Miejski Dom Kultury
w Radomsku

ARTRA - Literatura

Elżbieta Stępień

obrazek

Elżbieta Stępień ur. 07.11.1966 r. w Radomsku. Pochodzi z malowniczego Strzałkowa obecnie mieszkanka Radomska. Debiutowała na łamach Gazety Radomszczańskiej. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów w dziedzinie poezji i prozy. Członek Zrzeszenia Literatów Polskich w Chicago. W latach 2002-2003 prowadziła Grupę Literacką PONAD działającą w MBP w Radomsku.

obrazek

Nagrodzona między innymi nagrodą główną w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O pióro Reymonta” (2005). Laureatka I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Ks. Jerzego Popiełuszki „Cena Miłości Ojczyzny”(2009) oraz II i III miejsca w konkursie:„Natura moich okolic” (2002), (2014) w Zielonej Górze.

Jej wiersze i opowiadania można znaleźć w licznych antologiach pokonkursowych oraz zbiorach wydawanych przez Stowarzyszenie Literackie PONAD, Fundację Inicjatyw Kulturalnych, Aktywne Centrum Edukacji.

Pasjonatka wspierania twórczości literackiej dzieci. Opracowała zbiór utworów literackich pt. „Dzieci piszą” (2005) wyd. FIK. Prowadzi literackie warsztaty twórcze dla dzieci,młodzieży i dorosłych.

Publikacje

Tomik pt.„Okno z widokiem na duszę” (2011)

Tomik pt. „Mówię do mgły” wyd. FIK (2016)

Współautorka książki charytatywnej pt. „Gwiezdne marzenia” wyd. Sofijka (2017)

Powieść pt. „Ta kobieta” wyd. WLBP (2018)

Powieść dla dzieci pt. „Wszystko się może zdarzyć” wyd. WLBP (2019)

Współautorka książki pt. „Wielcy Polacy, którzy ratowali świat” wyd. Fundacja Sofijka i

SPAD (2019)

Powieść „Śladami przeznaczenia” z cyklu „Czego nie wiesz o Aniołach” wyd. WLBP (2020)

Książka pt. „Opowieści Małej Gwiazdeczki” wyd. WLBP (2020)

Skip to content