Miejski Dom Kultury
w Radomsku

Rozpoczyna się w


13 Kwiecień 2025

17:00

POP OPERA – od opery do musicalu

Najpiękniejsze arie operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali wykonane na żywo przez wyjątkowy “band” pod przewodnictwem dr Bogny Dulińskiej. Śpiewa Krzysztof Knapczyk wraz z solistami Teatrów Muzycznych i Operowych, a całość dodatkowo zostanie wzbogacona tanecznie przez naszych artystów i… gościa specjalnego!

 Zapraszamy na wspaniały koncert, w którym muzyka klasyczna zabrzmi jak największe hity z list przebojów, a hity z list przebojów zaśpiewane zostaną jak wielkie arie operowe! 

Podczas koncertu „Pop Opera – Od Opery do Musicalu” publiczność będzie mogła wysłuchać m.in.: 

„Parla più piano” – motyw z Ojca Chrzestnego

„Twój śpiew” – z Love Never Dies (Andrew Lloyd Webber)

„Czardasz Maricy” – z operetki Hrabina Marica (Emmerich Kálmán)

„O mio babbino caro” – z opery Gianni Schicchi (Giacomo Puccini)

„Libiamo (Niech wino)” – z opery Traviata (Giuseppe Verdi)

Taniec – solo gościa specjalnego

„Ocalić od zapomnienia” – Marek Grechuta

„Usta milczą, dusza śpiewa” – z operetki Wesoła Wdówka (Franz Lehár)

„I Dreamed a Dream (Wyśniłam sen)” – z musicalu Les Misérables

„Torna a Surriento” – pieśń neapolitańska

„Pieśń o Wilji” – z operetki Wesoła Wdówka (Franz Lehár)

„Duet kotów” – Gioachino Rossini

„Gdybym był bogaczem” – z musicalu Skrzypek na dachu

„When I’m 64” – The Beatles

PRZERWA

„What a Wonderful World” – Louis Armstrong

„La donna è mobile” – z opery Rigoletto (Giuseppe Verdi)

„Memory” – z musicalu Cats (Andrew Lloyd Webber) – po polsku

„Nessun Dorma” – z opery Turandot (Giacomo Puccini)

„New York, New York” – z repertuaru Franka Sinatry

„Mi chiamano Mimi” – z opery La Bohème (Giacomo Puccini)

„Shallow” – z filmu A Star is Born – po polsku

„Kołysanka” – autorski utwór Krzysztofa Knapczyka

„Parostatek” – Krzysztof Krawczyk

„You Raise Me Up” – Josh Groban – po polsku

„My Way” – Frank Sinatra – po polsku

„Time to Say Goodbye” – Andrea Bocelli i Sarah Brightman

Dodatkowo przygotowaliśmy “perełki” polskiej muzyki, które umiejętnie wplecione w fabułę koncertu tworzą nietuzinkowy spektakl muzyczny.

Nie zabraknie również duetów z innymi artystami oraz autorskich utworów Krzysztofa Knapczyka, w tym wzruszających ballad. 

Krzysztof Knapczyk – aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu „Queen Symfonicznie”, „The Beatles Symfonicznie”oraz grupy „A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors”, która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową. 

Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób – z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę „pod strzechy” – odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, „lekkich” aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.

 Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny „Opera na ulicy”, z którym odwiedził m.in. Rzym, Amsterdam, Paryż, Nowy Jork, Ateny i Berlin.

Bilety: BILETYNAKupbilecik

______________________________________________________________

Więcej na stronie: https://krzysztofknapczyk.pl/pop-opera-bilety

 Kontakt w sprawie biletów zbiorowych (min.10 biletów): 

kontakt@krzysztofknapczyk.pl,  tel. kom. +48 793-391-767

obrazek
Skip to content