23 Maj 2024

W 2024 roku przypada 40. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W związku
z potrzebą upamiętnienia kapłana i rocznicy jego śmierci, w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyło się spotkanie z naocznym świadkiem życia ks. Jerzego, siostrą
Krystyną Włodarską.
W latach 1982 – 1984 siostra Krystyna posługiwała u boku bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz ks. Teofila Boguckiego w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu. Spotkanie wzbogaciły archiwalne dokumenty i zdjęcia oraz fragmenty poruszających kazań i homilii wygłaszanych przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.
Pomysłodawcą spotkania byli: Pani Anna Kaurzel, przewodnicząca Podregionu NSZZ Solidarność w Radomsku oraz Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”
w Łodzi.