Do potwierdzenia

14 sierpnia 2020 na patio MDK odbyło się podsumowanie warsztatów artystycznych „Śladami Stacha z Warty 3D” . Na otwarciu wystawy byli zaproszeni goście oraz uczestnicy zajęć, którzy dzielnie pracowali przy tworzeniu 12 słowiańskich miesięcy przez ostatnie kilka dni. Wielkoformatowe prace z drewna zostały podzielone porami roku po trzy miesiące i zaprezentowane na patio MDK . Po środku umieszczony został słowiański poczęstunek składający się z kołaczy i owoców. Karolina Mysłek  – instruktor zajęć opowiedziała o etapach pracy, o Stachu z Warty i o dawnym nazewnictwie cyklu rocznego. Każdy z uczestników warsztatów zaprezentował wykonany miesiąc oraz jego dawną nazwę. Po prezentacji dyrektor MDK Krzysztof Zygma oraz Michał Chojecki z Łódzkiego Domu Kultury wręczyli każdemu dziecku pamiątkową książkę „Drzewo. Mity Słowiańskie i inne opowieści”, drewnianą zakładkę do książki oraz dyplom z podziękowaniem. Joanna Sroczyńska opowiedziała  o trudach pracy jakie napotkały uczestników,  związanych z narzędziami stolarskimi i zaprosiła wszystkich do wspólnego słowiańskiego świętowania.

„Śladami Stacha z Warty 3D” to tygodniowe warsztaty edukacyjno-artystyczne podczas, których dzieci poznają podstawy mitologii słowiańskiej i wykonają rzeźby i instalacje z roślin i drewna. Warsztaty prowadzą Joanna Sroczyńska i Karolina Mysłek z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

„Zadanie realizowane w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w woj. łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.”