25 Sierpień 2024

Sztuka wokół ziemi - program Kultura - Interwencje. Edycja 2024

Zbliża się podsumowanie edukacyjno – artystycznego projektu „Sztuka wokół ziemi”. Przez pięć dni dzieci tworzyły prace plastyczne oraz ćwiczyły scenki do spektaklu. Efekty zostaną zaprezentowane w czasie niedzielnego „Finału nie z tej ziemi”.

„Antek, Jagna, Maciej czyli Chłopi w Radomsku” – spektakl będący efektem warsztatów teatralnych „Łączy nas tradycja”. To impresja inspirowana „Chłopami” Władysława Reymonta. Ma na celu ukazać takie tematy jak: motyw ziemi i jej przemian w kontekście pór roku, cykl natury, przemijanie i odradzanie się; ziemia jako karmicielka człowieka, szacunek i wdzięczność wobec płodów rolnych i pracy człowieka, który te ziemię pielęgnuje i uprawia; zależność człowieka od natury i konieczność życia z nią w harmonii, obowiązek dbania o ziemię jako rodzicielkę plonów zapewniających byt człowiekowi.

„12 twarzy Mokoszy”wystawa to efekt pracy sekcji plastycznej, podsumowanie warsztatów plastycznych „Portrety Matki Ziemi”. Ekspozycja dwunastu wielkoformatowych dzieł grupy plastycznej. Towarzyszyć będzie pokazowi impresji zrealizowanej przez sekcję teatralną.

Uroczysty „Finał nie z tej ziemi” odbędzie się 25.08 godz.10.30

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2024”