15 Styczeń 2024

W niedzielny wieczór artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosili radomszczańską publiczność do niezwykłego świata operowej baśni. „O sole Italiano” w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego i choreografii Beaty Brożek-Grabarczyk przeniosło widzów do karnawału w Wenecji i słonecznego Neapolu. Dekoracje, kostiumy i bogaty repertuar wypełniony dziełami Belliniego, Donizettiego, Pucciniego, Rossiniego, Leoncavalla stworzyły niezapomnianą atmosferę. Wieczór dopełniły uwertury do „włoskich” operetek Johanna Straussa „Karnawał w Rzymie” i „Noc w Wenecji”. W ostatniej części zabrzmiały słynne pieśni neapolitańskie. Kierownictwo muzyczne objął dyrygent i kompozytor, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi, Maestro Rafał Janiak.