2 Marzec 2024

Magiczna podróż po świecie zmysłów: Zajęcia sensoryczne dla maluchów

W Miejskim Domu Kultury 2 marca odbyły się wyjątkowe zajęcia ogólnorozwojowe, których celem było rozwijanie zmysłów u najmłodszych uczestników. Dwie 15 osobowe grupy dzieci, każda wraz z opiekunami, wzięły udział w fascynującej podróży przez świat tekstur i zapachów.

Podczas zajęć maluchy miały okazję eksperymentować z różnorodnymi materiałami sensorycznymi, takimi jak mąka, kasza, makaron czy olej. Dzieci mogły dotykać, rozgniatać, czuć i poznawać świat poprzez zmysły, co stanowi niezwykle istotny element w ich rozwoju.

Ich reakcje były niezwykle radosne i pełne entuzjazmu. Śmiech i beztroska wypełniały przestrzeń, podczas gdy maluchy odkrywały kolejne tajemnice ukryte w różnych fakturach i konsystencjach.

Zajęcia te nie tylko dostarczyły dzieciom mnóstwo zabawy, ale także stanowiły cenny wkład w ich rozwój poznawczy, sensoryczny i emocjonalny. Opiekunowie, obserwując zachwyt swoich pociech, również mogli czerpać radość z tego niezwykłego doświadczenia.

Kontynuacja tego typu zajęć zapowiada się równie pasjonująco, a nasze maluchy już nie mogą doczekać się kolejnych spotkań, podczas których będą mogły kontynuować swoją przygodę po świecie zmysłów.