Miejski Dom Kultury
w Radomsku

14.07.24 – Gala Kapel Podwórkowych w Radomsku

Wyjątkowa Gala Kapel Podwórkowych w Radomsku: Muzyczne Święto Pełne Radości

W drugą niedzielę lipca radomszczańska publiczność miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłej gali kapel podwórkowych, która zgromadziła entuzjastów muzyki z różnych zakątków. Na scenie Miejskiego Domu Kultury pojawiły się trzy znakomite zespoły: Radomszczańska Kapela Podwórkowa, Kapela Podwórkowa „Złoczewianie” oraz Kapela Podwórkowa „Szadkowiacy”. Każda z kapel zaprezentowała bogaty repertuar, obejmujący zarówno klasyczne podwórkowe melodie, jak i nowoczesne aranżacje, które przyciągnęły uwagę zgromadzonej publiczności.

Radomszczańska Kapela Podwórkowa otworzyła galę, wprowadzając widzów w radosny nastrój swoimi żywiołowymi utworami. Następnie scenę przejęli „Złoczewianie”, którzy zachwycili publiczność swoją muzyczną różnorodnością i energetycznymi występami. „Szadkowiacy” zaś, jako ostatni zespół wieczoru, dopełnili całości swoimi porywającymi melodiami, które sprawiły, że nogi same rwały się do tańca.

Widzowie byli zachwyceni różnorodnością występów i wysokim poziomem muzycznym wszystkich kapel. Porywająca muzyka, pełna energii i pasji, stworzyła niepowtarzalną atmosferę, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wydarzenie przebiegło w radosnej i żywiołowej atmosferze, a jego kulminacją było wspólne śpiewanie, które zjednoczyło zarówno artystów, jak i publiczność.

Dziękujemy wszystkim kapelom za ich fantastyczne występy, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń muzycznych. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do publiczności za entuzjastyczne przyjęcie i aktywny udział w gali. To dzięki Wam to muzyczne święto stało się tak wyjątkowe. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach kulturalnych w Radomsku!

21.07. – Plenerowa Scena Młodych – Zespół Aetheric

obrazek

28.07. – Plenerowa Scena Młodych – MooD Makers

obrazek

30.06.24 – koncert Moniuszkowców

Koncertem rozrywkowym z Towarzystwem Śpiewaczym im. S. Moniuszki w Radomsku powitaliśmy lato.  Akompaniament -Zbigniew Rymarczyk, dyrygował – Maciej Salski.

 

obrazek

26.05.24 – „Dla Ciebie Mamo” – koncert Chóru „Serenada”

W ostatnią niedzielę w Miejskim Domu Kultury odbył się piękny koncert z okazji Dnia Matki, zorganizowany przez Chór Serenada oraz zaproszonych gości. Wydarzenie przyciągnęło  mieszkańców, którzy przyszli wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Seniorzy udowodnili, że potrafią zorganizować niezapomniane i pełne emocji wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników i publiczności.

 

obrazek

25.05.24 – „Ona jest jedna” – koncert Chóru Romantica

W sobotę w Miejskim Domu Kultury odbył się uroczy koncert z okazji Dnia Matki, zorganizowany przez  Chór Romantica pod dyrekcją Jana Mielczarka. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców, którzy z radością przyszli uczcić ten wyjątkowy dzień. Podczas emocjonalnych występów  chór seniorów zaśpiewał piękne, nostalgiczne utwory o matkach, budząc wzruszenie wśród zgromadzonych.

obrazek

24.05.24 – „Najdroższe słowo Matka” – koncert Chóru Złota Nutka

Z okazji Dnia Matki odbył się koncert Chóru Seniora MDK „Złota Nutka” pt. „Najdroższe słowo Matka”. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców, którzy z entuzjazmem uczestniczyli w świętowaniu tego szczególnego dnia. Koncert rozpoczął się od wzruszających występów chóru seniorów, którzy zaśpiewali tradycyjne piosenki o matkach, przypominając zgromadzonym o ciepłych chwilach spędzonych z rodziną.

obrazek

23.05.24 – Dni Rodziny – program PP nr 3 w Radomsku

Dziś na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyła się uroczystości z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Matki i Dzień Ojca.
 
Przed swoimi wspaniałymi rodzicami wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Radomsku. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem zaprezentowały swoje możliwości wokalne, recytatorskie i ruchowe. W pięknych strojach pokazały bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.
obrazek

05.05.24 – Koncert Ewy Urygi – „Mahalia Jackson In Memoriam”

A Majówkę 2024 kończymy muzycznie – koncertem „Mahalia Jackson in Memoriam” w fantastycznym wykonaniu Ewy Urygi, Bogusława Kaczmara, Pawła Pańty i Doroty Piotrowskiej. 

obrazek

03.05.24 – Koncert „Z muzyką w sercu”

W niezwykłą podróż przez style i epoki porwał nas dzisiaj Częstochowski Kwartet Smyczkowy. Zaśpiewała Karolina Sambor – Kobiałka. Artystki udowodniły jak różne barwy i odcienie ma polska muzyka. To było spotkanie pełne emocji, wzruszeń i pasji, która emanowała za sceny. Pięknie kończy się to świąteczne popołudnie.

obrazek

21.03.24 – Wieczór Pieśni Pasyjnych

W czwartkowe przedświąteczne po południe w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się wieczór pieśni pasyjnych w wykonaniu Stowarzyszenia Muzyki Chóralnej „Cantabile” pod batutą Marty Ciesielskiej. Koncert od lat jest tradycją Chóru, który zaprasza do wspólnych przeżyć,
wszystkich miłośników muzyki chóralnej. W programie usłyszeliśmy pieśni wielkopostne i pasyjne.
Wśród zaproszonych gości znalazły się: Wiceprezydent Miasta Radomska Małgorzata Kańska – Kipigroch oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Edyta Sapis – Drozdek.
obrazek

10.03.24 – koncert z okazji Dnia Kobiet

W Miejskim Domu Kultury zabrakło krzeseł dla publiczności, która śpiewała razem z chórzystami, nie żałując przy tym oklasków. W Dniu Mężczyzn życzenia panom złożył Krzysztof Zygma, dyrektor MDK, a sam koncert zatytułowany był „Wino, kobiety i śpiew dla mężczyzn”.

obrazek

08.03.24 – koncert „Z Tobą na zawsze”

Kolejną propozycją na dzień kobiet przygotowaną przez MDK był koncert Chóru Seniora „Romantica”. W programie „Z Tobą na zawsze” pojawiły się znane i mniej znane utwory poświęcone paniom. 

obrazek

16.03.24 – Koncert Stare Dobre Małżeństwo

Stare Dobre Małżeństwo, czyli legendarny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowe. Grupa zagrała 16 marca 2024 w MDK w Radomsku.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Skład zespołu:

Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Wojciech Czemplik – skrzypce
Tomasz Pierzchniak – kontrabas, gitara basowa
Bolesław Pietraszkiewicz – gitary

obrazek

11.02.24. – Tribute to ZBIGNIEW WODECKI – koncert

Na zakończenie ferii wspólnie z Miastem Radomsko zaprosiliśmy radomszczańską publiczność na koncert utworów Zbigniewa Wodeckiego. „Tribute to Zbigniew Wodecki” to blisko 90 min znakomitych muzycznych aranżacji przebojów wielkiego artysty. Na scenie MDK wystąpili młodzi muzycy – zespół KONIE  – w składzie: Kacper Siekirka  (gitara/wokal), Krzysztof Wende (perkusja), Piotr Zygma (bas), Franciszek Derkowski (gitara), Paweł Ramilowski (piano), Gabriela Matuszewska (saksofon).

 

 

obrazek

10.02.24. – Potańcówka z Radomszczańską Kapelą Podwórkową

25-26.01.24-Koncert Karnawałowy Solistów Orkiestry Wiedeńskiej z Grażyną Brodzińską

2 koncerty, ponad 800 widzów, liczne bisy i fenomenalni Grażyna Brodzińska oraz Orkiestra Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Koncert Karnawałowy z najpiękniejszymi utworami muzyki klasycznej ponownie zagościł na scenie widowiskowej MDK. Dziękujemy!

 

 

20.01.24. – Kolędowanie z seniorami

Zgodnie z naszą tradycją kolędy można śpiewać do 2 lutego. I u nas dziś wielkie kolędowanie z Radomszczański Uniwersytet III Wieku. Wystąpiły chóry z Radomska, ale też z okolicznych miejscowości. Dziękujemy. To było piękne przedpołudnie.

obrazek

14.01.24 – „O sole Italiano”

W niedzielny wieczór artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosili radomszczańską publiczność do niezwykłego świata operowej baśni. „O sole Italiano” w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego i choreografii Beaty Brożek-Grabarczyk przeniosło widzów do karnawału w Wenecji i słonecznego Neapolu. Dekoracje, kostiumy i bogaty repertuar wypełniony dziełami Belliniego, Donizettiego, Pucciniego, Rossiniego, Leoncavalla stworzyły niezapomnianą atmosferę. Wieczór dopełniły uwertury do „włoskich” operetek Johanna Straussa „Karnawał w Rzymie” i „Noc w Wenecji”. W ostatniej części zabrzmiały słynne pieśni neapolitańskie. Kierownictwo muzyczne objął dyrygent i kompozytor, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi, Maestro Rafał Janiak.

obrazek

11.01.24. – Kolędy i pastorałki

U nas nadal świątecznie i nastrojowo! W czwartkowe zimowe po południe w sali widowiskowej odbył się koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Nieetatowej Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

obrazek

07.01.24. – Koncert Kolęd pt. „Kolędy to część naszej kultury”

W niedzielne popołudnie Chór Seniora Romantica działający w MDK zaprosił radomszczan na  koncert kolęd pt. „Kolędy to część naszej kultury”. Publiczność usłyszała te znane i te mniej popularne utworu. Chór występuje pod kierunkiem Jana Mielczarka. 

obrazek

31.12.23. – Sylwester

Pióropusze, kankan, rewia… W ostatni wieczór Starego Roku Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprosił na koncert sylwestrowy pt. „Muzyczne fajerwerki. Światowe przeboje muzyki latynoskiej, francuskiej i włoskiej”.Wystąpili artyści Polskiej Opery Kameralnej „Arena” (Karolina i Michał Jopek, Alejandrina Vazquez, Pepe Diaz, Lesław Białecki), a w kolorowych, egzotycznych strojach zatańczyli artyści BognaBand i Dance quartet.

Koncert poprowadził i również zaśpiewał znakomity tenor Dariusz Stachura.W programie znalazły się największe przeboje muzyki latynoskiej, francuskiej i włoskiej oraz pokazy taneczne (m.in. kankan, tańce latynoskie). 

obrazek

19.12.23. – Koncert „Pod skrzydłem anioła”

Nasi goście śpiewali dziś o szczęśliwym dniu. I taki też był. Dzięki nim. Na naszej scenie wystąpili studenci łódzkiej Akademii Muzycznej im. G.i K.Bacewiczów. Koncert „Pod skrzydłem anioła” zorganizowaliśmy wspólnie z Fundacją Inicjatyw Kulturalnych.

obrazek

14.12.23. – Koncert „Kolędo nasza leć”

„Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi…”a u nas rozchodził się dziś baaardzo głośno. A wszystko za sprawą Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku i ich przyjaciół. Koncert „Kolędo nasza leć” jednoczył, integrował i wpisywał się w oczekiwanie na Boże Narodzenie…

obrazek

08.01.24. – Kolędowanie z Chórem Seniora „Złota Nutka”

Klub Złotej Jesieni oraz Chór Złota Nutka zaprosili na wspólne kolędowanie. Śpiewający i grający seniorzy  zaprezentowali radomszczańskiej publiczności znane i mniej znane kolędy i pastorałki. 

obrazek

10.12.23. – Koncert Darek Maleo Malejonek wraz z gośćmi

Tydzień kończymy baaardzo muzycznie. Na naszej scenie wystąpił Darek Maleo Malejonek współtwórca takich grup jak 2TM23, czy Maleo Reggae Rockers. A w jego zespole dziś u nas T.ETNO Tomasz Drozdek, radomszczanin, artysta, świata obywatel. Poza tym zagrali i zaśpiewali Tomasz Mackiewicz, Anna Mona Grzymkowska, Kacper Popek. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.
 
Koncert odbył się w ramach projektu „Ku pokrzepieniu serc”.

Organizator:  Fundacja Muzyka Świata

Projekt dofinansowano ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

wejściówki w Kasie MDK

obrazek
obrazek

25.11.23 – Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego

To piękny wieczór z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego. Koncert był kolejnym akcentem obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do wspólnego świętowania zapraszali z naszej sceny poseł Anna Milczanowska i marszałek senior Antoni Macierewicz. Zespół zabrał nas w muzyczną podróż przez style i epoki. A na koniec na widzów czekała słodka niespodzianka. Urodzinowy tort..

obrazek

18.11.23. – Koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

I tak właśnie zaczął się Festiwal Muzyczny im. Jerzego Semkowa. Na naszej scenie Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Moniki Wolińskiej. Świętu muzyki patronuje wielki artysta, dyrygent, świata obywatel ale dla nas przede wszystkim Radomszczanin – Jerzy Semkow, Odszedł w 2014 roku, ale pozostał w naszej pamięci i wspomnieniach. Tym bardziej szczególnie ważnym gościem festiwalu, jest żona maestro pani Colette Semkow, która dziś zasiadła również wśród naszej publiczności. Organizatorem I Festiwalu Muzycznego im Jerzego Semkowa „Mestro z Radomska” jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych. Koncert w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury poprowadził Jacek Łęski.

obrazek

13.11.23. – „Nasza droga do Niepodległej” – koncert Chóru Seniora MDK „Romantica”

Klub „Złotej Jesieni” Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zaprosił dziś w ramach zajęć na koncert pt. „Nasza droga do Niepodległej” w wykonaniu Chóru Seniora „Romantica” MDK.

obrazek

11.11.23. – „Sarmacka duma i muzyczne pejzaże ludowe” – koncert

Dziękujemy Państwu za ten wieczór. Radośnie i z przytupem kończymy piękny, świąteczny dzień. Koncert „Sarmacka duma i muzyczne pejzaże ludowe” porwał naszą publiczność. Wspólnie śpiewaliśmy piękne tradycyjne pieśni. Oklaskom i bisom nie było końca. Na naszej scenie wystąpiła Polska Opera Kameralna „Arena”

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

obrazek

06.11.23. – „Wolna i Niepodległa” koncert Chóru Seniora MDK „Złota Nutka”

Występem Chóru Seniora MDK „Złota Nutka” rozpoczęliśmy Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Na koncert pt. „Wolna i Niepodległa” w ramach zajęć zaprosił Klub „Złotej Jesieni”

obrazek

10.11. 23- Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Piosenką uczcijmy Niepodległą”

W MDK zakończyliśmy Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Piosenką uczcijmy Niepodległą” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku. Sala kameralna tętniła energią a rodzice, nauczyciele i przyjaciele zgromadzeni na widowni nie kryli swojego entuzjazmu. Kolorowe stroje i uśmiechnięte twarze maluchów świadczyły o tym, że każdy uczestnik włożył mnóstwo pracy w przygotowanie swojego występu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

obrazek

13.10. 23- koncert Dominika Żulickiego

W piątek 13 października o godzinie 19.13 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpił radomszczański bard Dominik Żulicki. W trakcie koncertu artysta promował swoją płytę „Gdy nadejdzie czas”. Brawo Dominik!

obrazek
Plakat zapraszający na koncert Dominika Żulickiego "Gdy nadejdzie czas"

30.09.23. – Koncert Papieski „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku w sobotnie popołudnie 30.09.2023 r. miał miejsce koncert „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności” w wykonaniu Zespołu „Syjon” z Bełchatowa.
 
W czasie koncertu zostały przywołane słowa św. Jana Pawła II z Pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny, a zespół wykonał utwory nie tylko znane z pielgrzymek, ale także swoje autorskie utwory.
 
Wśród zaproszonych gości na koncercie m.in. byli: Marszałek Senior Antoni Macierewicz oraz Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska.
obrazek

29.09.23 – koncert Cafe Bodo

A w MDK „Cafe Bodo” czyli koncertowy wieczór w klimacie lat 20 i 30 XX wieku. Niezapomniane widowisko z największymi przedwojennymi przebojami wykonali artyści współpracujący z Fundacją Canto Pro Classica.

obrazek

20.08.23 – Koncert: Grażyna Łobaszewska z zespołem

Koncert Grażyny Łobaszewskiej na jej 50-lecie działalności artystycznej był niezapomnianym przeżyciem.
Grażyna Łobaszewska śpiewała z pasją i emocją, a jej talent poruszał każdego. Nie tylko wykonywała utwory napisane specjalnie dla niej przez wielkich polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także prezentowała swoje własne, niezapomniane interpretacje standardów jazzowych i muzyki gospel. To było wyjątkowe spotkanie z muzyką, prawdą i kunsztem wykonawczym, który zawsze wyróżniał Grażynę Łobaszewską. Publiczność była zafascynowana, wzruszona, a jednocześnie pełna radości.
 
Grażyna Łobaszewska na swoje 50-lecie działalności artystycznej podarowała nam niezapomniany wieczór.
obrazek

15.08.23 VOŁOSI – koncert z okazji Dnia Wojska Polskiego

Energia i niesamowite brzmienia instrumnentów smyczkowych. Taki był koncert zespołu VOLOSI zorganizowany przez Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku z okazji Dnia Wojska Polskiego.

Polska grupa VOŁOSI jest fenomenem na światowej scenie muzycznej. Powstała w
wyniku niespodziewanego spotkania tradycyjnych i współczesnych artystów w samym
sercu polskich gór. Ich opierający się na dialogu styl muzyczny łączy w sobie elementy
rocka, jazzu, muzyki filmowej, ambientu, world.
Zagrali ponad 850 koncertów na całym świecie, byli gośćmi najważniejszych sal
koncertowych i festiwali. Ich koncerty były transmitowane przez BBC, WDR3, Polskie
Radio 2 i 3, O1 oraz Koreańską stację MBC.

obrazek

12.08.23 – Koncert finałowy warsztatów muzycznych z P.Pacanem, P.Zygmą, P.Chobot i A. Baranem

Za nami finałowy koncert uczestników warsztatów muzycznych. Podczas tygodniowych zajęć młodzi adepci muzyki przygotowywali się pod czujnym okiem instruktorów. Warsztaty w czterech grupach
poprowadzili: Pola Chobot -,vokal, Adam Baran – gitara, Przemek Pacan – perkusja, Piotr Zygma – gitara basowa. Na zakończenie koncertu dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Krzysztof Zygma wręczył wszystkim uczestnikom warsztatów pamiątkowe dyplomy. (12.08.2023)
obrazek

SERAFIŃSKA & BAUER SHOW

W ostatnią niedzielę lipca w Parku Świętojańskim odbył się wakacyjny piknik w plenerze. Tym razem dla radomszczańskiej publiczności wystąpił zespół muzyczny
Serafińska & Bauer Show, zapoczątkowany przez dwoje wokalistów – Anię i Pawła, którzy
do współpracy zaprosili pianistę i pedagoga muzycznego Pawła Filipka. Wokaliści Ania
i Paweł mają na swoich muzycznych kontach udział w programach muzycznych takich jak: The Voice of Poland, „Szansa na sukces” i „Bitwa na głosy”.
W wykonaniu tego wspaniałego Trio radomszczanie mogli usłyszeć miedzy innymi takie utwory jak: „Hi Fi”, „Lubię być z nią”, „Meluzyna”, „Jak nie my to kto” czy „Pocałuj noc”.
obrazek

23.07 – Koncert Kapel

Koncert Kapel. "Grupa Romana " i "Radomszczańska Kapela Podwórkowa"

W niedzielne popołudnie w Parku Świętojańskim odbył się kolejny wakacyjny piknik
w plenerze, zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Radomsku. 23 lipca, przy pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła Radomszczańska Kapela Podwórkowa oraz Częstochowska Kapela Biesiadna „Grupa Romana”.
Obie kapele zaprosiły radomszczan do wspólnego śpiewu i porwały do wspaniałej zabawy.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

30.06.23 – Koncert Muzyki Kameralnej „Łódzcy Kompozytorzy”

To był niezwykły wieczór. Dziękujemy Fundacja Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku za tę muzyczną podróż. W koncercie „Łódzcy Kompozytorzy” wystąpili: Anna Wróbel (wiolonczela), Agnieszka Michalska (fortepian), Paweł Pawlik (fortepian), Szymon Telecki (skrzypce), Konrad Derlatka (baryton). W programie znalazły się utwory G. Bacewicz, A. Tansmanna, P. Kleckiego i Z. Szostaka. Koncert poprowadziła Maria Markiewicz.

obrazek

24.06.23 – Radomszczańskie Spotkania Integracyjne i Noc Kupały

XXIV Radomszczańskie Spotkania Integracyjne połączone z Nocą Kupały dobiegły końca. Warsztaty sensoryczne, plecenia wianków i białego śpiewu, to na początek dzisiejszej imprezy.
 
Następnie występy: Koła Osób Niepełnosprawnych MDK Radomsko, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zespołu Wokalno – Instrumentalnego „Tęczowe Nutki”, Straży Pożarnej w Radomsku i Komedy Powiatowej Policji w Radomsku, uczestników warsztatów „Białego śpiewu” oraz Klubu RSB „Nokaut” Radomsko.
 
Muzycznie i z przytupem zaprezentowała się gwiazda wieczoru – Skorusa. Imprezę zakończyliśmy wspólnym puszczaniem wianków na stawie.
Podczas spotkania prowadzona była zbiórka dla Lenki Moras.
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wykonawcą, sponsorom i współorganizatorom oraz radomszczańskiej publiczności.
 
PATRONAT NAD IMPREZĄ OBJĘLI:
Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc
Starosta Powiatu Radomszczańskiego Pani Beata Pokora
 
SPONSORZY:
Miasto Radomsko
Powiat Radomszczański
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o w Radomsku
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Radomsku
FHUP „NOWBUD – KLIMCZYK” JOANNA TERESZKIEWICZ, BŁAŻEJ TERESZKIEWICZ Spółka Jawna w Radomsku
Cordis Logistics Sp. z o.o.
Zakład Przetwórstwa Mięsnego “Gaik” – Pan Andrzej Gaik
Piekarnia Pana Grzegorza Trzeciaka
Klub 11 i 1
 
WSPÓŁORGANIZATORZY:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Radomsku
-Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Radomsku
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku
Wspólnota „Betel” w Radomsku
Państwowa Straż Pożarna w Radomsku
Komenda Powiatowa w Radomsku
Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Biedroneczka” w Radomsku
obrazek

09.06.23 – XXII Radomszczańskie Dni Rodziny

Częstochowski zespół „Impast” zaprosił w ramach XXII Radomszczańskich Dni Rodziny do wysłuchania koncertu autorskiej poezji śpiewanej „Bliżej Piękna – sztuka dla wszystkich”.
 
Koncert odbył się w ramach projektu MKiDN „Kultura Dostępna 2023”
obrazek

26.05 – Program artystyczny PP nr 9

26.05 - Program artystyczny PP nr 9

Dzień  Matki i Ojca to najpiękniejsze i wyjątkowe święta w roku. 26 maja w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się program artystyczny w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 9 w Radomsku „Wspaniałych rodziców mam”. W tym szczególnym dniu przedszkolaki słowem i piosenką  wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla swoich ukochanych rodziców.

25.05.23 – Koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi z okazji Dnia Matki

Z okazji Dnia Matki w MDK wystąpiła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Publiczność bawiła się przy przebojach muzyki popularnej m.in. Franka Sinatry, Jerzego Połomskiego, Elvisa Presleya, Marka Grechuty czy Jerzego Połomskiego. Na koncert zaprosili: Komendant Powiatowy Policji w Radomsku Jarosław Knapik, Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora, Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, Wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Krzysztof Zygma. (25 maja 2023)

obrazek

21.05 Koncert Galowy Laureatów Mikrofon 2023

21.05 Koncert Galowy Laureatów Mikrofon 2023

W niedzielne popołudnie w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się Koncert Laureatów Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2023”.
Dziękujemy młodym wokalistkom i wokalistom za piękny koncert, gratulujemy. Na zakończenie wystąpiły uczestniczki 6. edycji programu The Voice Junior: Julia Kuś, Kornelia Woźniak oraz Kinga Kipigroch. Poniżej wyniki konkursu:


PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Oceniającej uczestników Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2023” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w dniu 19 maja 2023 roku.
Komisja w składzie:
– Włodzimierz Knaś – przewodniczący
– Wojciech Pachuta
– Paweł Zagaj
po wysłuchaniu wokalistów w dwóch kategoriach przyznała:
w kategorii kl. I – III ( 27 wykonawców)
I miejsce – Kornelii Włuce z Kamieńska
II miejsce – Amelii Bok z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
III miejsce – Adamowi Saternusowi z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
Wyróżnienia otrzymali:
– Franek Bartnik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach
– Julian Cudak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach
– Lena Sterczewska z Woli Wiewieckiej
– Natalia Marczak z Zespołu „Tacy Nie Inni” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
Nagrodę Specjalną – czyli udział w koncercie podczas Dni Radomska otrzymuje Kornelia Włuka
z Radomska
w kategorii kl. IV – VI – (20 wykonawców)
I miejsca – Julii Popiołek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Radomsku
II miejsce – Aleksandrze Ziębie z Radomska
III miejsce – Amelii Nićce z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
Wyróżnienia otrzymali:
– Lena Figler z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach
– Maja Tona z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulmierzycach
Nagrodę Specjalną – czyli udział w koncercie podczas Dni Radomska otrzymują: Julia Popiołek
oraz Aleksandra Kowalczyk


Fundatorami nagród są:
– Miasto Radomsko
– Powiat Radomszczański
– Miejski Dom Kultury w Radomsku.


PROTOKÓŁ z posiedzenia Komisji Oceniającej uczestników Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2023” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w dniu 20 maja 2023 roku.
Komisja w składzie:
– Włodzimierz Knaś – przewodniczący
– Krzysztof Zygma
– Mirosław Zawadzki
po wysłuchaniu wokalistów w dwóch kategoriach przyznała:
w kategorii kl. VII – VIII ( 3 wykonawców)
I miejsce – Annie Sobkowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 16 w Legnicy
II miejsce – Julii Kaźmierskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
III miejsce – Mateuszowi Śliskowskiemu vel Śliski z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim
Nagrodę Specjalną – czyli udział w koncercie podczas Dni Radomska otrzymują:
– Anna Sobkowicz
– Julia Kaźmierska
– Mateusz Śliskowski vel Śliski
w kategorii kl. Ponadpodstawowe ( 10 wykonawców)
I miejsce – Wiktorii Śliskowskiej z I liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
II miejsce – Zuzannie Koch z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
III miejsca – Laurze Grabarczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie
Wyróżnienia otrzymali:
– Michał Makowski z Łodzi
– Aleksandra Saj ze Szkoły Muzycznej „YAMAHA” w Częstochowie
Nagrodę Specjalną Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Pana Krzysztofa Zygmy otrzymuje Katarzyna Marczak z Zespołu „Tacy Nie Inni” z Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku
Nagrodę Specjalną – czyli udział w koncercie podczas Dni Radomska otrzymują:
– Wiktoria Śliskowska
– Michał Makowski

Fundatorami nagród są:
– Miasto Radomsko
– Powiat Radomszczański
– Miejski Dom Kultury w Radomsku.

12.03. – „Czerwone róże dla Ciebie Niosę Dziś”

„Czerwone róże dla Ciebie Niosę Dziś” to kolejny program artystyczny dedykowany wszystkim Paniom. W wypełnionej po brzegi sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku wystąpił Radomszczański Chór Seniorów „Romantica” pod kierunkiem
Jana Mielczarka. W trakcie spotkania wybrzmiały najpiękniejsze utwory o kobietach i dla kobiet. Imprezę uatrakcyjniły występy solistów i duetów przeplecione recytacją.
W spotkaniu wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Radomska Pani Małgorzata Kańska – Kipigroch oraz radny sejmiku województwa łódzkiego Pan Marek Mazur.
Tym pięknym i wyjątkowym koncertem zakończyliśmy w Miejskim Domu Kultury obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.
obrazek

11.03 Spotkanie z okazji Dnia Kobiet