16 Październik 2021 00:00

W sobotę w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się 27. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”. Recytatorów oceniała komisja w składzie: Jolanta Dąbrowska, Andrzej Kucharski i Paweł Zagaj.

W Turnieju Poezji Śpiewanej, do którego przestąpiło 7 wykonawców, komisja przyznała:

II miejsce – Joanna Hebda z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Częstochowie

II miejsce – Julia Waligóra z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”

III miejsce – Nina Cyndecka z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”

Wyróżnienie – Natalia Kapica – z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”

Wyróżnienie – Michalina Serwa z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku

Wyróżnienie specjalne – Elżbieta Żabińska

W Turnieju Recytatorskim udział wzięło 18 recytatorów. Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce – Elżbieta Jóźwiak ze Sceny Poezji Miejskiego Domu Kultury w Radomsku

I miejsce – Joanna Zaremba z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie

II miejsce – Joanna Zalega z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie

II miejsce – Nikola Bus ze Sceny Poezji Miejskiego Domu Kultury w Radomsku i I LO w Radomsku

III miejsce – Karolina Broniś z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Radomsku

Wyróżnienie – Lena Bąkowicz z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”

Wyróżnienie – Julia Maszczyk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Radomsku

Wyróżnienie – Maria Wieruszewska z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe.

Fundatorami nagród byli:

Miasto Radomsko

Powiat Radomszczański

PPUH „KONSTALEX” sp. z o.o.

Katolickie Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” w Łodzi

Międzyszkolna Komisja Oświaty NSZZ „Solidarność” Powiatu Radomszczańskiego

Pan Lech Ciszewski

Miejski Dom Kultury w Radomsku.