Miejski Dom Kultury
w Radomsku

Wystawa prac uczestników ferii zimowych

obrazek

Pracownia kopisty – „U Nikifora – zajęcia plastyczne w ramach ferii 2022

Zapraszamy do Pracowni Kopisty „U Nikifora” w ramach Ferii w Miejskim Domu Kultury . Warsztaty plastyczne /malarskie, dzięki którym poznacie dzieła najwybitniejszych mistrzów malarstwa i innych technik plastycznych. Stwórz własną kopię znanego obrazu dawnego mistrza lub artysty współczesnego. Kolaże, fotokolaże, rysunek graficzny, malarstwo – „Pracownia u Nikifora”.
Warsztaty skierowane są dla dzieci minimum od 8 lat (8-12). Koszt 20 zł, zapisy w siedzibie MDK. 
Szczegółowe informacje pod nr te.: 501 019 310
Instruktor Karolina Mysłek.
obrazek

Niedzielny Poranek Filmowy

Dzisiejszy Niedzielny Poranek Filmowy obfitował w superbohaterki i superbohaterów. Najmłodsi po bajce „O czym dzisiaj marzą zwierzęta” wykonały maski papierowe inspirowane postaciami z animacji. Głowną bohaterką bajki była Maggie, która poszukując swojego zaginionego przyjaciela postanowiła zostać superbohaterką.

obrazek

Niedzielny Poranek Filmowy + warsztaty wokalne

W niedzielę podczas Porannego Poranku Filmowego wystąpił Dziecięcy Zespół Wokalno-Instrumentalny „Tęczowe nutki”. Warsztaty dla najmłodszych poprowadziła instruktor MDK, Pani Justyna Szalińska. Następnie odbyła się premiera filmu animacji polkatkowej z Pracowni Plastycznej MDK „Filmo-plast”

obrazek

Niedzielny Poranek Filmowy „Nasze magiczne Encanto” + Rodzinne warsztaty plastyczne

Ostatni w tym miesiącu niedzielny Poranek Filmowy juz za nami. Po filmie „Nasze magiczne Encanto”, tradycyjnie odbyły się Rodzinne warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci wraz z rodzicami tworzyły bombki choinkowe w technice decoupage.

obrazek

„W drewnie i metalu” – warsztaty „Ziemi obiecanej”

Zakończyły się warsztaty „W drewnie i w metalu” realizowane w ramach projektu ZIEMIA OBIECANA – program PATRIOTYZM JUTRA Muzeum Historii Polski. Przez trzy dni (1-3 września 2021), 12 uczestników projektu przygotowywało przedmioty użytkowe z drewna i elementów metalowych wg własnego pomysłu. Były to m.in. lustra, świczniki, abażury. W warsztatach pod kierunkiem Joanny Sroczyńskiej uczestniczyli: Teresa Auguścik – Kuśmierska, Grażyna Bujacz, Grzegorz Drzewowski, Irena Grochowalska, Elżbieta Jóźwiak, Anna Kapuściarek, Jerzy Sobczyk, Anna Strzembosz, Grażyna Śliwakowska, Adam Wodzisławski, Barbara Wojnowska i Ewa Wróblewska.

Wkrótce zaprezentujemy wystawę przedmiotów użytkowych powstałych podczas warsztatów.

obrazek

Pracownia pełna pomysłów

3…2…1…0….START! „Pracownia pełna pomysłów” na orbicie!!!. 16 sierpnia rozpoczęły się prace nad przygotowaniem kosmicznych klocków z historyjką obrazową „Życie na satelicie”. Drewniane sześciany dzieci musiały oczyścić i zagruntować profesjonalnym preparatem. Gdy tak przygotowane kostki wyschną będzie na nich można  rysować wymyślone kosmiczne opowieści.

 

obrazek

Kosmos – moje marzenie finał

8 sierpnia w MDK w ramach Niedzielnego Poranka Filmowego najmłodsza widownia obejrzała filmy z serii „Bajki z Polski”. Przed filmami mali widzowie mogli obejrzeć  film z warsztatów „Kosmos moje marzenie”, które odbywały się od 2 do 6 sierpnia 2021 r. w naszej placówce . Po projekcji filmów zaprosiliśmy naszych milusińskich do udziału w warsztatach plastycznych, które nawiązywały do Kosmicznych wakacji w Miejskim Domu Kultury. Pod czujnym okiem instruktora MDK Sebastiana Pierzchalskiego dzieci robiły wycinanki z gry „Minecraft”.

obrazek


Kosmos - moje marzenie - film

Kosmos- moje marzenie

Dziś pierwszy dzień warsztatów plastyczno-filmowych w Miejskim Domu Kultury w Radomsku z instruktorem Sebastianem Pierzchalskim.
Dziś przygotowywaliśmy sceny do naszego filmu.

obrazek

MALOWANE PODRÓŻE – WYSTAWA DZIECIĘCYCH SEKCJI PLASTYCZNYCH

Od 11 lutego do 20 marca 2021 r. w Galerii MDK można podziwiać prace najmłodszych uczestników sekcji plastycznych MDK: Nikiforki I/II (instruktor Karolina Mysłek) oraz Ołóweczki, Kredeczki, Plastelinki (instruktor Tomasz Zawadzki). Dzieci zaprezentują prace malarskie w formacie min. A3 (wszystkie techniki malarskie) inspirowane podróżami. Wystawę można oglądać online na stronach www.mdkradomsko.pl i www.mdkradomsko.pl.

„Malowane Podróże” – wystawa prac dzieci należących do sekcji plastycznych MDK. Dzięki udziałowi w wystawie, dzieci mogły się przenieść w dowolne miejsce na Ziemi i nie tylko. Wystawa ma zatem związek z obecną sytuacją na świecie i pokazuje, że dziecięca wyobraźnia i fantazja nie zna granic. Sztuka od zawsze dawała poczucie wolności i tak jest tym razem. Pozwólcie, że zabierzemy Was do krainy, gdzie dziecięca wrażliwość sprawi, że na chwile zapomnicie o obecnych problemach…

obrazek
obrazek

PREZENTY NA ŚWIĘTA

PREZENTY NA ŚWIĘTA

Tuż przed Bożym Narodzeniem odwiedzili nas laureaci konkursu plastycznego na kartkę świąteczną. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Na zdjęciu: Martyna Mentek, Zofia Michalska, Patrycja Makowska, Maria Masłowska oraz jurorzy Karolina Mysłek i Tomasz Zawadzki.
A dla nagrodzonych z odległych zakątków Polski paczki w drodze.

obrazek

Konkurs na kartkę rozstrzygnięty!

Bartłomiej Szwast z Dębowca został laureatem Nagrody Głównej w naszym konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową. Serdecznie gratulujemy.

Zostaliśmy zasypani projektami kartek, które napłynęły do nas z różnych zakątków Polski. Nadeszło blisko 150 projektów. Uczestnicy prześcigali się w pomysłach. Zaskakiwali techniką wykonanych prac i kreatywnością. Jury w składzie: Krzysztof Zygma – przewodniczący, Karolina Mysłek i Tomasz Zawadzki miało naprawdę trudne zadanie.

– Poziom był bardzo wysoki. Zwycięzca czyli Bartłomiej Szwast ma dziewięć lat i pochodzi z Dębowca, sprawdziliśmy z Tomaszem, że to miejscowość w województwie podkarpackim, niedaleko Jasła– mówi Karolina Mysłek, artysta plastyk, instruktor MDK
– W tym roku zdecydowaliśmy, że nie będziemy drukować kartek świątecznych, tylko do wszystkich naszych przyjaciół, znajomych wyślemy życzenia elektronicznie – dodaje Krzysztof Zygma, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Przypomnijmy, że to właśnie kartka, która zdobyła nagrodę główną została rozesłana z życzeniami od Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.
Poniżej drukujemy protokół z rozstrzygnięcia konkursu.
O sposobie odbioru nagród poinformujemy w późniejszym terminie.

P R O T O K Ó Ł

z rozstrzygnięcia  Konkursu Plastycznego online p.h. „Moja kartka bożonarodzeniowa”, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku 

w dniu 15.12.2020 r.

15 grudnia 2020 r., Jury w składzie:

  1. Krzysztof Zygma – przewodniczący
  2. Karolina Mysłek
  3. Tomasz Zawadzki

spośród 146 przysłanych elektronicznie prac, postanowiła przyznać:

Nagrodę Główną:

Bartłomiejowi Szwastowi z Dębowca

Poza tym Jury, w związku z wysokim poziomem prac, przyznało:

Nagrodę Specjalną – ex aequo:

Ignacemu Papisowi z Miejskiego Domu Kultury „Bielany” w Warszawie

Patrycji Makowskiej z Radomska

Wyróżnienia otrzymali:

Maria Masłowska z Podcerkawizny

Martyna Mentek z Bloku Dobryszyckiego

Zofia Michalska z Gomunic

Fundatorem nagród jest Miejski Dom Kultury w Radomsku.

                                                         

 

obrazek

FILMO-PLAST 2020 „NASZE WAKACJE”

FILMO-PLAST 2020 "NASZE WAKACJE"

Od 13 do 17 lipca w Miejski Domu Kultury odbywały się warsztaty animacji poklatkowej Filmo-plast. Zachęcamy do obejrzenia efektu końcowego prac – filmu przygotowanego przez dzieci.

Konkurs w bibliotece

Konkurs w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza Was do wzięcia udziału w edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego ph. „Pocztówka z wakacji”.
Ponownie wraz z Wami chcielibyśmy odbyć kolorową podróż do miejsc, w których mogliście spędzać wolny czas w okresie wakacji. Odwołując się do Waszej wyobraźni pragnęlibyśmy ożywić sceny, postaci, zabytki, które towarzyszyły Wam w podróżach. Chcielibyśmy, aby przygotowane przez Was pocztówki sugerowały nam, jakie miejsca odwiedzaliście podczas wakacyjnych wojaży.
Celem konkursu jest rozbudzenie wyobraźni, pobudzenie do plastycznej wypowiedzi, zainspirowanie do samodzielnych poszukiwań i obserwacji. Czekamy na oryginalne i własnoręcznie wykonane kartki.
Załączniki do regulaminu niebawem pojawią się na naszej stronie internetowej.
obrazek

Artra – wystawiamy

ARTRA - WYSTAWIAMY

Już 13 czerwca zapraszamy na wirtualny przegląd twórczości radomszczańskich artystów na nowej stronie www.mdkradomsko.pl. Prace artystów „na żywo” można oglądać od 14 czerwca w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego w Radomsku, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku i Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Obowiązkowe maseczki ochronne i zachowanie dystansu.

obrazek
Skip to content