28 Sierpień 2020

Zachęcamy do obejrzenia panoramy 3D z wystawy prac wykonanych przez dzieci podczas projektu „Śladami Stacha z Warty 3D” realizowanego w MDK od 10 do 14 sierpnia 2020.

„Śladami Stacha z Warty 3D” to tygodniowe warsztaty edukacyjno-artystyczne podczas których dzieci poznały twórczość rzeźbiarza Stanisława Szukalskiego „Stacha z Warty” (ur. w Gidlach), podstawy mitologii słowiańskiej i wykonały instalacje w drewnie przedstawiające 12 słowiańskich miesięcy. Wielkoformatowe prace zostały podzielone na 4 pory roku i podczas zakończenia warsztatów przedstawione na Patio MDK. Warsztaty prowadziły Joanna Sroczyńska i Karolina Mysłek z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Klikając w miniaturkę niżej można obejrzeć prace zaprezentowane na Patio MDK

„Zadanie realizowane w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w woj. łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.”

Obecnie prace można oglądać na skwerze pomiędzy MDK a Parkiem Świętojańskim