14 Lipiec 2024

Uroczyste Otwarcie Wystawy Rysunku Władysława Kopieckiego w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

W upalne niedzielne popołudnie, hol Miejskiego Domu Kultury w Radomsku stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego – uroczystego otwarcia wystawy rysunku Władysława Kopieckiego. Wernisaż, który przyciągnął liczną publiczność, został zorganizowany przez córkę artysty, Sandrę Kopiecką, studentkę II roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Miejski Dom Kultury pełnił rolę współorganizatora tego wydarzenia.

Władysław Kopiecki, ceniony za swoje wyjątkowe umiejętności rysunkowe, zaprezentował prace pełne detali i głębi, które przyciągnęły uwagę zarówno miłośników sztuki, jak i przypadkowych odwiedzających. Jego rysunki, charakteryzujące się precyzją i niezwykłym wyczuciem formy, ukazały szeroką gamę tematów – od pejzaży, przez portrety, aż po abstrakcyjne kompozycje.

Sandra Kopiecka, w trakcie otwarcia wystawy, podzieliła się z zebranymi historiami związanymi z twórczością swojego ojca, podkreślając jego pasję i zaangażowanie w sztukę. Jej emocjonalne wystąpienie wzbogaciło odbiór prezentowanych dzieł, nadając im dodatkowy wymiar osobistej opowieści.

Miejski Dom Kultury w Radomsku, współorganizator wystawy, zadbał o odpowiednią oprawę i atmosferę, która sprzyjała kontemplacji dzieł sztuki. Wernisaż stał się nie tylko okazją do podziwiania talentu Władysława Kopieckiego, ale także do spotkań i rozmów na temat sztuki i jej roli w życiu codziennym.

Uroczyste otwarcie wystawy rysunku Władysława Kopieckiego okazało się sukcesem, pozostawiając w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia i inspiracje.