24 Wrzesień 2021 17:00

Spotkaniem „Zoom na Kowalowiec” zakończyliśmy projekt „Ziemia obiecana”. Historyczna rozmowa odbyła się 24 września 2021 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku – w budynku partnera projektu. Przed rozmową z historykiem Kamilem Rutkowskim uczestnicy spotkania obejrzeli filmową wersję wystawy powarsztatowej w „Drewnie i w metalu” oraz fotoanimację historycznych zdjęć.

Wiek temu pastwisko, dziś osiedle domów jednorodzinnych. Kowalowiec to efekt decyzji magistratu o osiedlaniu w tej części robotników pracujących w fabrykach, którzy mieli przyczynić się do rozwoju terenu,a tym samym i miasta. Tylko garstka radomszczan zna historię tych terenów. Podczas spotkania publiczność aktywnie właćzyła się do dyskusji opowiadając historię dzielnicy Kowlowiec.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa starych zdjęć ukazujących początki zasiedlania dzielnicy Kowalowiec.