie imprezy znalazły się m.in.  Punkt informacyjny programu „Czyste Powietrze”, Punkt informacyjny Budżetu Obywatelskiego, Stoiska z rękodziełem. Dla najmłodszych odbyły się warsztaty plastyczne szyszkowe pająki przygotowane przez instruktorów MDK, a aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury zaprezentowali ekologiczny spektakl  pt. „Aladyn na ratunek światu”. Na koniec wystąpiły uczestniczki tegorocznej edycji The Voice Kids: Julia Kuś, Kinga Kipigroch i Kornelia Wożniak w koncercie „Gwiazdy The Voice Kids” oraz  Studio Piosenki GOK w Gidlach w Koncercie „Na ludową nutę”.

obrazek

23.08.23 -Kolorowa Lokomotywa

Podróżujemy Kolorową Lokomotywą. Odwiedziliśmy Pasieke w Lipce. Było słodko 
Dzieci mogły zapoznać się tam z historią pszczelarstwa i życiem pszczół, a także podejrzeć ich pracę „na żywo” w ulu pokazowym. Na warsztatach wykonywały też domek dla pszczół murarek. Tego dnia nie zabrakło też miodobrania i degustacji miodu przez uczestników projektu.
 
Projekt „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Projekt Łódzkiegop Domu Kultury.
obrazek

11.07.2023 – Warsztaty upcyclingowe Kolorowej Lokomotywy

Kolorowe woreczki powstawały podczas warsztatów upcyclingowych organizowanych przez Łódzki Dom Kultury w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku”. Warszataty, które miały na celu przybliżenie procesu przetwarzania wtórnego odpadów adresowane były do dzieci biorących udział w projekcie. Warsztaty realizowano z Fundacją Up-life.

Partnerem projektu  „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” jest  Miejski Dom Kultury w Radomsku.

Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi https://www.wfosigw.lodz.pl/

Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Grzegorz Schreiber

Więc

 

obrazek

09.07.23 – Artystyczny Rajd Rowerowy „Z Kulturą na Ramie”

9 lipca zabraliśmy Kulturę na Ramę i wspólnie z Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko wyruszyliśmy w plener! W Punkcie edukacyjnym Podświerk – Nadleśnictwo Radomsko na najmłodszych czekały różne animacje i warsztaty plastyczne, a dorośli mogli rozegrać mecz piłki nożnej. Na koniec odbyło się wspólne grillowanie. 

 

obrazek

03.07.23 – Kolorowa Lokomotywa -wycieczka

„Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” zabrała nas w niezwykłą podróż do Pasieka w Lipce. Dzieci wzięły udział w warsztatach podczas których dowiedziały się różnych ciekawostek o pszczołach, poznały pracę pszczelarza i degustowały miody. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę. Na koniec uczestnicy wykonali domek dla owadów. 
 
Projekt Łódzki Dom Kultury dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Łodzi.
 
Pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera.
obrazek

21.06.23 – Program z okazji Dnia Matki i Ojca

Z okazji Dnia Matki i Ojca Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zorganizowało 21 czerwca w MDK koncert „Dom – to My” w wykonaniu zespołu „Sonata 23”.

obrazek

18.06.23 – Turniej Szachowy

18 czerwca odbył się ostatni turniej szachowy w tym sezonie artystycznym w MDK. Dziękujemy za wspólną grę i gratulujemy zwycięzcom.

Nagrody otrzymali;
W kat. Młodzik:
1. Patryk Sekrecki
2. Nikodem Trzaskacz
3. Kacper Cygan
W kat. Junior:
1. Daniel Michalski
2. Ksawery Matusiak
3. Szymon Rybak
W kat. Senior:
1. Zygmunt Matyszewski
2. Piotr Piaskowski
3. Konrad Krupiński
 
Zapraszamy do gry w nowym sezonie.
obrazek
Plakat zapraszający do udziału w Turnieju Szachowym 18 czerwca 2023

15.06.23 – Zakończenie Roku Akademickiego

15 czerwca w sali tanecznej MDK Radomszczański Uniwersytet III Wieku uroczyście obchodził zakończenie roku akademickiego.  Zaprezentował się Chór Melodia i Sekcja Taneczna. 

obrazek

01.06.23 – Miejskie Obchody Dnia Dziecka

Zaczęło się od przekazania dzieciom klucza do miasta i kolorowej dziecięcej parady do Parku Świętojańskiego – Zagajnika u Skarzata. A potem szczudlarze i słodkości, fotobudka, wata cukrowa i popcorn, dmuchańce, warsztaty plastyczne i zajęcia sportowe, animacje i zabawy, bańki mydlane, malowanie twarzy i modelowanie baloników, pokaz sprzętu policyjnego, rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego i konkursu na najciekawsze przebrania, pokaz cyrkowy, występy dziecięcych zespołów, a przede wszystkim mnóstwo uśmiechu i doskonałego humoru – tak świętowaliśmy tegoroczny Dzień Dziecka. Organizatorzy: Miasto Radomsko, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku. Zerknijcie w fotorelację

obrazek

28.05.23 – Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 UTW

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” 28 maja 2023 r. świętował uroczyste zakończenie roku akademickiego 2022/2023 r. Sprawozdanie z działalności przedstawiła Prezes dr Anna Kapuściarek. Imprezę wzbogaciły występy artystyczne nie tylko muzyczne i taneczne, ale także teatralne. Specjalnie na zakończenie roku Studenci Uniwersytetu przygotowali spektakl „Sanatorium”
na podstawie dramatu „Ożenek” Mikołaja Gogola, okraszony wierszami Wisławy Szymborskiej.
Wyboru tekstów i wierszy do spektaklu dokonała Anna Rakowska, która jest też autorką scenariusza i reżyserką spektaklu.
Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Prezydenta Miasta Radomska Pani Małgorzata Kańska – Kipigroch, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Radomsku Pan Tomasz Kornacki,
W imieniu poseł na Sejm RP Anny Milczanowskiej była Pani Edyta Sapis – Drozdek
oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Pan Krzysztof Zygma.
 
Projekt sfinansowany ze środków UM w Radomsku
obrazek
Skip to content