30 Wrzesień 2020

30 września 2020 odbyła się Gala Finałowa XV Dni Kina, których bohaterką była Aleksandra Konieczna. Podczas Gali ogłoszono wyniki konkursów filmowych i wręczono nagrody laureatom.

Do Konkursu Wiedzy o Kinie „Życie i twórczość Aleksandry Koniecznej”, który zrealizowano 10 marca 2020, przystąpiły 52 trzyosobowe drużyny z sześciu radomszczańskich szkół ponadpodstawowych. Konkurs przebiegał jednoetapowo. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący życia i dorobku artystycznego Aleksandry Koniecznej oraz treści, problematyki i przesłań płynących z filmów: „Boże ciało”, „Ciemno prawie noc”, „Jak pies z kotem”, „Nazywam się Julita”, „Ostatnia rodzina”. Uczniowie odpowiedzieli również na pytania do sekwencji filmowych i rekwizytów. Jury w składzie Aleksandra Kędra – przewodnicząca, Wioletta Bąk – Kempa, Jolanta Dąbrowska, Jacek Drożdż, Dorota Gołębiewska, Danuta Górecka, Krystyna Michalska wyłoniło zwycięzców: I wyróżnienie dla Eweliny Radziwołek, Anny Karasińskiej, Natalii Kapicy (I LO), II wyróżnienie dla Adrianny Klimek, Julii Kiełbik, Julii Szewczyk (II LO), III wyróżnienie dla Marii Banaszczyk, Pawła Nowickiego, Marty Skotnickiej (I LO), III miejsce dla Aleksandry Koćwin, Karoliny Nowakowskiej, Klaudii Anzorge (I LO), II miejsce dla Małgorzaty Szczepanik, Szymona Tarnowskiego i Natalii Dziegieć (I LO) oraz I miejsce dla Marty Pluty, Aleksandry Wieczorek, Marty Wójcik (I LO).

W Konkursie na Etiudę Filmową ph. ”Sfilmowani”, który rozstrzygnięto 11 marca 2020 wzięło udział 10 etiud realizowanych przez uczniów radomszczańskich szkół ponadpodstawowych. Po obejrzeniu wszystkich etiud jury w składzie Jacek Chrostowski – przewodniczący, Jadwiga Banaszczyk, Paulina Grabowska, Jakub Lesiński i Sebastian Pierzchalski przyznało wyróżnienie dla Patryka Mirowskiego, Macieja Płomińskiego, Krzysztofa Olbrycha (ZSE), III miejsce dla Olafa Andrzejczyka, Aleksandry Drzewowskiej, Jakuba Nagadusia (I LO) II miejsce dla Julii Kędry, Miłosza Kowalczyka, Marii Kuliś (I LO), I miejsce dla Mileny Kowalskiej, Nikoli Majchrzak, Aleksandra Gloca (I LO). Aleksandra Konieczna, która nie mogła osobiście wziąć udziału w Gali przesłała film z podziękowaniami i życzeniami dla uczniów i organizatorów Dni Kina.

Organizatorzy: I Liceum Ogólnokształcące im.Feliksa Fabianiego w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Radomsku
Patronat honorowy: Powiat Radomszczański i Miasto Radomsko

Sponsor główny: ESBANK Bank Spółdzielczy