1 Czerwiec 2022

Miejskie Obchody Dnia Dziecka zorganizowane przez Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku to kilka godzin pełnych atrakcji spędzonych w bajkowym Parku Świętojańskim czyli Zagajniku u Skrzata. Świętowanie najmłodszych rozpoczęło się od powitania dzieci przez Jarosława Ferenca Prezydenta Miasta Radomska, Małgorzatę Kańską – Kipigroch Wiceprezydenta Miasta Radomska oraz Krzysztofa Zygmę Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Potem władze miasta wręczyły najmłodszym Klucze do miasta, a Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku rozstrzygnęła dziecięcy konkurs czytelniczy. Wyjątkowa publiczność obejrzała także spektakl „Baśń o dwóch braciach” Akademii Wyobraźni, występ dziecięcego zespołu wokalnego MDK „Tęczowe Nutki”, a na koniec zatańczyła z Akademią Tańca i Sportu „Mass-Team”. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło specjalnych seansów w Kinie Pasja, warsztatów plastycznych, strefy sportu przygotowanej przez MOSIR w Radomsku, czytania bajek, malowania twarzy, zabaw z animatorem, baniek mydlanych, dmuchańców, fotobudki, waty cukrowej, popcornu oraz szczudlarzy z cukierkami i balonami.