Miejski Dom Kultury
w Radomsku

08.03. – koncert „Z Tobą na zawsze”

obrazek

10.03. – koncert „Wino, kobiety i śpiew dla mężczyzn…”

obrazek

11.02.24. – Tribute to ZBIGNIEW WODECKI – koncert

Na zakończenie ferii wspólnie z Miastem Radomsko zaprosiliśmy radomszczańską publiczność na koncert utworów Zbigniewa Wodeckiego. „Tribute to Zbigniew Wodecki” to blisko 90 min znakomitych muzycznych aranżacji przebojów wielkiego artysty. Na scenie MDK wystąpili młodzi muzycy – zespół KONIE  – w składzie: Kacper Siekirka  (gitara/wokal), Krzysztof Wende (perkusja), Piotr Zygma (bas), Franciszek Derkowski (gitara), Paweł Ramilowski (piano), Gabriela Matuszewska (saksofon).

 

 

obrazek

10.02.24. – Potańcówka z Radomszczańską Kapelą Podwórkową

25-26.01.24-Koncert Karnawałowy Solistów Orkiestry Wiedeńskiej z Grażyną Brodzińską

2 koncerty, ponad 800 widzów, liczne bisy i fenomenalni Grażyna Brodzińska oraz Orkiestra Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Koncert Karnawałowy z najpiękniejszymi utworami muzyki klasycznej ponownie zagościł na scenie widowiskowej MDK. Dziękujemy!

 

 

20.01.24. – Kolędowanie z seniorami

Zgodnie z naszą tradycją kolędy można śpiewać do 2 lutego. I u nas dziś wielkie kolędowanie z Radomszczański Uniwersytet III Wieku. Wystąpiły chóry z Radomska, ale też z okolicznych miejscowości. Dziękujemy. To było piękne przedpołudnie.

obrazek

14.01.24 – „O sole Italiano”

W niedzielny wieczór artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosili radomszczańską publiczność do niezwykłego świata operowej baśni. „O sole Italiano” w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego i choreografii Beaty Brożek-Grabarczyk przeniosło widzów do karnawału w Wenecji i słonecznego Neapolu. Dekoracje, kostiumy i bogaty repertuar wypełniony dziełami Belliniego, Donizettiego, Pucciniego, Rossiniego, Leoncavalla stworzyły niezapomnianą atmosferę. Wieczór dopełniły uwertury do „włoskich” operetek Johanna Straussa „Karnawał w Rzymie” i „Noc w Wenecji”. W ostatniej części zabrzmiały słynne pieśni neapolitańskie. Kierownictwo muzyczne objął dyrygent i kompozytor, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi, Maestro Rafał Janiak.

obrazek

11.01.24. – Kolędy i pastorałki

U nas nadal świątecznie i nastrojowo! W czwartkowe zimowe po południe w sali widowiskowej odbył się koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Nieetatowej Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

obrazek

07.01.24. – Koncert Kolęd pt. „Kolędy to część naszej kultury”

W niedzielne popołudnie Chór Seniora Romantica działający w MDK zaprosił radomszczan na  koncert kolęd pt. „Kolędy to część naszej kultury”. Publiczność usłyszała te znane i te mniej popularne utworu. Chór występuje pod kierunkiem Jana Mielczarka. 

obrazek

31.12.23. – Sylwester

Pióropusze, kankan, rewia… W ostatni wieczór Starego Roku Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprosił na koncert sylwestrowy pt. „Muzyczne fajerwerki. Światowe przeboje muzyki latynoskiej, francuskiej i włoskiej”.Wystąpili artyści Polskiej Opery Kameralnej „Arena” (Karolina i Michał Jopek, Alejandrina Vazquez, Pepe Diaz, Lesław Białecki), a w kolorowych, egzotycznych strojach zatańczyli artyści BognaBand i Dance quartet.

Koncert poprowadził i również zaśpiewał znakomity tenor Dariusz Stachura.W programie znalazły się największe przeboje muzyki latynoskiej, francuskiej i włoskiej oraz pokazy taneczne (m.in. kankan, tańce latynoskie). 

obrazek

19.12.23. – Koncert „Pod skrzydłem anioła”

Nasi goście śpiewali dziś o szczęśliwym dniu. I taki też był. Dzięki nim. Na naszej scenie wystąpili studenci łódzkiej Akademii Muzycznej im. G.i K.Bacewiczów. Koncert „Pod skrzydłem anioła” zorganizowaliśmy wspólnie z Fundacją Inicjatyw Kulturalnych.

obrazek

14.12.23. – Koncert „Kolędo nasza leć”

„Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi…”a u nas rozchodził się dziś baaardzo głośno. A wszystko za sprawą Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku i ich przyjaciół. Koncert „Kolędo nasza leć” jednoczył, integrował i wpisywał się w oczekiwanie na Boże Narodzenie…

obrazek

08.01.24. – Kolędowanie z Chórem Seniora „Złota Nutka”

Klub Złotej Jesieni oraz Chór Złota Nutka zaprosili na wspólne kolędowanie. Śpiewający i grający seniorzy  zaprezentowali radomszczańskiej publiczności znane i mniej znane kolędy i pastorałki. 

obrazek

13.04. – QUEEN SYMFONICZNIE

13 kwietnia 2024 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE po raz pierwszy w swojej ponad 10-letniej historii wystąpi w Radomsku! Repertuar klasyków rocka nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom symfonicznym. Zapraszamy w sobotę 13 kwietnia 2024 do MDK przy ul. Brzeźnickiej 5. Początek koncertu o 19:00

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od ponad 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 350 dotychczasowych koncertach pojawiło się ponad 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu “Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018.

To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty, Sebastiana Machalskiego, wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.

 
Bilety w przedsprzedaży od 149 zł dostępne w sieciach:
 
Ticketmaster/Eventim/Kupbilecik/Ebilet/Biletyna.
 
oraz w Kasie MDK
obrazek

10.12.23. – Koncert Darek Maleo Malejonek wraz z gośćmi

Tydzień kończymy baaardzo muzycznie. Na naszej scenie wystąpił Darek Maleo Malejonek współtwórca takich grup jak 2TM23, czy Maleo Reggae Rockers. A w jego zespole dziś u nas T.ETNO Tomasz Drozdek, radomszczanin, artysta, świata obywatel. Poza tym zagrali i zaśpiewali Tomasz Mackiewicz, Anna Mona Grzymkowska, Kacper Popek. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.
 
Koncert odbył się w ramach projektu „Ku pokrzepieniu serc”.

Organizator:  Fundacja Muzyka Świata

Projekt dofinansowano ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

wejściówki w Kasie MDK

obrazek
obrazek

25.11.23 – Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego

To piękny wieczór z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego. Koncert był kolejnym akcentem obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do wspólnego świętowania zapraszali z naszej sceny poseł Anna Milczanowska i marszałek senior Antoni Macierewicz. Zespół zabrał nas w muzyczną podróż przez style i epoki. A na koniec na widzów czekała słodka niespodzianka. Urodzinowy tort..

obrazek

18.11.23. – Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

I tak właśnie zaczął się Festiwal Muzyczny im. Jerzego Semkowa. Na naszej scenie Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Moniki Wolińskiej. Świętu muzyki patronuje wielki artysta, dyrygent, świata obywatel ale dla nas przede wszystkim Radomszczanin – Jerzy Semkow, Odszedł w 2014 roku, ale pozostał w naszej pamięci i wspomnieniach. Tym bardziej szczególnie ważnym gościem festiwalu, jest żona maestro pani Colette Semkow, która dziś zasiadła również wśród naszej publiczności. Organizatorem I Festiwalu Muzycznego im Jerzego Semkowa „Mestro z Radomska” jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych. Koncert w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury poprowadził Jacek Łęski.

obrazek

13.11.23. – „Nasza droga do Niepodległej” – koncert Chóru Seniora MDK „Romantica”

Klub „Złotej Jesieni” Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zaprosił dziś w ramach zajęć na koncert pt. „Nasza droga do Niepodległej” w wykonaniu Chóru Seniora „Romantica” MDK.

obrazek

11.11.23. – „Sarmacka duma i muzyczne pejzaże ludowe” – koncert

Dziękujemy Państwu za ten wieczór. Radośnie i z przytupem kończymy piękny, świąteczny dzień. Koncert „Sarmacka duma i muzyczne pejzaże ludowe” porwał naszą publiczność. Wspólnie śpiewaliśmy piękne tradycyjne pieśni. Oklaskom i bisom nie było końca. Na naszej scenie wystąpiła Polska Opera Kameralna „Arena”

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

obrazek

06.11.23. – „Wolna i Niepodległa” koncert Chóru Seniora MDK „Złota Nutka”

Występem Chóru Seniora MDK „Złota Nutka” rozpoczęliśmy Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Na koncert pt. „Wolna i Niepodległa” w ramach zajęć zaprosił Klub „Złotej Jesieni”

obrazek

10.11. 23- Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Piosenką uczcijmy Niepodległą”

W MDK zakończyliśmy Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Piosenką uczcijmy Niepodległą” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku. Sala kameralna tętniła energią a rodzice, nauczyciele i przyjaciele zgromadzeni na widowni nie kryli swojego entuzjazmu. Kolorowe stroje i uśmiechnięte twarze maluchów świadczyły o tym, że każdy uczestnik włożył mnóstwo pracy w przygotowanie swojego występu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

obrazek

13.10. 23- koncert Dominika Żulickiego

W piątek 13 października o godzinie 19.13 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpił radomszczański bard Dominik Żulicki. W trakcie koncertu artysta promował swoją płytę „Gdy nadejdzie czas”. Brawo Dominik!

obrazek
Plakat zapraszający na koncert Dominika Żulickiego "Gdy nadejdzie czas"

30.09.23. – Koncert Papieski „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku w sobotnie popołudnie 30.09.2023 r. miał miejsce koncert „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności” w wykonaniu Zespołu „Syjon” z Bełchatowa.
 
W czasie koncertu zostały przywołane słowa św. Jana Pawła II z Pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny, a zespół wykonał utwory nie tylko znane z pielgrzymek, ale także swoje autorskie utwory.
 
Wśród zaproszonych gości na koncercie m.in. byli: Marszałek Senior Antoni Macierewicz oraz Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska.
obrazek

29.09.23 – koncert Cafe Bodo

A w MDK „Cafe Bodo” czyli koncertowy wieczór w klimacie lat 20 i 30 XX wieku. Niezapomniane widowisko z największymi przedwojennymi przebojami wykonali artyści współpracujący z Fundacją Canto Pro Classica.

obrazek

Koncert Ewy Urygi przełożony

obrazek

Informujemy, że koncert Ewy Urygi został przełożony na 5 maja 2024. W sprawie biletów prosimy o kontakt z Kasą MDK: 519 144 508

20.08.23 – Koncert: Grażyna Łobaszewska z zespołem

Koncert Grażyny Łobaszewskiej na jej 50-lecie działalności artystycznej był niezapomnianym przeżyciem.
Grażyna Łobaszewska śpiewała z pasją i emocją, a jej talent poruszał każdego. Nie tylko wykonywała utwory napisane specjalnie dla niej przez wielkich polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także prezentowała swoje własne, niezapomniane interpretacje standardów jazzowych i muzyki gospel. To było wyjątkowe spotkanie z muzyką, prawdą i kunsztem wykonawczym, który zawsze wyróżniał Grażynę Łobaszewską. Publiczność była zafascynowana, wzruszona, a jednocześnie pełna radości.
 
Grażyna Łobaszewska na swoje 50-lecie działalności artystycznej podarowała nam niezapomniany wieczór.
obrazek

15.08.23 VOŁOSI – koncert z okazji Dnia Wojska Polskiego

Energia i niesamowite brzmienia instrumnentów smyczkowych. Taki był koncert zespołu VOLOSI zorganizowany przez Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku z okazji Dnia Wojska Polskiego.

Polska grupa VOŁOSI jest fenomenem na światowej scenie muzycznej. Powstała w
wyniku niespodziewanego spotkania tradycyjnych i współczesnych artystów w samym
sercu polskich gór. Ich opierający się na dialogu styl muzyczny łączy w sobie elementy
rocka, jazzu, muzyki filmowej, ambientu, world.
Zagrali ponad 850 koncertów na całym świecie, byli gośćmi najważniejszych sal
koncertowych i festiwali. Ich koncerty były transmitowane przez BBC, WDR3, Polskie
Radio 2 i 3, O1 oraz Koreańską stację MBC.

obrazek

12.08.23 – Koncert finałowy warsztatów muzycznych z P.Pacanem, P.Zygmą, P.Chobot i A. Baranem

Za nami finałowy koncert uczestników warsztatów muzycznych. Podczas tygodniowych zajęć młodzi adepci muzyki przygotowywali się pod czujnym okiem instruktorów. Warsztaty w czterech grupach
poprowadzili: Pola Chobot -,vokal, Adam Baran – gitara, Przemek Pacan – perkusja, Piotr Zygma – gitara basowa. Na zakończenie koncertu dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Krzysztof Zygma wręczył wszystkim uczestnikom warsztatów pamiątkowe dyplomy. (12.08.2023)
obrazek

SERAFIŃSKA & BAUER SHOW

W ostatnią niedzielę lipca w Parku Świętojańskim odbył się wakacyjny piknik w plenerze. Tym razem dla radomszczańskiej publiczności wystąpił zespół muzyczny
Serafińska & Bauer Show, zapoczątkowany przez dwoje wokalistów – Anię i Pawła, którzy
do współpracy zaprosili pianistę i pedagoga muzycznego Pawła Filipka. Wokaliści Ania
i Paweł mają na swoich muzycznych kontach udział w programach muzycznych takich jak: The Voice of Poland, „Szansa na sukces” i „Bitwa na głosy”.
W wykonaniu tego wspaniałego Trio radomszczanie mogli usłyszeć miedzy innymi takie utwory jak: „Hi Fi”, „Lubię być z nią”, „Meluzyna”, „Jak nie my to kto” czy „Pocałuj noc”.
obrazek

23.07 – Koncert Kapel

Koncert Kapel. "Grupa Romana " i "Radomszczańska Kapela Podwórkowa"

W niedzielne popołudnie w Parku Świętojańskim odbył się kolejny wakacyjny piknik
w plenerze, zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Radomsku. 23 lipca, przy pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła Radomszczańska Kapela Podwórkowa oraz Częstochowska Kapela Biesiadna „Grupa Romana”.
Obie kapele zaprosiły radomszczan do wspólnego śpiewu i porwały do wspaniałej zabawy.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

30.06.23 – Koncert Muzyki Kameralnej „Łódzcy Kompozytorzy”

To był niezwykły wieczór. Dziękujemy Fundacja Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku za tę muzyczną podróż. W koncercie „Łódzcy Kompozytorzy” wystąpili: Anna Wróbel (wiolonczela), Agnieszka Michalska (fortepian), Paweł Pawlik (fortepian), Szymon Telecki (skrzypce), Konrad Derlatka (baryton). W programie znalazły się utwory G. Bacewicz, A. Tansmanna, P. Kleckiego i Z. Szostaka. Koncert poprowadziła Maria Markiewicz.

obrazek

24.06.23 – Radomszczańskie Spotkania Integracyjne i Noc Kupały

XXIV Radomszczańskie Spotkania Integracyjne połączone z Nocą Kupały dobiegły końca. Warsztaty sensoryczne, plecenia wianków i białego śpiewu, to na początek dzisiejszej imprezy.
 
Następnie występy: Koła Osób Niepełnosprawnych MDK Radomsko, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zespołu Wokalno – Instrumentalnego „Tęczowe Nutki”, Straży Pożarnej w Radomsku i Komedy Powiatowej Policji w Radomsku, uczestników warsztatów „Białego śpiewu” oraz Klubu RSB „Nokaut” Radomsko.
 
Muzycznie i z przytupem zaprezentowała się gwiazda wieczoru – Skorusa. Imprezę zakończyliśmy wspólnym puszczaniem wianków na stawie.
Podczas spotkania prowadzona była zbiórka dla Lenki Moras.
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wykonawcą, sponsorom i współorganizatorom oraz radomszczańskiej publiczności.
 
PATRONAT NAD IMPREZĄ OBJĘLI:
Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc
Starosta Powiatu Radomszczańskiego Pani Beata Pokora
 
SPONSORZY:
Miasto Radomsko
Powiat Radomszczański
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o w Radomsku
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Radomsku
FHUP „NOWBUD – KLIMCZYK” JOANNA TERESZKIEWICZ, BŁAŻEJ TERESZKIEWICZ Spółka Jawna w Radomsku
Cordis Logistics Sp. z o.o.
Zakład Przetwórstwa Mięsnego “Gaik” – Pan Andrzej Gaik
Piekarnia Pana Grzegorza Trzeciaka
Klub 11 i 1
 
WSPÓŁORGANIZATORZY:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Radomsku
-Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Radomsku
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku
Wspólnota „Betel” w Radomsku
Państwowa Straż Pożarna w Radomsku
Komenda Powiatowa w Radomsku
Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Biedroneczka” w Radomsku
obrazek

09.06.23 – XXII Radomszczańskie Dni Rodziny

Częstochowski zespół „Impast” zaprosił w ramach XXII Radomszczańskich Dni Rodziny do wysłuchania koncertu autorskiej poezji śpiewanej „Bliżej Piękna – sztuka dla wszystkich”.
 
Koncert odbył się w ramach projektu MKiDN „Kultura Dostępna 2023”
obrazek

26.05 – Program artystyczny PP nr 9

26.05 - Program artystyczny PP nr 9

Dzień  Matki i Ojca to najpiękniejsze i wyjątkowe święta w roku. 26 maja w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się program artystyczny w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 9 w Radomsku „Wspaniałych rodziców mam”. W tym szczególnym dniu przedszkolaki słowem i piosenką  wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla swoich ukochanych rodziców.

25.05.23 – Koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi z okazji Dnia Matki

Z okazji Dnia Matki w MDK wystąpiła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Publiczność bawiła się przy przebojach muzyki popularnej m.in. Franka Sinatry, Jerzego Połomskiego, Elvisa Presleya, Marka Grechuty czy Jerzego Połomskiego. Na koncert zaprosili: Komendant Powiatowy Policji w Radomsku Jarosław Knapik, Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora, Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, Wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Krzysztof Zygma. (25 maja 2023)

obrazek

21.05 Koncert Galowy Laureatów Mikrofon 2023

21.05 Koncert Galowy Laureatów Mikrofon 2023

W niedzielne popołudnie w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się Koncert Laureatów Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2023”.
Dziękujemy młodym wokalistkom i wokalistom za piękny koncert, gratulujemy. Na zakończenie wystąpiły uczestniczki 6. edycji programu The Voice Junior: Julia Kuś, Kornelia Woźniak oraz Kinga Kipigroch. Poniżej wyniki konkursu:


PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Oceniającej uczestników Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2023” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w dniu 19 maja 2023 roku.
Komisja w składzie:
– Włodzimierz Knaś – przewodniczący
– Wojciech Pachuta
– Paweł Zagaj
po wysłuchaniu wokalistów w dwóch kategoriach przyznała:
w kategorii kl. I – III ( 27 wykonawców)
I miejsce – Kornelii Włuce z Kamieńska
II miejsce – Amelii Bok z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
III miejsce – Adamowi Saternusowi z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
Wyróżnienia otrzymali:
– Franek Bartnik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach
– Julian Cudak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach
– Lena Sterczewska z Woli Wiewieckiej
– Natalia Marczak z Zespołu „Tacy Nie Inni” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
Nagrodę Specjalną – czyli udział w koncercie podczas Dni Radomska otrzymuje Kornelia Włuka
z Radomska
w kategorii kl. IV – VI – (20 wykonawców)
I miejsca – Julii Popiołek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Radomsku
II miejsce – Aleksandrze Ziębie z Radomska
III miejsce – Amelii Nićce z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
Wyróżnienia otrzymali:
– Lena Figler z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach
– Maja Tona z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulmierzycach
Nagrodę Specjalną – czyli udział w koncercie podczas Dni Radomska otrzymują: Julia Popiołek
oraz Aleksandra Kowalczyk


Fundatorami nagród są:
– Miasto Radomsko
– Powiat Radomszczański
– Miejski Dom Kultury w Radomsku.


PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Oceniającej uczestników Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2023” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w dniu 20 maja 2023 roku.
Komisja w składzie:
– Włodzimierz Knaś – przewodniczący
– Krzysztof Zygma
– Mirosław Zawadzki
po wysłuchaniu wokalistów w dwóch kategoriach przyznała:
w kategorii kl. VII – VIII ( 3 wykonawców)
I miejsce – Annie Sobkowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 16 w Legnicy
II miejsce – Julii Kaźmierskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
III miejsce – Mateuszowi Śliskowskiemu vel Śliski z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim
Nagrodę Specjalną – czyli udział w koncercie podczas Dni Radomska otrzymują:
– Anna Sobkowicz
– Julia Kaźmierska
– Mateusz Śliskowski vel Śliski
w kategorii kl. Ponadpodstawowe ( 10 wykonawców)
I miejsce – Wiktorii Śliskowskiej z I liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
II miejsce – Zuzannie Koch z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
III miejsca – Laurze Grabarczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie
Wyróżnienia otrzymali:
– Michał Makowski z Łodzi
– Aleksandra Saj ze Szkoły Muzycznej „YAMAHA” w Częstochowie
Nagrodę Specjalną Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Pana Krzysztofa Zygmy otrzymuje Katarzyna Marczak z Zespołu „Tacy Nie Inni” z Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku
Nagrodę Specjalną – czyli udział w koncercie podczas Dni Radomska otrzymują:
– Wiktoria Śliskowska
– Michał Makowski

Fundatorami nagród są:
– Miasto Radomsko
– Powiat Radomszczański
– Miejski Dom Kultury w Radomsku.

12.03. – „Czerwone róże dla Ciebie Niosę Dziś”

„Czerwone róże dla Ciebie Niosę Dziś” to kolejny program artystyczny dedykowany wszystkim Paniom. W wypełnionej po brzegi sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku wystąpił Radomszczański Chór Seniorów „Romantica” pod kierunkiem
Jana Mielczarka. W trakcie spotkania wybrzmiały najpiękniejsze utwory o kobietach i dla kobiet. Imprezę uatrakcyjniły występy solistów i duetów przeplecione recytacją.
W spotkaniu wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Radomska Pani Małgorzata Kańska – Kipigroch oraz radny sejmiku województwa łódzkiego Pan Marek Mazur.
Tym pięknym i wyjątkowym koncertem zakończyliśmy w Miejskim Domu Kultury obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.
obrazek

11.03 Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

11 marca zapraszamy o godz. 17.00 na Spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie m.in. wykład i minimusical. 

Sala kameralna, wstęp wolny. 

obrazek

12.03 Koncert „Czerwone Róże dla Ciebie Niosę Dziś

Radomszczański Chór Seniorów Romantica pod kierownictwem Jana Mielczarka zaprasza na koncert ph. „Czerwone Róże dla Ciebie Niosę Dziś”. 

Koncert odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet. 

12 marca, godz. 17.00, wstęp wolny.

obrazek

05.03 – Koncert charytatywny dla Amelki

W niedzielne popołudnie 5 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się
Koncert Charytatywny na leczenie Amelki Fajkowskiej – zuchenki z 17 Gromady Zuchowej „Zielone Ufoludki”, która dzielnie walczy z groźnym nowotworem.

W trakcie imprezy w holu MDK odbył się kiermasz, była fotobudka, malowanie twarzy dla dzieci oraz przyprawianie sztucznych warkoczy. W sali tanecznej Extreme Radomsko przygotował pokaz Zumby. Oprócz tego w sali kameralnej odbyły się występy artystyczne
w wykonaniu grup harcerskich, Zespołów Wokalnych MDK „Tęczowe Nutki” oraz „Tacy Nie Inni”. Na zakończenie wystąpił radomszczański bard Dominik Żulicki.
Podczas trwania całego koncertu można było skorzystać z kawiarenki, gdzie na gości czekały domowe babki, ciasta i ciasteczka.
obrazek

04.03 „Kobieta do zjedzenia” gastro-recital Magdaleny Smalary

Gastro-recital Magdaleny Smalary KOBIETA DO ZJEDZENIA czyli piosenki o przyjemnościach.

Magdalena Smalara w recitalu ,,Kobieta do zjedzenia” opowiedziała o jednej z największych namiętności świata czyli o jedzeniu. Było zabawnie i lirycznie, o smakach, apetytach, filozofii jedzenia, proteinach, białkach, skrobiach i dietach. Muzyczny stand-up odbył się 4 marca 2023 w ramach Dnia Kobiet.

Wydarzeniu towarzyszł stoisko rękodzielnicze Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz stoisko kosmetyczne Oriflame.

 

obrazek

Osiecka po męsku – koncert walentynkowy (12.02.23)

Wieczór walentynkowy „Osiecka po męsku” to wyjątkowy koncert wielkich przebojów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Marcina Januszkiewicza (wokal) i Jacka Kity (akompaniament – instrumenty klawiszowe). Publiczność usłyszała m.in.  Niech żyje bal, Wariatka tańczy, Deszcze niespokojne, Od nocy do nocy. Podczas koncertu Marcin Januszkiewicz zaprezentował własne interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej. A na wszystkich naszych widzów czekały niespodzianki.

(12.02.2023 r.)

Fot. Miejski Dom Kultury w Radomsku i Zaczarowane Ujęcia Marcin Mielczarek

obrazek

Oranżada: koncert do filmu „Brzdąc”

Muzyczny półmetek ferii to koncert zespołu Oranżada. 21 stycznia na małym ekranie pokaz filmu Charliego Chaplina „Brzdąc”, do którego grupa zagrała muzykę na żywo.Było to niebanalne połączenie klasyki filmowej z nowoczesnym brzmieniem.

obrazek

Kolędowanie z Chórem Seniora

W niedzielne popołudnie w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyło się wspólne kolędowanie z Chórem Seniora „Złota Nutka”. Podczas koncertu wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Do wspólnego śpiewania zaprosił wszystkich instruktor Chóru Pan Zdzisław Nowak. (15.01.2023)

obrazek

Noc Sylwestrowa z MDK

Tak właśnie witamy Nowy Rok w Miejskim Domu Kultury. Już niedługo finałowe odliczanie. Na naszej kameralnej scenie w koncercie „Jej portret”. znakomici muzycy: Magdalena Sowa-Zyzańska – wokal, Kinga Kutrzuba – wokal, Paweł Łukasik – altówka, Artur Łukasik – kontrabas, Joanna Błażej – Łukasik – fortepian
 
Żegnając stary rok dziękujemy Państwu za to co za nami, za 12 miesięcy wspólnej kulturalnej podróży, za wszystkie brawa, dowody sympatii i uśmiechy. Pełni optymizmu i radości z ciekawością czekamy na 2023.
 
Do zobaczenia w MDK.
obrazek

Koncert Pieśni Patriotycznych i Partyzanckich

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych i Partyzanckich. Tym razem przed radomszczańską publicznością wystąpiło Stowarzyszenie  Muzyki Chóralnej „Cantabile” z koncertem „Niech pieśń poniesie wiatr”. 19 listopada 2022 roku w wypełnionej po brzegi sali kameralnej zabrzmiały m. in. utwory i pieśni partyzanckie Henryka Fajta. Członkowie Chóru zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania.

obrazek

Moja Ojczyzna – koncert pieśni patriotycznych

W niedzielne popołudnie w sali tanecznej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył

się kolejny Koncert Pieśni Patriotycznych „Moja Ojczyzna” w wykonaniu Chóru Seniora „Złota Nutka” pod kierownictwem Zdzisława Nowaka.

 

obrazek

Koncert Zespołu„Apassionata”

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się koncert w ramach obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

13 listopada 2022 roku w wypełnionej po brzegi sali kameralnej dla radomszczańskiej
publiczności wystąpił Zespół „Apassionata” z Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” pod kierownictwem Justyny Szalińskiej i Małgorzaty Wesołowskiej z programem artystycznym „Maria Konopnicka jakiej nie znamy”.
 
Tym pięknym i wyjątkowym koncertem zakończyliśmy w Miejskim Domu Kultury obchody Narodowego Święta Niepodległości.
obrazek

Narodowe Święto Niepodległości

W MDK koncertem „Babie lato” w wykonaniu Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej uczciliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości. Koncert wypełniły znane i lubiane przez radomszczańską publiczność piosenki z repertuaru kapeli oraz pieśni o charakterze patriotycznym. Po koncercie prowadzona była zbiórka publiczna na leczenie dla Ani Kaczyńskiej.