29 Maj 2023

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” 28 maja 2023 r. świętował uroczyste zakończenie roku akademickiego 2022/2023 r. Sprawozdanie z działalności przedstawiła Prezes dr Anna Kapuściarek. Imprezę wzbogaciły występy artystyczne nie tylko muzyczne i taneczne, ale także teatralne. Specjalnie na zakończenie roku Studenci Uniwersytetu przygotowali spektakl „Sanatorium”
na podstawie dramatu „Ożenek” Mikołaja Gogola, okraszony wierszami Wisławy Szymborskiej.
Wyboru tekstów i wierszy do spektaklu dokonała Anna Rakowska, która jest też autorką scenariusza i reżyserką spektaklu.
Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Prezydenta Miasta Radomska Pani Małgorzata Kańska – Kipigroch, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Radomsku Pan Tomasz Kornacki,
W imieniu poseł na Sejm RP Anny Milczanowskiej była Pani Edyta Sapis – Drozdek
oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Pan Krzysztof Zygma.

Projekt sfinansowany ze środków UM w Radomsku