7 Listopad 2022

Festiwal 3 x Różewicz zbliża się wielkimi krokami. A w 78. rocznicę śmierci Janusza Różewicza, podczas konferencji prasowej z udziałem Prezydenta Miasta Radomska Jarosława Ferenca zaprezentowaliśmy pełny program festiwalu.

Festiwal „3 x Różewicz”, ze względu na remont sali widowiskowej będzie miał charakter bardziej kameralny niż zwykle. Podczas święta braci Różewiczów, publiczność weźmie udział w spektaklu „W tłumaczeniu” (koprodukcja Wojciecha Ziemilskiego i Teatru Współczesnego we Wrocławiu), spotka się m.in. z Wiesławem Komasą (monodram „Różewiczogranie”), Magdaleną Grochowską (panel dyskusyjny wokół książki „Różewicz. Rekonstrukcja” tom.1), Andrzejem Sapiją reżyserem, który tym razem opowie o swojej najnowszej książce „Co pan widzi? Różewicz filmowy”. Festiwal zakończy widowisko słowno-muzyczne „Pewnego razu” stworzone przez rodzimych twórców jako artystyczny hołd oddany braciom Różewiczom. Na festiwal przyjedzie też laureat XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza – Andrzej Piotr Kmiecik, który na co dzień mieszka w Irlandii Północnej. Do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zapraszamy 25, 26, 27 listopada 2022 r. Festiwal dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizatorem Festiwalu 3xRóżewicz jest Miasto Radomsko.

Do pobrania program