Miejski Dom Kultury
w Radomsku

Wydarzenia

9 Październik 2021

00:00

Drugi dzień festiwalu za nami. Sobotę rozpoczęły warsztaty teatralno-scenograficzne. Młodzież po okiem  Jędrzeja Skajstera – reżysera światła, Agaty Skajster – scenografa i Anity Pawlak-Zygmy – aktorki doskonaliła swój aktorski warsztat. Następnie w galerii MDK spotkaliśmy się z tłumaczem Bernhardem Hartmannem. W samo południe nasi goście wyruszyli z Martą Renik na spacer „Śladami braci Różewiczów”.

Kolejną propozycją, którą przygotowaliśmy w ramach tegorocznego Różewicz Open Festiwal było spotkanie z ks. prof. Andrzejem Dragułą, który mówił o tym, jak skomplikowany i niejednoznaczny może być stan, który nazywamy niewiarą i ,że może nas o tym przekonać poezja Tadeusza Różewicza, którego literaturoznawcy nazywają różnie: poetą ateistycznym, poetą sacrum, poetą religijnym. Spotkanie  poprowadził franciszkanin o. Stanisław Jaromi

Wieczorem  uczestnicy festiwalu  obejrzeli spektakl „Kartoteka rozrzucona” Studia Teatrgaleria w Warszawie oraz wzięli udział w nocnym programie audiowizualnym duetu Tomasz Sroczyński/Ninon Lizẻ Masclef vs. Tadeusz Różewicz. 

obrazek
Skip to content