30 Czerwiec 2024

W gorące niedzielne popołudnie w Parku Świętojańskim odbył się rodzinny piknik ekologiczny pod hasłem „Czyste powietrze dla Radomska”. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc.
Celem pikniku było połączenie zabawy z nauką i dotarcie do świadomości ekologicznej jak największej ilości mieszkańców z terenu miasta Radomska i okolic.
W programie wystąpili m. in. uczestnik VII edycji programu The Voice Kids – Mateusz Śliskowski vel Śliski oraz laureatki konkursu Mikrofon 2024 – Julia Popiołek ze Studia Wokalnego MDK w Radomsku i Julia Kaźmierska z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach. Podczas pikniku nie zabrakło animacji dla dzieci czyli malowanie twarzy i toreb oraz gier
takich jak: koło fortuny z nagrodami i pytaniami dotyczącymi ochrony powietrza i gry wielkoformatowej poświęconej niskiej emisji.
Podczas trwania imprezy odbył się spektakl edukacyjny pt. „Przebój lata, czyli skrzydlaty odlot” w wykonaniu Teatru Kultureska. Natomiast dla wszystkich chętnych odbyły się warsztaty „las w słoiku” i ekodoniczki z kartoników dla sadzonek roślin oczyszczających powietrze. Dla wszystkich uczestników przygotowano również konkurs wiedzy pn. „Czyste powietrze dla Radomska” z atrakcyjnymi nagrodami.
W trakcie Ekopikniku przewidziano także strefę gastronomiczną, a w niej stoisko m.in. z: popcornem, watą cukrową, lodami, goframi, sorbetami czy kawą mrożoną.
Na najmłodszych czekała zjeżdżalnia dmuchana oraz wiele innych atrakcji.