27 Marzec 2024

„Bóg mordu” Teatru Scena Poczekalnia to czarna  komedia o perypetich małżeńskich. Pokaz odbył się 27 marca 2024 w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru. Na scenie MDK wystąpili: Izabela Noszczyk, Hubert Jarczak, Michał Wielewicki, Marta Maria Wiśniewska.

Dwa małżeństwa spotykają się, aby omówić niesforne zachowanie swoich pociech.  To, co zaczyna się jako dialog pełen konwenansów, szybko przeradza się w prawdziwe pole bitwy na słowa i emocje …

„Bóg mordu” Yasminy Rezy to błyskotliwie rozpisane inteligentne dialogi, pełne ironii i czarnego humoru, które są doskonałym pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów.

Na podstawie tego dramatu Roman Polański nakręcił film, nie przypadkowo nadając mu tytuł… „Rzeź”.

„Bóg mordu” w reżyserii Zbigniewa Rybki jest kolejną premierą Fundacji Teatru Scena Poczekalnia. Spektakl zrealizowano w ramach przyznanego dofinansowania z budżetu Miasta Łodzi w ramach zadania: „Teatr, który nie wyklucza – „Bóg mordu” Yasminy Rezy – Premiera”.

Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami.