Miejski Dom Kultury
w Radomsku

Wydarzenia

10 Listopad 2023

17:30

Wystawę malarstwa i rysunku Renaty Wolskiej pt. „Interpretacje” uznajemy za otwartą. Pięknie dziękujemy wszystkim obecnym. Zapraszamy do odwiedzania wystawy w naszej galerii do końca listopada.

Renata Wolska drogę z malarstwem rozpoczęła w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w Klubie Plastyka. To właśnie tutaj pod okiem Piotra Pawłowskiego najpierw uczyła się, a później doskonaliła swój warsztat. Przyznała też, że wielką inspiracją był dla niej malarstwo Stanisława Imienińskiego.

Po trzech latach wraca do Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Tym razem artystka wprowadziła nas w świat pasteli i akwareli uzupełniając wystawę obrazami olejnymi. Jak zawsze najważniejszym tematem są kwiaty, jednak teraz uwagę zwracają dziecięce portrety i wizerunki zwierząt.

„Odkąd pamiętam otaczający mnie świat budził uczucia zachwytu. I tak też pozostało. Stąd taka różnorodność tematyki. Pytanie tylko jakie sobie zawsze zadaję to, jakie środki wyrazu byłyby w tym momencie najwłaściwsze? Jak pokazać istotę, charakter i piękno danego tematu?”

obrazek
Skip to content