7 Listopad 2021 00:00

Rozstrzygnięcie XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza

W niedzielne popołudnie 7 listopada w sali kameralnej Miejskiego W Domu Kultury w Radomsku radomszczańska publiczność poznała laureatkę XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza.

Tegoroczną edycję konkursu wygrała Natalia Wawrzyniak godło „MADA”, urodzona w Łodzi, romanistka, tłumaczka, literaturoznawca. Na co dzień mieszkająca we Francji i Szwajcarii. Podczas spotkania został zaprezentowany jej nagrodzony tomik pt. „Stworzenia”.

Całość poprowadziła Beata Anna Symołon, teatrolog, krytyk, twórczyni krakowskiego Salonu Artystycznego SABAS – przewodnicząca jury.

Protokół posiedzenia jury II etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza

Jury konkursowe obradujące w składzie:

dr hab. Karol Maliszewski, poeta, prozaik, krytyk literacki, literaturoznawca

Jolanta Dąbrowska, polonistka, dziennikarka, animator kultury, kierownik Działu Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez Miejskiego Domu Kultury w Radomsku;

po wnikliwej lekturze trzech nadesłanych tomów wierszy oraz merytorycznej dyskusji wybrało laureata głównej nagrody (wydanie książki):

tom „Stworzenia” opatrzony godłem Mada (Francja).

Jury doceniło w nadesłanym zestawie wierszy świeżość i naturalność, twórcze podejście do języka, prawdę przekazu.

Gratulujemy serdecznie!

Gratulujemy pozostałym finalistom!