24 Listopad 2023

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się benefis Towarzystwa Śpiewaczego im. St. Moniuszki w Radomsku, w 100. rocznicę jego powstania.
Podczas koncertu były rozmowy w gronie członków Zespołu i osób z nimi związanych, wspomnienia o byłych prezesach i dyrygentach, a także refleksje na temat podróży w bliskie
i dalsze regiony. Grupa taneczna Ladies and Gentleman RUTW „Wiem więcej” zatańczyła żywiołowe flamenco rodem z Hiszpanii i przypomniała o gorącym klimacie Sycylii, gdzie Zespół bawił dwukrotnie. Natomiast Moniuszkowcy zabrali nas w świat melodii, a grupa wokalna Appasionata złożyła muzyczny hołd Jubilatom. Połączone chóry pod dyrekcją Macieja Salskiego wykonały wspólnie wielki przebój Cohena „Alleluja”. Koncert został przygotowany przez Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej”.