10 Październik 2023

Gościliśmy dziś na naszej scenie spektakl „Zaczarowana kraina”, przygotowany przez ekipę Teatru Bajka z Łodzi.

Mali widzowie zostali przeniesieni do magicznej krainy, gdzie towarzyszyli Dorotce w jej poszukiwaniach drogi do domu. W trakcie tej niezwykłej podróży spotkali wiele fascynujących postaci, takich jak Strach na Wróble, Robot i Lew. Ale to nie koniec niespodzianek! Dzięki pomocy Czarnoksiężnika oraz zaangażowanych dzieci zebranych w sali, Strach na Wróble zyskał rozum, Robot otrzymał serce, a Lew odważnie stanął przed trudnościami.

Na widowni znalazły się dzieci z radomszczańskich szkół i przedszkoli, takich jak PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 5, PSP nr 6, PP nr 10, Przedszkole Kot w Butach, a także dzieci z Gminy Masłowice, Gminy Wielgomłyny, Gminy Żytno, Gminy Gidle i Gminy Ładzice.

Organizacja tego spotkania była możliwa dzięki Impresariatowi Artystycznemu „AB-ART” Polskiego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych, które z pasją angażuje się w kulturę i sztukę.

Spektakl odbył się przy współorganizacji Radomsko Miasto Otwarte, które wspiera kulturalne wydarzenia.