Wydarzenia

7 Maj 2021 00:00

  Po krótkiej pandemicznej przerwie do MDK powraca Galeria V. Swoje prace prezentuje Aleksandra Bociańska. Obrazy młodej artystki można zobaczyć także w Muzeum Regionalnym, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Redakcji Gazety Radomszczańskiej oraz Restauracji Las. Przypominamy, że projekt polega na tym, że artyści pokazują swoje prace w pięciu miejscach w Radomsku. Pomysłodawczynią akcji jest Malwina Cieślik.
   
  Aleksandra Bociańska urodzona w 1997 roku w Radomsku. W 2017 roku rozpoczęła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Obecnie studentka IV roku w pracowni malarstwa prof. Adama Brinckena oraz pracowni rysunku dr hab. Rafała Borcza
   
  – Moje ostatnie poszukiwania malarskie skupiają się wokół światła i ognia. Zjawisk pierwotnych, będących niezbędnym aspektem w egzystencji. Pociągające źródło ciepła ma dwojaką naturę; niesie też grozę i destrukcję. Światło hipnotyzując sprawia, że ćma zwiedziona jego urokiem łatwo może się sparzyć. Granica pomiędzy bezpieczeństwem a zagrożeniem wydaje się coraz bardziej zanikać. 
   
  wybrane wystawy zbiorowe:
   
  – IV Zimowy Salon Młodych- Zofia Weiss Gallery, Kraków (2021) (wyróżnienie)
   
  – ARTRA 2020 przegląd twórczość radomszczańskich artystów- Muzeum Regionalne w Radomsku,
   
  #wersjapróbna– Kreaktywna Kraków (2020)
   
  #zostaliśmy– wirtualna wystawa Kreaktywna, Kraków (2020)
   
  – Chór solistów- Galeria Drugie Piętro, Kraków (2020)
   
  – Kwiatki, wystawa malarstwa- Galeria New Era Art, Kraków (2020),
   
  – III Zimowy Salon Młodych- Zofia Weiss Gallery, Kraków (2020) 
  obrazek