Miejski Dom Kultury
w Radomsku

ARTRA - Plastyka

Grzegorz Ojrzyński

obrazek

Grzegorz Ojrzyński – urodzony i mieszkający w Radomsku – polski artysta fotograf.
Członek
nadzwyczajny, członek rzeczywisty i Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej  (AFRP).
Członek Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej Art Fokus 13
Członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

Związany z radomszczańskim środowiskiem fotograficznym, mieszka i pracuje w Radomsku – fotografuje od końca lat 70-tych XX wieku. Od 2009 roku zajmuje się fotograficzną twórczością artystyczną. Szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje fotografia krajobrazowa, fotografia przyrodnicza (kwiaty, owady, zwierzęta, ptaki), makrofotografia, fotografia ludzi (m.in. w krajobrazie), fotografia portretowa oraz fotografia ślubna.

W 2011 roku został przyjęty w poczet członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, w 2012 roku został członkiem grupy fotograficznej Pictorial Team. W tym samym roku został członkiem nadzwyczajnym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. W 2014 roku został członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. W 2014 roku był współzałożycielem  Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej Art Fokus 13, w której pełnił funkcję prezesa Zarządu – obecnie jest sekretarzem w Zarządzie AF 13.

Grzegorz Ojrzyński jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych oraz poplenerowych. Jego fotografie były prezentowane na wielu wystawach pokonkursowych – na których otrzymywały wiele nagród, wyróżnień, dyplomów i listów gratulacyjnych. W 2013 roku został przyjęty w poczet członków rzeczywistych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców i uhonorowany tytułem Artysty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP). Decyzją Komisji Kwalifikacji Zawodowych Fotoklubu RP, otrzymał dyplom potwierdzający kwalifikacje do wykonywania zawodu artysty fotografa, fotografika (legitymacja nr 360).

 

Prace Grzegorza Ojrzyńskiego zaprezentowano w Almanachu (1995–2017), wydanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. W 2018 roku został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

obrazek

Wystawy indywidualne:


– luty 2014r. „W poszukiwaniu ciszy” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku
– kwiecień 2015 r. „ U Pana Boga w ogródku” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w   Radomsku
Luty 2016r.  “Pejzaż zwyczajny-niezwyczajny” w Galerii Po Schodkach w Janowie
– Luty 2016 Wystawa “Pejzaż zwyczajny-niezwyczajny” w Galerii Po Schodkach w Janowie
Kwiecień 2017r.  „Rozmowa z Górami” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku
– Październik 2017 Wystawa „
NATURA„ w Galerii NOWA Łódzkiego Domu Kultury
– L
ipiec      2019r.  „ŚWIATŁO” w Galerii FOCUS w Jeleniej Górze
– Styczeń   2020r.   „NATURA” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku
– Marzec    2020r.  „ŚWIATŁO” w Muzeum Regionalnym w Radomsku
– Czerwiec 2020r.  „ŚWIATŁO” w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.

Skip to content