16 Sierpień 2021

W rocznicę urodzin Stanisława Różewicza, 16 sierpnia 2021 w MDK w Radomsku odbyła się konferencja prasowa poświęcona tematom: Plenerowi Fotograficznemu im. Stanisława Różewicza (Różewicz Open Festiwal 2021) oraz pozyskaniu przez Miasto Radomsko dofinansowania na modernizację sali widowiskowej MDK. W spotkaniu udział wzięli Jarosław Ferenc – Prezydent Miasta Radomsko, Krzysztof Zygma – dyrektor MDK, Jolanta Dąbrowska – koordynator ROF, Marcin Kwarta – Wiceprezes Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.

W czwartek 19 sierpnia rusza Plener Fotograficzny im. Stanisława Różewicza, którego organizatorami są Miejski Dom Kultury w Radomsku i Miasto Radomsko, a partnerują Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej, Fundacja „Foto Pozytyw”, Muzeum Regionalne w Radomsku, Powiat Radomszczański, Urząd Miejski w Przedborzu. W dwuetapowym plenerze bierze udział 30 artystów fotografików z całej Polski. W pierwszym etapie fotograficy odwiedzą miejsca w radomszczańskiej przestrzeni miejskiej związane z braćmi Różewiczami, w drugim etapie tworzyć będą w plenerze ziemi przedborskiej. Plener podsumuje katalog poplenerowy i wystawa poplenerowa, której wernisaż odbędzie 8 października w Muzeum Regionalnym w Radomsku w ramach Różewicz Open Festiwal.

Drugim tematem konferencji było pozyskanie przez Miasto Radomsko dofinansowania na remont sali widowiskowej MDK. W ramach drugiego etapu projektu rewitalizującego pn. „Miejski Dom Kultury w Radomsku – projekt nowej przestrzeni dla kultury” wyremontowana zostanie sala widowiskowa, wymienione zostaną m.in. fotele, oświetlenie, wentylacja. Miasto Radomsko pozyskało na ten cel ponad 2 000 000 zł. Pierwszym etapem w/w przedsięwzięcia jest remont piwnic, który rozpocznie się w 2022 razem z modernizacją sali widowiskowej.