10 Październik 2023

Teatr Nowy z Częstochowy oraz Fundacja Oczami Brata zaprezentowały dziś dla radomszczańskich szkół niezwykły spektakl „Cebula”.

To wzruszające wydarzenie ukazało nam życie osób z niepełnosprawnościami, ich historie i uczucia. Twórcy tego spektaklu sięgnęli głęboko do wnętrza każdej osoby z niepełnosprawnościami, nadając myślom kolory, nazywając uczucia i docierając dużo głębiej, by pokazać nam, jak żyją rodziny osób z niepełnosprawnościami.

„Cebula” odczarowała schematy, łamała uprzedzenia i ukazała ten niezwykły świat w pełnej gamie odcieni. Tu nie było miejsca na wyłącznie czerń i biel. Spektakl ten pomógł nam zrozumieć, szukać odpowiedzi i udzielać ich na pytania, które często dręczą nasze serca. Przede wszystkim jednak „Cebula” mówiła o miłości, bo tak naprawdę wystarczy po prostu kochać. A to bywa czasem najtrudniejsze.

Na naszej sali zasiadła młodzież z radomszczańskich szkół podstawowych (PSP 2, PSP 3, PSP 4, PSP 5, PSP 6, PSP 8 ).

Zadania współorganizowane z Radomsko Miasto Otwarte